Rodrigo Duterte wywołał kolejny skandal. Prezydent Filipin powiedział, że większość księży to bezużyteczni geje

Kategorie: 

Źródło: Presidential Communications Operations Office

Na Filipinach wybuchł kolejny głośny skandal z udziałem głowy państwa. W odpowiedzi na krytykę rządu ze strony Kościoła Katolickiego, Rodrigo Duterte powiedział, że księża to w 90% homoseksualiści i są bezużyteczni.

 

W środę w Malacañang, Duterte powiedział publicznie, że Kościół Katolicki nie robi nic więcej poza krytykowaniem. Doszedł do wniosku, że katolicki kler jest głupi i bezużyteczny. Swoim słuchaczom powiedział: „Zabijcie ich”.

Później, podczas ceremonii wręczania nagród dla Filipińczyków pracujących za granicą dodał, że około 90% księży do geje, więc nie powinni go nauczać o moralności.

 

W ostatnich miesiącach, prezydent Filipin często reagował na krytykę Kościoła. W czerwcu powiedział, że katolicki Bóg jest głupi, a jego ma więcej rozsądku. Pod natłokiem krytyki, rzecznik prasowy prezydenta Harry Roque powiadomił, że Duterte ma prawo do swoich prywatnych opinii, które mogą wynikać z tego, że jeszcze jako student Ateneo de Davao University był molestowany przez księdza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Brygida P.

Gdy dwa lata temu wybuchlo

Gdy dwa lata temu wybuchlo powstanie mahometanskie na Mindanao wspomagane przez ISIS, prez. Duterte wyslal tam armie by je stlumila. Poniewaz Filipinom bylo brak uzbrojenia piechoty, Duterte zwrocil sie do SZA o jej dostawy. Rzad SZA mu odmowil. Duterte wtedy zwrocil sie o pomoc do Rosji i te pomoc dostal. Powstanie zostalo stlumione.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Zjadać ich chyba nikt nie

Zjadać ich chyba nikt nie zamierza, tak jak to zrobili z księdzem na wyspie Sentinel. Swoją drogą Radio Maryja szczuje Polaków na Ruskich że hej, dziś nawet Duda przemawiał i bredził dosłownie o tym że ''jak będziecie maszerować'' - znaczy się plany już mają ustalone. Teraz tylko od nas zależy czy naród podda się tym potworom i wykona ich chore rozkazy.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika daniol

wszyscy ksieza biora w tym

wszyscy ksieza biora w tym udzial 

myslicie ze nie wiedza co sie dzieje w tej instytucji ale siedza tam cicho bo wiedza ze czeka ich latwe zycie dostanie plebanie ze słuzba czyli  gosposia itd wiec oplaca sie siedziec cicho nawet jak wie ze parafie dalej iny ksiadz krzywdzi dzieci

samym siedzieniem w niej wspieraja ta przestepcza instytucje

Strony

Skomentuj