Chaos we Francji, sklepy bez towaru, restauracje zamknięte, miasto miłości szykuje się na wojnę

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wszystko wskazuje na to, że w ten weekend pracujący Francuzi znowu rozpętają zamieszki przeciwko pazernej władzy, która pasożytuje na owocach ich pracy. Rząd francuski przygotowuje się na demonstracje niemal jak na wojnę domową. Do miasta ściągają policjanci i ciężki sprzęt.

 

Protestujący twierdzą, że sześciomiesięczne moratorium na zastosowanie ustawy w sprawie podwyżki podatków od paliwa w celu ratowania klimatu, ich nie interesuje. Domagają się obniżenia podatków i jak twierdzą - jednoczy ich arogancja Macrona. Popularność prezydenta Francji ze stajni Sorosa, pikuje niczym roztrzaskujący się samolot. Jednak jego odejście nie wchodzi obecnie w rachubę.

Wojsko jedzie w kierunku Paryża - źródło: Twitter

Strona rządowa zauważa, że nie ma z kim rozmawiać ze strony protestujących. Innymi słowy brakuje im jakiegoś Wałęsy, który skanalizowałby emocje tłumu i powiedział kiedy się buntować, a kiedy dać sobie spokój. Prawdopodobnie francuskie służby podejmą próbę wykreowania kogoś takiego tak jak podjęły ją kiedyś służby PRL w czasie sierpnia 80. Te protesty niewątpliwie mają potencjał do tego aby trwale zmienić Francję, ale aby do tego doszło musi nastąpić kolejna konfrontacja.

 

Prawdopodobnie w ten weekend skala protestu będzie jeszcze większa niż przed tygodniem. Władze nie ukrywają, że są o krok od ogłoszenia stanu wyjątkowego i wprowadzenia do tłumienia zamieszek armii. Problem w tym, że ponad 70% Francuzów popiera ruch żółtych kamizelek i sympatia ta dotyczy również służb mundurowych.

Przygotowania do zamieszek - źródło: Twitter

W Paryżu wszyscy zdają sobie sprawę z tego co się święci i trwają iście przedwojenne przygotowania do starć. Wykupione zostały wszystkie towary ze sklepów, brakuje paliwa na stacjach benzynowych. Ludzie zachowują się podobnie jak w obliczu zagrożenia wojennego.

 

Pojawiają się też pierwsze represje. W serwisach społecznościowych można zobaczyć nagrania na których francuscy policjanci trzymają pod bronią licealistów, którzy klęczą pod ścianą niczym jeńcy wojenni czekający na rozstrzelanie. Do protestów pracujących Francuzów przystąpili tym samym uczniowie i studenci. Oznacza to, że rewolucja we Francji dotyczy całego przekroju społeczeństwa.

W weekend Paryż zapewne znowu zapłonie. na oficjalnym koncie Twittera "Żółtych Kamizelek" informowano, że w tą sobotę kobiety i dzieci nie powinny przebywać w centrum miasta, ponieważ są możliwe kolejne bitwy z policją.  

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Groshek

Pokaż mi jedno zdanie w

Pokaż mi jedno zdanie w którym użyłem słowa lewica? Użyłem określenia lewactwo, a to jak postrzegam to słowo to już moja osobista sprawa, póki obecne władze nie zamkną mi za przeproszeniem mordy. Lewactwo to grupa oszustów, krętaczy, złodziei i degeneratów, którzy głosząc różne hasła, ale przede wszystkim lewicowe, wykorzystali ludzkie marzenia między innymi o równym społeczeństwie żeby dojść do władzy a potem doić ich na lewo i prawo, wmawiając im, że sami decydują o swoim losie! Dzisiaj lewica i prawica nie ma takiego znaczenia jak w okresie, kiedy powstawały te słowa. Natomiast bardziej prawicowe poglądy wiążą się z wizją Państwa jako jedności narodowej, dumnej ze swojej historii, przywiązanej do swoich barw narodowych i tradycji. Sprowadzanie do Europy obcych kulturowo ludzi, z którymi my, Europejczycy mamy się integrować śmierdzi mi lewicowym podejściem o równości wszystkich ludzi. Tęczowe piątki i tolerancja dla mniejszości seksualnych śmierdzi mi lewicowym podejściem o równości wszystkich ludzi. To tylko powierzchowny najbardziej banalny przykład. Więc jeśli do cholery ktoś chce mi rozpieprzyć kontynent tworząc społeczeństwo multi-kulti to jak mam mi to nazywać?! PRAWACTWO??!! Nie podoba Ci się Twoja sprawa. Dla mnie obecne władze w Europie są w większości LEWACKIE.

