Rodrigo Duterte wywołał kolejny skandal. Prezydent Filipin powiedział, że większość księży to bezużyteczni geje

Kategorie: 

Źródło: Presidential Communications Operations Office

Na Filipinach wybuchł kolejny głośny skandal z udziałem głowy państwa. W odpowiedzi na krytykę rządu ze strony Kościoła Katolickiego, Rodrigo Duterte powiedział, że księża to w 90% homoseksualiści i są bezużyteczni.

 

W środę w Malacañang, Duterte powiedział publicznie, że Kościół Katolicki nie robi nic więcej poza krytykowaniem. Doszedł do wniosku, że katolicki kler jest głupi i bezużyteczny. Swoim słuchaczom powiedział: „Zabijcie ich”.

Później, podczas ceremonii wręczania nagród dla Filipińczyków pracujących za granicą dodał, że około 90% księży do geje, więc nie powinni go nauczać o moralności.

 

W ostatnich miesiącach, prezydent Filipin często reagował na krytykę Kościoła. W czerwcu powiedział, że katolicki Bóg jest głupi, a jego ma więcej rozsądku. Pod natłokiem krytyki, rzecznik prasowy prezydenta Harry Roque powiadomił, że Duterte ma prawo do swoich prywatnych opinii, które mogą wynikać z tego, że jeszcze jako student Ateneo de Davao University był molestowany przez księdza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika daniol

wszyscy ksieza biora w tym

wszyscy ksieza biora w tym udzial 

myslicie ze nie wiedza co sie dzieje w tej instytucji ale siedza tam cicho bo wiedza ze czeka ich latwe zycie dostanie plebanie ze słuzba czyli  gosposia itd wiec oplaca sie siedziec cicho nawet jak wie ze parafie dalej iny ksiadz krzywdzi dzieci

samym siedzieniem w niej wspieraja ta przestepcza instytucje

Portret użytkownika Max 1983

Sam to wiele razy powtarzam

Sam to wiele razy powtarzam ,np w stosunku do imigrantów żeby nie wrzucac do jednego worka.Ale ilość tych skandali pedofilskich , a co najwazniejsze ukrywanie ich przez całe dekady przez najwyższe organy kościelne z papieżami włącznie, każe widzieć w tej instytucji przynajmniej znamiona organizacji przestępczej.A moim osobistym zdaniem to już nie znamiona a po prostu mafia.A pedofilia to tylko jeden z elementów, jest ich dużo więcej, ale ten najłatwiej rzuca się w oczy i najłatwiej też go ocenić, więc jest wzięty na tapete.Żyjemy w świecie gdzie nie da się już tego zamiatac pod dywan ,ludzie wszystko widza i słysza ,szambo się wylewa całymi litrami.Za moment do kościołów będa już chodzić tylko barany ,bo tylko barany będa łączyć Boga z organizacją przestępczą.

Nawet ja nie mam tak złego zdania o Bogu żeby go w kościele dostrzegać.Zakładam że nie ma z nimi nic wspólnego i jeśli ktoś ma potrzebe go szukać to napewno nie w tym miejscu.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika charis

kapłaństwo rzymskokatolickie

kapłaństwo rzymskokatolickie to mistyfikacja, oszustwo nie mające nic wspólnego z JEZUSEM BOGIEM, ale nie wrzucajmy wszystkich tych kapłanów do jednego worka. To że jakiś urzędnik coś ukradnie nie znaczy że większość urzędników to złodzieje. Jeśli jakiś kierowca jest pedofilem to nie znaczy że większość kierowców to pedofile. Jeśli jakaś sprzedawczyni w sklepie jest lesbijką to nie znaczy że większość sklepikarek też jest lesbijkami.

http://mieczducha888.blogspot.com/2017/07/nie-potrzebujesz-ksiezy-i-hostii-do.html - Wszyscy kapłani rzymskokatoliccy nauczają błędnej Dobrej Nowiny, wszyscy nauczają wiele sprzecznych z Biblią rzeczy, ale na pewno większość nie jest homoseksualistami, pedofilami itd

Strony

Skomentuj