Starzejąca się Japonia zaczyna otwierać się na imigrantów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

W Japonii żyje jedno z najszybciej starzejących się społeczeństw na świecie. Jednocześnie kraj pozostaje jednolity kulturowo i dotychczas nie był zbytnio zainteresowany sprowadzaniem imigrantów. Jednak te czasy właśnie dobiegają końca. Japonia będzie przyjmować zagranicznych pracowników.

 

W sobotę, parlament przyjął projekt ustawy, dotyczący kontroli imigracji. Zatwierdzone zostały zmiany, które na przestrzeni pięciu kolejnych lat pozwolą zamieszkać i podjąć pracę w Japonii około 340 tysięcy imigrantom. Nowy system wizowy wejdzie w życie w kwietniu 2019 roku.

 

Ustawa zmienia prawo o imigracji i wprowadza dwa nowe oficjalne statusy wizowe. Pierwszy status skierowany jest do mniej wykwalifikowanych pracowników, którzy będą mogli odnawiać wizy co 5 lat. Drugi status odnosi się do bardziej umiejętnych imigrantów, którzy będą mogli sprowadzać swoje rodziny, a ich wizy będą odnawialne bezterminowo.

Japonia zamierza sprowadzać pracowników z innych państw azjatyckich w związku z niedoborami siły roboczej w takich sektorach, jak budownictwo, rolnictwo, transport, turystyka, hotelarstwo oraz opiera nad dziećmi i osobami starszymi. Jak widzimy, nawet Japonia, która na przestrzeni ostatnich lat odrzucała praktycznie wszystkie wnioski azylowe, zaczyna coraz bardziej interesować się imigrantami. Jednak Japonia będzie przyjmowała zbliżonych kulturowo robotników, podczas gdy Europa sprowadza ich z Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

chyba zapominacie o

chyba zapominacie o starzejącej się Polsce ? bankster Morawiecki planuje sprowadzenie tu milionów pracowników obcych kulturowo i rasowo i nas zniszczą, naszą kulturę i chrześcijaństwo ! na razie się obawiają Radia Maryja dlatego należy szybko powołać partię Chrześcijan i zjadnoczyć całą prawicę, ale ten Jakubiak z Kukiza oszalał i chce robić swoje ugrupowanie ! Jak zwykle szajba odbija i Jakubiak uwierzył że jest drugim Kukizem ! Musimy się modlić do Jezusa i do Ducha świętego o pomoc !

Polskie partie antydiabelskie i antyenwuowskie są możliwe do zrealizowania !

https://youtu.be/Zt2w-07izbg

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Medium

Baca, swoją bezmyslnoscią

Baca, swoją bezmyślnością zarobiłeś u mnie na minus.

Harakiri wykonywali Samuraje, którzy wywodzili się z Ajnów, czyli białoskórych. Ajnowie zostali zawojowani przez plemiona z genem mongolskim i niektórzy wojownicy, którzy zwali się Samurajami, by zapobiec przejęciu przez wroga ich technik wykonywali rytualne samobójstwo.

I teraz uważaj: S Amura Ja, rozumiesz? Harakiri powinno się pisać przez CH, ponieważ oryginalna pisownia była przez X (ruskie ch). Chara k' Iri, dusza szła do Iri, wracała do rodu (ten sam źródłosłów ma Irtysz).

Dzisiejsi Japończycy są mieszańcami Ajnów i Mongołów (w znaczeniu ludzi z mongolskimi cechami).

Portret użytkownika miriam22

Wyrazem, (który wyrazał

Wyrazem, (który wyrazał szacunek dla osoby popełniającej w ten sposób samobójstwo) w Japonii jest seppuku. Harakiri to nazwa rozpowszechniona przez Anglików i ma raczej pogardliwe (w odczuciu Japończyków) znaczenie.

Portret użytkownika baca

"którzy zwali się Samurajami,

"którzy zwali się Samurajami, by zapobiec przejęciu przez wroga ich technik "

no i faktycznie nikomu na świecie nie udalo sie przejąć samurajskiej techniki robienia majtek z drewna Smile

a te drewniane przewiewne portki to w sumie jedyne co ciekawego samuraje wymyślili... cała reszta to kopia pomysłów białego człowieka... nawet mode na emigrantów ukradli...

a co do "oryginalnej" pisowni w języku rosyjskim to był strzał w stopę he he.... dobrze że nie korzystałaś z "orygiałów" w jezyku ukrainskim bo uny zamieniają "h" i "g" i zamiast hitler mówią gitler tak więc garakiri jest poprawną wymową u banderowców Smile

 

Portret użytkownika Medium

Prawdziwych Samurajów to

Prawdziwych Samurajów to Japońce dziś mogą tylko wyśmiewać. Wszak wiesz, że historię piszą zwycięzcy.

To identycznie jak Ty teraz szydzisz sobie z bukwicy, która na naszych ziemiach była przed łacinnicą.

Strony

Skomentuj