Portret użytkownika Witek

pominąłeś ważniejszą część

pominąłeś ważniejszą część mojego zarzutu, tj. czy popierasz rewolucję jako metodę walki ze złymi lewakami (czyli lewicą, "grupa oszustów, krętaczy, złodziei i degeneratów, którzy głosząc różne hasła, ale przede wszystkim lewicowe, wykorzystali ludzkie marzenia między innymi o równym społeczeństwie żeby dojść do władzy a potem doić ich na lewo i prawo, wmawiając im, że sami decydują o swoim los"? (uwaga pytanie jest retoryczne więc nie musisz odpowiadać).

Portret użytkownika Groshek

Pominąłeś ważną część mojej

Pominąłeś ważną część mojej odpowiedzi. LEWACTWO jest krzywym zwierciadłem lewicy. I mimo wszystko odpowiem, na Twój zarzut: tak, jak najbardziej popieram rewolucję jako sposób walki z LEWACTWEM. Każde sku***syństwo należy zwalczać.

Portret użytkownika Witek

W takim razie gratuluję,

W takim razie gratuluję, popierasz "walkę o pokój", sam się zaorałeś. Ideologia lewicowa prowadzi do bankructwa, upadku społeczeństw i wojen, bo jest utopią. System lewicowy tworzył Adolf Hitler i Stalin, a obecnie Unia Europejska na podstawie Manifestu z Ventotene A. Spinellego.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No i jestem ciekawy jak mają

No i jestem ciekawy jak mają zamiar to " wygasić ". Bo wygląda to jak mechanizm bez kontroli. Tylko "krwista" ofiara ugłaska rozwścieczony tłum. Czyli makaron leci. Makrela dziś odeszła.... . No to jeszcze zostali nachujachu i poroszenko, i potem już chyba MY? Łuuuu ! Tego fragmentu najbardziej ciekawym.

Portret użytkownika Brygida P.

Istotnie coś jest nie tak z

Istotnie coś jest nie tak z głową Angelusa MR. W głowie ma wodę sodową a w nosie muchy. Te cechy ma wspólne z "Illuminatem 13". W psychologii ten zespół chorobowy nazywa się megalomanią. W połączeniu z równoczesnym starczym uwiądem mózgu to schorzenie psychiczne przeradza się w kompleks wrogości. Ten kompleks jest u niego zaostrzony chorobliwą niechęcią do kobiet zwaną w psychologii mizoginizmem. Do AMR osobiscie: spadaj durny dziadu.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

W psychologii nie ma

W psychologii nie ma "zespołów chorobowych". Nie jest to dziedzina lekarska, którą jest psychiatria. Megalomania nie jest terminem medycznym. Ogólnie psychiatrię i psychologię zalicza się do nauk okultystycznych, nie mających wiele wspólnego z prawdą. Erotyczne podłoże kobnfliktu męsko-damskiego uznane przez Freuda za obowiązujący kanon, to jego prywatne lęki. Niestety na tej podstawie zbudowano całą tę pseudonaukę zwaną psychologią i psychiatrią. Uwiąd starczy dotyczy rdzenia kręgowego, a nie Ośrodkowego Układu Nerwowego w skrócie zwanego OUN.

Co do chorobliwej niechęci Angelusa do kobiet ręczył nie będę, ale z jego poprzednich wypowiedzi wywnioskowałem, że jest wręcz przeciwnie. Jedynie wykluczył zatwardziałe berety z kręgu zainteresowań. Przykro mi.

Ale pani Brygido ! Jest szansa jeszcze gdzieś zabłysnąć swoją niesamowitą ( jak wyżej ) wiedzą ! Drugoklasiści będą oczarowani !

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Wiem doga Medium. To pokrewne

Wiem doga Medium. To pokrewne moim dziedziny. Znam też kilku psychiatrów ze studiów jeszcze. Nie bezpodstawnie to napisałem. Wiele jeszcze będzie do radykalnej zmiany w poglądach osobistych na wszystko. Ja się trochę niecierpliwię powolnością zmian, ale wszystkim będę zalecał cierpliwość.

A najlepsze są testy predyspozycji. Wtedy potencjalni pacjenci mieliby szansę uniknąć przeciążeń mogących spowodować "przepalenia się" kabelków, bądź całych ośrodków nerwowych.

