Światowy Pakt ws. Migracji został podpisany przez zdecydowaną większość państw ONZ

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

ONZ-owski dokument, który legalizuje migrację, został zatwierdzony podczas konferencji w Marrakeszu. 164 kraje członkowskie przystąpiły do paktu, podczas gdy niewielka mniejszość uznała, że jest on zbyt niebezpieczny.

 

Dyskusje nad Światowym Paktem ws. Migracji odbywały się w dniach 10-11 grudnia w Maroku. Większość członków ONZ podpisała go. Nie zrobiła tego między innymi Austria, Australia, Bułgaria, Czechy, Izrael, Łotwa, Polska, Słowacja, Szwajcaria, Stany Zjednoczone i Węgry. Pakt legalizujący migrację jeszcze bardziej pogłębił podziały między Europą Zachodnią (Unią Europejską) a Europą Środkowo-Wschodnią.

Światowy Pakt ws. Migracji to pierwszy taki dokument, który reguluje międzynarodowy przepływ ludzi. Choć jest niewiążący, uznaje wszelką możliwą migrację za prawo człowieka. Ułatwia on współpracę w sprawie migracji i wyznacza 23 cele, które państwa sygnatariusze powinny zrealizować.

Wśród nich jest mowa o przyjmowaniu imigrantów i zapewnianiu im możliwości wyboru dowolnego kraju, w którym będą chcieli się osiedlić. Podpisując ten dokument, państwa nie tylko zobowiązują się respektować kulturę, tradycje i zwyczaje imigrantów, ale muszą też promować akceptację różnorodności i zapewnić przyjezdnym „godne życie”. Co więcej, rządy muszą zwalczać wszelką krytykę polityki migracyjnej poprzez zastosowanie cenzury i kary więzienia. Podsumowując - Światowy Pakt ws. Migracji usuwa granice i traktuje krytykę migracji jako przestępstwo.

 

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, dokument ten jest jedynym rozwiązaniem dla globalnej migracji. W rzeczywistości, Światowy Pakt ws. Migracji legalizuje migrację i sprawi, że ludzie jeszcze chętniej będą opuszczać swoje kraje, przy czym nie robi nic, aby zakończyć wojny czy wyeliminować biedę, która napędza migracje. Skoro Europa Zachodnia postanowiła podpisać ten niebezpieczny pakt, w kolejnych latach powinniśmy spodziewać się nasilenia nielegalnej migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Ta większość  państw, to

Ta większość  państw, to państwa  chcace  wysłać  swoich Obywateli do innych państw po to aby rozwiązać problem bezrobocia ?  A czy nie można  produkowac na miejscu i dawać ludziom pracę ?  To oni9 w większości podpisali ten pakt ONZ-owski.

Portret użytkownika IQ

Oto prawdziwe oblicze

Oto prawdziwe oblicze Globalizacji! Narodów, jako takich ma nie być - tylko "wymieszane masy". Taką "miksturą" będzie można mieszać bez końca... .Czlowiek = Homo Globulus (Obywatel Ziemi).

Portret użytkownika Zen

Czyli życie na zachodzie

Czyli życie na zachodzie będzie się pogarszać aż stanie się  nie do zniesienia. Nie mam pojęcia jak Polacy których jest odcholery na obczyźniejak funkcjonują w tamtejszych społeczeństwach w obecnych realiach ??

Strony

Skomentuj