Rodrigo Duterte wywołał kolejny skandal. Prezydent Filipin powiedział, że większość księży to bezużyteczni geje

Kategorie: 

Źródło: Presidential Communications Operations Office

Na Filipinach wybuchł kolejny głośny skandal z udziałem głowy państwa. W odpowiedzi na krytykę rządu ze strony Kościoła Katolickiego, Rodrigo Duterte powiedział, że księża to w 90% homoseksualiści i są bezużyteczni.

 

W środę w Malacañang, Duterte powiedział publicznie, że Kościół Katolicki nie robi nic więcej poza krytykowaniem. Doszedł do wniosku, że katolicki kler jest głupi i bezużyteczny. Swoim słuchaczom powiedział: „Zabijcie ich”.

Później, podczas ceremonii wręczania nagród dla Filipińczyków pracujących za granicą dodał, że około 90% księży do geje, więc nie powinni go nauczać o moralności.

 

W ostatnich miesiącach, prezydent Filipin często reagował na krytykę Kościoła. W czerwcu powiedział, że katolicki Bóg jest głupi, a jego ma więcej rozsądku. Pod natłokiem krytyki, rzecznik prasowy prezydenta Harry Roque powiadomił, że Duterte ma prawo do swoich prywatnych opinii, które mogą wynikać z tego, że jeszcze jako student Ateneo de Davao University był molestowany przez księdza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Sam to wiele razy powtarzam

Sam to wiele razy powtarzam ,np w stosunku do imigrantów żeby nie wrzucac do jednego worka.Ale ilość tych skandali pedofilskich , a co najwazniejsze ukrywanie ich przez całe dekady przez najwyższe organy kościelne z papieżami włącznie, każe widzieć w tej instytucji przynajmniej znamiona organizacji przestępczej.A moim osobistym zdaniem to już nie znamiona a po prostu mafia.A pedofilia to tylko jeden z elementów, jest ich dużo więcej, ale ten najłatwiej rzuca się w oczy i najłatwiej też go ocenić, więc jest wzięty na tapete.Żyjemy w świecie gdzie nie da się już tego zamiatac pod dywan ,ludzie wszystko widza i słysza ,szambo się wylewa całymi litrami.Za moment do kościołów będa już chodzić tylko barany ,bo tylko barany będa łączyć Boga z organizacją przestępczą.

Nawet ja nie mam tak złego zdania o Bogu żeby go w kościele dostrzegać.Zakładam że nie ma z nimi nic wspólnego i jeśli ktoś ma potrzebe go szukać to napewno nie w tym miejscu.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika charis

kapłaństwo rzymskokatolickie

kapłaństwo rzymskokatolickie to mistyfikacja, oszustwo nie mające nic wspólnego z JEZUSEM BOGIEM, ale nie wrzucajmy wszystkich tych kapłanów do jednego worka. To że jakiś urzędnik coś ukradnie nie znaczy że większość urzędników to złodzieje. Jeśli jakiś kierowca jest pedofilem to nie znaczy że większość kierowców to pedofile. Jeśli jakaś sprzedawczyni w sklepie jest lesbijką to nie znaczy że większość sklepikarek też jest lesbijkami.

http://mieczducha888.blogspot.com/2017/07/nie-potrzebujesz-ksiezy-i-hostii-do.html - Wszyscy kapłani rzymskokatoliccy nauczają błędnej Dobrej Nowiny, wszyscy nauczają wiele sprzecznych z Biblią rzeczy, ale na pewno większość nie jest homoseksualistami, pedofilami itd

Portret użytkownika charis

która religia mówi miłuj

która religia mówi miłuj nieprzyjaciół, który człowiek żył bezgrzesznie - doskonałym życie i oddał je jako okup za nas - za nasz winy ?? tylko Jezus Chrystus. Tylko on pokonał grzech i śmierć, tylko w NIM pokój ducha, uświęcenie, życie wieczne. Nauka potwierdza natchnienie Biblii : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/01/logos-dowody-dla-najwiekszych.html - nadzieja nie w religiach, ludziach i organizacjach ale w Żywym Wszechmogącym BOGU który miłuje nas miłością doskonalą - agape, pozdrawiam. W NIM moja siła, z każdym dniem bliżej cudownego spotkania z NIM i bycia na zawsze w rajskiej chwale więc mimo że ciało niszczeje to duchowo coraz mocniejszy dzięki łasce Chrystusa Smile , pozdrawiam

Portret użytkownika Brygida P.

Jesli rzeczywiscie taki Zyd

Jesli rzeczywiscie taki Zyd istnial i kazal innym Zydom wrogow kochac i drugi policzek nadstawiac, zeby w morde dostawali jeszcze raz to mial chorobe psychiczna. Nie mozna wykluczyc, ze to wszystko zostalo wymyslone po to aby gojow oglupic i lawiej nimi rzadzic. Zydzi nie dali sie na to nabrac. 

Portret użytkownika 2323

Potrafię wybaczyć dużo i się

Potrafię wybaczyć dużo i się nie mścić, ale nie potrafił bym nadstawić drugiego policzka jeśli ktoś chciał by skrzywdzić mnie lub moją rodzinę. Niestety każdy z nas przekona  się dopiero po śmierci czy jego wierzenia były słuszne i również pozdrawiam.

Tylko PRAWDA nas uwolni.

Portret użytkownika Arek

Z tym nadstawianiem policzka

Z tym nadstawianiem policzka to jest zwiedzenie niestety. W czasach Jezusa znaczyło to tyle co w czasach angielskich łuczników pokazanie dwóch palców co potem przerodziło sie w pokazywanie jednego palca - palca saturna Wink

Niestety kościoły chrześcijańskie są zinfiltrowane fałszywymi nauczycielami. Co daje fałszywa nauka o uległości i nadstawianiu policzka np. w konfrontacji z chararstwem albo islamistami ?

Chazarstwo i islamiści to plemiona o dzikich obyczajach które atakują gdy tylko widzą słabość. Wykastrowani Szwedzi już więdzą jak to działa, nie tylko siebie ale i własnych kobiet boją się bronić aby tylko nikt nie nazwał ich rasistami czy islamofobami.

Ktoś kto czytał biblię wie że Bój nigdy nie nakazywał swojemu ludowi okazywac słabości Edomitom, Kanaanejczykom a wręcz przeciwnie rozkazał ich wryżnąć w pień Smile

Strony

Skomentuj