Wiesz, ja nie przestałem się uczyć z końcem studiów. Wręcz dopiero zacząłem. Nieraz jest tak, że ludzie rezygnują z zawodu "po studiach", bo odkryli, że to sit i wielka ściema. I zajmują się czym innym. Ja na szczęście nie musiałem, ale za to znalazłem nieograniczone pole wiedzy do eksploracji. I to robię. Zdaję sobie sprawę, że dla większości czytających określenie psychiatrii i psychologi jako okultyzm jest rażące, ale to właśnie psychiatra mi to tak przedstawił, a drugi się zgodził. Nie powiesz mi chyba, że manipulowanie lękami w celach dochodowych jest ok? A lękami sterują Okultyści. Też termin zwichrowany przez siewców paniki. Okultyzm może być i pozytywny, ale z tego ludziska jakoś nie nauczyli się korzystać.

Portret użytkownika Hunter

Te Dermatolog - Psychologia i

Te Dermatolog - Psychologia i psychiatria sa okultystyczne? Pseudonauki? jak tak to i dermatologia i astronomia tez. Tak myslisz jak piszesz - z bledami. Jak to mowil Mrozek - nawet w twoim mysleniu sa bledy ortograficzne. Lepiej dalej zaklinaj krosty przy Ksiezycu i przestan tu lac swoje 'uczone' wypociny bo to cos tu wypocil to bzdury. Brygida ma racje a ty masz 0 merytorycznej obrony na jej uwagi. Zraniona duma pyszalka, co?

Trudno sie dziwic, ze sklepikarze paryscy zamykaja sklepy. Wlasnie wrocilem z Paryza. Znajomi porobili zapasy na dwa tygodnie. Gazy przedostaja sie do mieszkan nawet gdy okna sa zamkniete. To jeszcze nie koniec zamieszek. Makaron wygral wybory przez oszustwo bo karty do glosowania na Le Pen byly wysylane do ludnosci celowo uszkodzone, czyli niewazne. Ludzie sa bardzo rozgniewani.              

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Te ! Hunter!

Te ! Hunter!

Spytaj jakiegokolwiek psychiatry, czy nie określiłby swojej pracy, jako okultyzm. Dzieciaczku, zanim coś tu mymóżdżysz zastanów się czy to co piszesz ma jakieś podstawy. Ty też skupiony na ortografii? Pewnie będziesz się zasłaniał słownikiem przed pałowaniem. A że piszę momentami z błędami? To przez szybkość pisania. Oprócz stukania w klawiaturę jestem zajęty jescze innymi sprawami. I skąd ci księżyc przyszedł do głowy? Myślisz, pewnie, że jak Wiedźmin, to wilk ! A wilki wyją do księżyca? To jest ta twoja logika Huntera? To pewnie głodny chodzisz. Byle lisek cię przechtrzy.

Że mam 0 "merytorycznej" obrony na jej uwagi ??? Wiesz co znaczy merytoryczny? Od meritum sprawy, czyli SEDNO. Jaka może być moja "sednowa" odpowiedź na uwagi ortograficzno-gramatyczne Bredzidy? Że się poprawię? A nie spojrzałeś hunterku na drugą stronę? Jeżeli ktoś zamiast nawiązać do poruszanego zagadnienia skupia się na ortografii, to znaczy, że nie rozumie o czym mowa, nie ma nic sensownego do powiedzenia, ale daje sobie prawo krytyki stylu pisania. To w porządku uważasz? Mi to wygląda bardziej na odwracanie uwagi od merytoryki (sedno). Zwykłe zwracanie d..y, a nie udział w dyskusji.

A to że masz słabą orientację w naukach medycznych, to nie moja wina. Ty masz tylko łykać tabletki.

Skupilibyście się jedno z drugim na tym oczym się tu mówi, a nie jak się pisze. Jak będę wymawiał "u" to też się przypieprzysz, że niewłaściwie usta układam do uuuuuu ??? Wrogów to sobie poszukaj w rządzie, albo w klasie. Do której chodzisz?

Nie ten kiedrunek wyładowania energi. Nie pyskuj swoim, tamtym pyskuj, o ile się zbierzesz na odwagę pinąć w TAMTYM kierunku, chojraczku przed klawiaturą. Ile błędów, bo nie mam czasu sprawdzić?

Portret użytkownika Piotr P.

Nieprawda Dermatologu.

Nieprawda Dermatologu. 'Merytoryczny' to jest slowo bogate w synonimy. 'Dotyczacy sedna sprawy' to tylko jeden z 47 znanych synonimow slowa 'merytoryczny'. Tym co ci bledy poprawiaja podziekuj za wartosciowe lekcje. Ucz sie ucz bo nauka to potegi klucz.  Nigdy nie jest za pozno na nauke.  Naucz sie ortografii. Naucz sie myslec. Potem pyskowanie pojdzie ci mniej niezdarnie.

synonim.net/synonim/merytoryczny.

Strony

Skomentuj