Czy dziwne dźwięki były zapowiedzią potężnego trzęsienia ziemi na Alasce?

Kategorie: 

Źródło: internet

Dziwne dźwięki wydawane przez Ziemię są słyszalne od dawna, ale największy ich wysyp notuje się od 2011 roku. Do dzisiaj nie ustalono co je wywołuje, ale są podejrzenia, że mają związek z aktywnością sejsmiczną. Nieoczekiwanie potwierdzenie tej hipotezy może dać ostatnie trzęsienie ziemi na Alasce. 

 

Najpierw niezwykłe wibracje o niskiej częstotliwości zostały zarejestrowane w pobliżu wyspy Majotta na Oceanie Indyjskim. Sejsmolodzy byli zaskoczeni charakterystyką tych wstrząsów, ponieważ nigdy wcześniej czegoś takiego nie zarejestrowano. Teraz pojawiają się opinie, że niezwykła anomalia z Majotty może mieć związek z trzęsieniem ziemi na Alasce, które wystąpiło kilka dni wcześniej. 

 

Wedle najnowszej teorii, fale sejsmiczne skumulowaly się i na Alasce doszło do dużego trzęsienia ziemi o sile ponad 7,6 stopni w skali Richtera, co spowodowało rozległe zniszczenia w okolicy stolicy stanu, Anchorage. 

Miejsca gdzie słyszano dziwne dźwięki - źródło Twitter 

Rozpowszechniana w serwisach społecznościowych teoria zainteresowała mieszkańców Alaski, którzy twierdzili w internetowych wpisach,że przed trzęsieniem słyszano niezwykłe dźwięki o niskiej częstotliwości, odpowiadające charakterystyką tym, które ostatnio słyszano wielokrotnie na świecie. 

 

Gdy do takich zjawisk doszło w USA, tamtejsza agencja geologiczna USGS sugerowała, że niezwykłe odgłosy to skutek aktywności sejsmicznej, nawet nieznacznej. Tłumaczono w ten sposób dlaczego nie wykryto dotychczas korelacji między trzęsieniami ziemi,a tymi niezwykłymi odgłosami. To może być przełom w jej odnalezieniu. 

 

Przypomnijmy, że według jednej z teorii, dziwne dźwięki to fale akustyczne-grawitacyjne generowane przez jądro ziemi. Można założyć, że takie zjawisko jest w stanie wywoływać skutki odczuwane globalnie.

 

Dlatego właśnie teoria, że istnieje związek przyczynowo-skutkowy między ich powstaniem, a dziwnymi zjawiskami sejsmicznymi jak te z wyspy Majotta, skutkującymi poważnym trzęsieniem ziemi na Alasce, po drugiej stronie globu, nie są tylko szalonymi hipotezami, ale mogą zawierać ziarnko prawdy. 

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj