W Holandii na życzenie islamistów wycofano się z promocji chrześcijańskich dzieł Caravaggia

Kategorie: 

Obraz św Mateusz i anioł - Caravaggio

W holenderskim mieście Utrecht okazało się, że zaplanowane wsparcie dla wielkiej wystawy dzieł Michelangelo Merisi da Caravaggia, która miała się odbyć w lokalnym muzeum, ze wsparciem ratusza, nie może mieć miejsca z powodu protestu muzułmanów niezadowolonych z powodu chrześcijańskiej retoryki dzieł wybitnego malarza.

 

Jak wynika z doniesień medialnych, protest przeciwko obrazom Caravaggia rozkręciła muzułmańska partia DENK, która reprezentuje przebywających w Holandii imigrantów z Turcji i Maroka. Poszło o reprodukcje dzieł mistrza, które miały być prezentowane na budynkach miejskich.

Złożenie do grobu Jezusa - Źródło: Wikipedia domena publiczna

Muzułmanom nie spodobała się szczególnie chrześcijańska i biblijna tematyka prac Caravaggia. Politycy z partii DENK zasugerowali burmistrzowi Utrechtu, aby lepiej odstąpił od swojego planu i zamiast Caravaggia, powiesił dzieła współczesnych artystów. Wygląda na to, że zarówno on jak i rada miasta, dali się zastraszyć, bo ostatecznie przychylono się do realizacji postulatu muzułmanów.

Niewierny Tomasz - Źródło: Wikipedia domena publiczna

Radni Utrechtu zaznaczyli, że rezygnują ze wsparcia dla wystawy dzieł Caravaggia bo nie chcą nikogo urazić. Szkoda tylko, że nie wzięli pod uwagę co myśli chrześcijańska większość. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Witek

tu chodzi o tradycyjne

tu chodzi o tradycyjne rozumienie słowa tolerancja, gdzie więksość społeczeństwa toleruje mniejszości pozwalając im spokojnie funkcjonować, chrześcijanie (w rozumieniu katolicy) nie stosują przemocy wobec mniejszości, tolerancja jednak nie oznacza afirmacji, grzech jest grzechem 

Portret użytkownika 33i1/2kromki

Wiemy to już z "fałszywych"

Wiemy to już z "fałszywych" protokołów. Jeszcze jakieś "sensacje"? Oddawałeś już "cześć" człekopająkowi, patronowi masońskiejsieci oplatającej świat? To chyba właśnie od trzynastego lewelu, prawda?

Portret użytkownika Dzik

Chrzescijańska większość

Chrzescijańska większość
cieszy się z wycofania promocji chrześcijańskich dzieł Caravaggia. Ponieważ chrześcijańska większośc naprawdę wierząca zgodnie z drugim przykazaniem dekalogu (" Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią.Nie będziesz się im kłaniał  i nie będziesz im służył," wyj 20:4) nie maluje sobie na obrazach postaci Jezusa" i nie kleka przed tymi obrazami i nie modli się przed nimi i czuje obrzydzenie do tego rodzaju malowideł.. W przeciwiaństwie do chrzescijańskiej mniejszości zwanych - parafianami (wg słownika języja polskiego sjp.pl/parafianin  jest to człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony ) którzy nie czytają sami Biblii, nie wiedzą co oznacza wyraz bałwochwalstwo i wierzą tylko  w wymyślone bajki opowiadane przez ich nauczycieli - pedofili i homoseksualistów, pełnych hipokryzji i młości do pieniądza i władzy.

In God we trust

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Jeszcze jeden ślepiec i

Jeszcze jeden ślepiec i ignorant z sekciarską i  heretycką  interpretacją !. Prawidłowe brzmienie tego przykazania w tym miejscu : " Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na(nie w niebie !) niebie wysoko(kulty astralne !), ani tego, co jest na ziemi nisko( na ziemi nisko jest to co podłe i złe , a nie to co dobre i wzniosłe !), ani tego, co jest w wodach pod ziemią!( tam są tylko bakterie  , więc indolenci i heretycy nawet nie zauważyli , iż znaczenie jest tutaj metaforyczne i chodzi o istnienie ukryte przed ludzkim wzrokiem a oddziałujące na ludzkość- podziemie świata) 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. " .Natomiast sztuka to język , którym w pierwszej kolejności należy wielbić Boga , gdyż Bóg o tą chwałę jest zazdrosny wszak talenty pochodzą od Niego . Opamiętaj się ślepcze i przestań zwodzić luidzi , którzy nie są obeznani w temacie !.

Strony

Skomentuj