Rodrigo Duterte wywołał kolejny skandal. Prezydent Filipin powiedział, że większość księży to bezużyteczni geje

Kategorie: 

Źródło: Presidential Communications Operations Office

Na Filipinach wybuchł kolejny głośny skandal z udziałem głowy państwa. W odpowiedzi na krytykę rządu ze strony Kościoła Katolickiego, Rodrigo Duterte powiedział, że księża to w 90% homoseksualiści i są bezużyteczni.

 

W środę w Malacañang, Duterte powiedział publicznie, że Kościół Katolicki nie robi nic więcej poza krytykowaniem. Doszedł do wniosku, że katolicki kler jest głupi i bezużyteczny. Swoim słuchaczom powiedział: „Zabijcie ich”.

Później, podczas ceremonii wręczania nagród dla Filipińczyków pracujących za granicą dodał, że około 90% księży do geje, więc nie powinni go nauczać o moralności.

 

W ostatnich miesiącach, prezydent Filipin często reagował na krytykę Kościoła. W czerwcu powiedział, że katolicki Bóg jest głupi, a jego ma więcej rozsądku. Pod natłokiem krytyki, rzecznik prasowy prezydenta Harry Roque powiadomił, że Duterte ma prawo do swoich prywatnych opinii, które mogą wynikać z tego, że jeszcze jako student Ateneo de Davao University był molestowany przez księdza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Medium

Niemniej cytaty piszemy

Niemniej cytaty piszemy oryginalną pisownią, a Król Lehji Sanjaya ma swój styl, trzeba mu to przyznać.

Co do pisowni, to na przykładzie imienia Lidia, przed wojną pisało się Lidja i tak było prawidłowo.

Nie wiem, kiedy rozróżniono w polskim pomiędzy H twardym a CH miękkim niestety nie wiem. Wiadomo, że Sanjaya swoimi ambicjami odwołuje się do czasów przechrześcijańśkich, a przynajmniej przedrzymskich.

 

Portret użytkownika Brygida P.

Istotnie coś jest nie tak z

Istotnie coś jest nie tak z głową Angelusa MR. W głowie ma wodę sodową a w nosie muchy. Te cechy ma wspólne z "Illuminatem 13". W psychologii ten zespół chorobowy nazywa się megalomanią. W połączeniu z równoczesnym starczym uwiądem mózgu to schorzenie psychiczne przeradza się w kompleks wrogości. Ten kompleks jest u niego zaostrzony chorobliwą niechęcią do kobiet zwaną w psychologii mizoginizmem.

Strony

Skomentuj