Pesel nie ma dla niego żadnego znaczenia – 69-letni Holender dąży do prawnego odmłodzenia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

System prawny wielu państw świata pozwala na łatwą i szybką zmianę płci. Przykładowo w Kanadzie, wystarczy pójść do lekarza i zadeklarować mu, że jest się mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety lub na odwrót. Rząd walczy z dyskryminacją takich ludzi, dlatego sama deklaracja w zupełności wystarczy, aby otrzymać nowe dokumenty, świadczące o prawnej zmianie płci. A skoro można zmienić płeć, imię i nazwisko, a nawet narodowość, to dlaczego nie można prawnie zmienić wieku?

 

69-letni przedsiębiorca oraz były polityk z Holandii, Emile Ratelband twierdzi, że z powodu wieku jest dyskryminowany - ma mniejsze szanse na znalezienie drugiej osoby na portalach randkowych i otrzymuje mniej propozycji pracy. Dlatego mężczyzna skierował do sądu wniosek o prawnej zmianie wieku. Ratelband utrzymuje, że „biologicznie” jest młodszy o około 20 lat.

 

Sąd ostatecznie odrzucił jego postulat, twierdząc, że nie może zmienić swojego wieku tylko dlatego, że on uważa się za młodszego. Więc dlaczego inni ludzie mogą dobrowolnie zmieniać płeć, powołując się wyłącznie na swoje własne odczucia? Co z ageizmem - dyskryminacją ze względu na wiek?

Emile Ratelband twierdzi, że spodziewał się porażki, ale ma zamiar odwoływać się od decyzji sądu i kontynuować walkę o swoje prawa. Holender zamierza wstrząsnąć tamtejszym systemem prawnym, a nawet kierować sprawę do sądów międzynarodowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

   Ma całkowitą rację. Ludzie

   Ma całkowitą rację. Ludzie są dyskryminowani ze względu na wiek. W Polsce też. Jeżeli ktoś chce znaleźć naprawdę dobrą pracę to najlepiej żeby miał 20 lat i 15 lat doświadczenia zawodowego :-) 

   Najlepsze były takie opisy firmy ,,oferujemy ci pracę w młodym dynamicznym zespole". Takich pojebanych pracodawców to najlepiej aby nawet młodzi omijali szerokim łukiem, bo jak ktoś pisze takie rzeczy to wiadomo, że chce wycisnąć pracownika jak cytrynę.

   Ja do młodych nie należę. Od dwóch lat mam pracę z której jestem zadowolona ale jakieś 3 lata temu szukałam dobrej  pracy. Gdy wysyłałam oferty i był tam mój PESEL nikt się nimi nie interesował. Poważnie to zaczynali mnie brać pod uwagę gdy zaczęłam wysyłać oferty bez PESELA, a potem przychodziłam osobiście i widzieli, że się jeszcze nie sypię.

  To jest dyskryminacja. 

Najbardziej mnie denerwuje jak widzę w telewizji jeden durny serial i tam stale mówią: ,,trzydziestopięciolatka poszła na pocztę", ,,sześćdziesięciodwulatka wsiadła do samochodu" itd. To tak głupie, że nie wiem kto te teksty pisze. Nie można jakoś inaczej określić człowieka tylko wiekiem? Ciekawa jestem co zrobi ten kompletny idiota który pisze ten scenariusz do filmu jak dojdzie do poważnego wieku. Pewno baran myśli, że jego to ominie.

  Niedawno miałam wielki dylemat. Wyrabiałam sobie nowy dowód. I POMYLILI SIĘ. Odmłodzili mnie i to dużo. I nie wiedziałam co mam robić. Wyglądało to idealnie, pięknie. Ale co by na to ZUS powiedział gdybym za jakiś czas chciała przejść na emeryturę? Myślałam, myślałam i jednak poszłam i się postarzyłam.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Ten pan już na starcie

Ten pan już na starcie przegrał w konfrontacji z rzeczywistością, a będzie jeszcze gorzej niech się lepiej cieszy że nie poddali go jeszcze przymusowej eutanazji, niech się cieszy życiem póki może, bo w tak chorym kraju żyje że nie wiadomo co go może spotkać za 10 lat.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika elektro

Właściwe powinni mu pozwolic

Właściwe powinni mu pozwolic na "prawne odmlodzenie" w ramach eksperymentu. Ciekawie ile by sie zmieniło w jego zyciu po takiej kuracji odmładzającej. Czy cofniecie wieku automatycznie oddaliłoby go od emerytury, czy we wszystkich badaniach medycznych musialby sprostac wymaganiom stawianym innej kategorii wiekowej, czy nagle te wszystkie młode kobiety z portali randkowych zaczna za nim szaleć, czy zaczna spływac te świetne oferty pracy. Doskonały ekesperyment na żywym organiźmie.

Portret użytkownika Medium

A gdy przyjdzie moda na

A gdy przyjdzie moda na stateczność, doświadczenie, gdy zechce zostać mentorem, powróci do prawdziwego wieku?

Źle, że na zachodzie nie szanują starszych, że panuje moda na wieczną młodość i kosmetyczną chirurgię, i randkowanie do końca życia.

Strony

Skomentuj