Wojna z policją w Paryżu. Na ulicach francuskich miast może się pojawić armia

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Przez cały weekend w całej Francji dochodziło do zamieszek, które zostały nazwane największymi od 1968 roku. Są one wymierzone w obecną władzę a szczególnie w prezydenta Emanuela Macrona. W sumie w starciach żółtych kamizelek z policją ranne zostały 263 osoby.

 

Z oficjalnych informacji wynika, że na ulicach Paryża demonstrowało 76 tysięcy osób, którzy przez francuską propagandę rządową są nazywani "zwolennikami skrajnej prawicy". Z tych samych źródeł wynika, że zmobilizowanych zostało 66 tysięcy policjantów. 

 

Dziwi zatem fakt, że nie byli w stanie zapanować nad niewiele liczniejszymi od nich protestującymi. Możliwości są dwie, albo policja francuska jest całkowicie niekompetentna, albo demonstrujących było znacznie więcej niż się oficjalnie podaje. 

Prezydent Macron pozostaje nieugięty i rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego. Zapowiedział również, że jeśli zamieszki będą kontynuowane to wyśle na protestujących armię. 

 

W dni pracujące nie ma zamieszek, dochodzi do nich za to w drugi weekend pod rząd. To dobitnie pokazuje kto tam protestuje i daje pojęcie o tym dlaczego. Oficjalnie chodzi o dodatkowy podatek w cenie paliwa, coś podobnego do wprowadzonej ostatnio w Polsce opłaty paliwowej. 

 

Jest to jednak sprzeciw ekonomiczny, bardziej ogólny niż tylko kwestia paliwa. Chodzi o koszty życia we Francji o wysokość podatków i to, że wciąż rosną. Protestowano również przeciwko nieograniczonej migracji, która jest uważana za przyczynę ciągłego wzrostu podatków. 

 

Pracujący Francuzi dobrze podejrzewają, że rząd przekierowuje ich pieniądze rzeszom niepracujących przybyszów z dawnych francuskich kolonii. To nie podoba się protestującym i żądają zmian takiej polityki. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Żadna skrajność nie jest

Żadna skrajność nie jest dobra, w tym w którą kolwiek stronę konserwatyzm. Ludzkości jest potrzebna współpraca, tolerancja, zrozumienie, równowaga gdzie człowiek nie będzie krzywdził drugiego.

Portret użytkownika euklides

Niech każda społeczność żyje

Niech każda społeczność żyje sobie po swojemu, jednak mamy wielu zboczków, którzy chcą narzucać swoje zasady innym i ty się do nich zaliczasz. To przez was na ziemi panują gów...e zasady, bo brak poszanowania dla woli drugiej jednostki to właśnie brak współpracy i brak harmonii. Do tego nieuleczalna schizofrenia każe wam odwracać kota ogonem i wydaje wam się, że jesteście dobrzy. Jak was lubić?

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Cześć Alvaro.

Cześć Alvaro.

No nie mogłem się powstrzymać od śmiechu, bo twój awatar idealnie pasuje do w/w spier...ania !

A gdzie konkretnie proponujesz spier....ć? Bo zamieszki są i będą wszędzie tam, gdzie khazaria rządziła w ten czy inny sposób. Czyli wszędzie. Zobacz sobie, to się dzieje na całym świecie :

https://www.youtube.com/watch?v=_WMWyZrgn0E

Nas też to niestey czeka. Więc nie spier....jmy, tylko przygotujmy się jakoś. Każdy według własnych wyobrażeń i potrzeb oczywiście. Niemniej jednak znacznie większe szanse mamy, jak uda się nam, Polakom, skończyć pier....lić o partiach-srartiach i ich wyczynowych problemach, a zacząć pojmować siebie jako naród i przestać się dzielić na "grupy poglądowe". Wszyscy chcemy godnego życia. A wolność ma to do siebie, że zawsze trzeba ją sobie wywalczyć.

Tak, że Alvaro nie panikuj, tylko buty na zimę szykuj.

Pozdrawiam.

Portret użytkownika alvaro31185

ci policjanci dostana w

ci policjanci dostana w pierdol juz widac naq tym filmiku jak obskoczyli armia jeśli wyjdzie na ulice na prawde spodziewajmy sie dantejskich sce i bedzie to pierwszy kraj w europie gdzie w histori nowozytniej wybuchnie wojna domowa zginie wielu a Francja upadnie w wyniku nastepstw po sytuacji skoleji oni beda zdobywać bron ci demonstraci a MAKRON BEDZIE MIAŁ WIELU KREW NA SWYCH REKA CO JUZ GO CZYNI DYKTATOREM!! co wtedy zrobi reszta ano nic rozleje sie to po całej unii wtedy unia zaplonie krwia i ogniem 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Strony

Skomentuj