Sukces protestujących we Francji! Rząd zawiesił wzrost podatku od paliw

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Protesty jakie wybuchły we Francji od 17 listopada bieżącego roku, miały najbardziej gwałtowny przebieg od pamiętnego roku 1968. Władze francuskie długo nie chciały słyszeć o cofnieciu decyzji o wzroście podatków w cenie paliw, co argumentowano potrzebą ratowania klimatu. Francuzi nie uwierzyli i wyszli na ulicę miast domagając się rezygnacji z tych planów. Premier Francji Edouard Philippe powiedział dzisiaj, że ustawa wprowadzająca dodatkową opłatę paliwową zostanie zawieszona na pół roku, z powodu protestów społecznych.

Przedstawiciele oddolnego ruchu "żółtych kamizelek" przekonują, że takie ustępstwa to jednak za mało i planują kontynuowanie protestu do czasu całkowitej blokady podwyżek podatków. Protestujący słusznie podejrzewają, że rząd chce zdezaktywować ich wolę protestu, obiecując cokolwiek, byle tylko ludzie wrócili do grzecznego płacenia podatków bez buntowania się. Ogłoszone moratorium na wykonanie ustawy o podwyżce podatków na paliwa, ma potrwać 6 miesięcy i może być w każdej chwili cofnięte, a wtedy nie będzie już takiej organizacji i determinacji jak teraz po dwóch weekendach protestów.

Oznacza to, że mimo pozornego sukcesu, Francuzi nie odpuszczają i zamierzają kontynuować protest słusznie podejrzewając, że klasa polityczna próbuje ich oszukać, sugerując, że osiągnęli ostateczne zwycięstwo. Z punktu widzenia "żółtych kamizelek", wygrana zostałą bitwa, ale walka z grabieżczym i pazernym rządem musi trwać nadal, bo Francja stałą się chorym człowiekiem Europy, jak w soczewce pokazującym czym kończą się wieloletnie rządy socjalistów i globalistów. Nawet tak bogata gospodarka jak francuska, napasiona tym co udało się im ukraść przez setki lat kolonializmu, nie jest w stanie tego wytrzymać, a wraz z nią do kresu wytrzymałości zbliżyli się normalni ludzie.

 

Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że zarabiający średnio 1500 euro francuzi uważają za bardzo drogie paliwo kosztujące 1,6 euro za litr, to oczywiste staje się jak bardzo okradani są Polacy. To trochę taka sytuacja gdyby średnio zarabiający obywatel naszego kraju, mający po miesiącu pracy "na rękę" 1600 złotych, zaczynał protestować bo paliwo jest po 1,7 złotych za litr, podczas gdy wynosi ono ponad 5 złotych i nikt się nie buntuje!

Źródło: Twitter/ @ObywatelDC

Co więcej pomysł wprowadzenia opłaty paliwowej, został właściwie niezauważony przez nasze społeczeństwo. Polacy są dużo bardziej łupieni niż mieszkańcy zachodu, a mimo to pokornie płacą, a protestują tylko gdy opozycyjne media skrzykną ich pod jakimś absurdalnym hasłem w stylu "Konstytucja" czy "Wolne sądy". To smutna konstatacja, gdy człowiek zorientuje się, że Polacy stali się narodem niewolników, z którymi można zrobić dowoną rzecz i nie pisną nawet słowem.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Nie ulega wątpliwości że i tu

Nie ulega wątpliwości że i tu odwiedzają ZNZ pracownicy z tej fabryki  https://wolnemedia.net/izraelskie-fabryki-trolli/  i sieją ferment. Tam pisze że za pomyślne wykonanie eventu (czyli obżydzenia tematu oklejając go kałem i postami na 3 strony długimi) oni dostają w nagrodę plastikową laleczkę przedstawiającą premiera tego na N. Ciekawe co syjonista robi z taką laleczką? Stawia ją na domowym ołtarzyku szatana i modli się tradycyjnie generalnie w kierunku laleczki kiwając się w przód i tył w ramach eventu, czy może błogosławi tę laleczkę na nowoczesną modłę satan-NWO czyli wkłada ją sobie tam z tył do jelita?

Portret użytkownika еuklidеs

Od kied ku..a gigantyczne

Od kied ku..a gigantyczne podatki i państwo wpi...ce się do tego jak robić sisiu w kiblu to kapitalizm? To tobie jełopku nie pasuje, że tak wygląda twoja socjalistycznaja republika bananowa Polin i łoświecone rzondy pijawek regulujonce rynek i dzielące dochód narodowy po równo i sprawiedliwie.

Portret użytkownika 2323

Niestety szczera prawda.

Niestety szczera prawda. Tylko co my możemy zrobić tak naprawdę bez prawdziwego silnego sojusznika, ano nic nie możemy zrobić.  Jeśli nawet doszło by do jakiegoś zrywu Polaków ale takiego znaczącego w co szczerze wątpię to nasi pseudosojusznicy szybko by tu z powrotem zaprowadzili porządek.

PS. Jesteśmy w dupie geograficznie, gospodarczo, dyplomatycznie I oczywiście militarnie...

Tylko PRAWDA nas uwolni.

Portret użytkownika 2323

Nie siedzę i nie płacze

Nie siedzę i nie płacze uświadamiam ludzi w najbliższym otoczeniu czesto też spotykając się z szyderstwami w moją stronę nie mówiąc już o patrzeniu się na mnie jak na wariata. Po drugie żeby coś zmienić potrzeba MAS tak jak gdzieś już pisałem. Garstka ludzi nic nie zmieni. Po trzecie ciekawi mnie co ty robisz aby coś tu zmienić.

Tylko PRAWDA nas uwolni.

Portret użytkownika Lord Soth

Wiesz co ja robię? Mam

Wiesz co ja robię? Mam zainstalowaną w telefonie aplikację "Pola.Zabierz ją na zakupy" i skanuję kody kreskowe nabywanych produktów. Z dostępnych wybieram te co mają nawięcej punktów w skali (zazwyczaj 100). Nie kupiuję w lidlach biedronkach czy innych kauflandach tylko w lokalnych sklepikach typu abc, lewiatan, point market czy delikatesy centrum (żabki czy kefirka nie mam nigdzie w okolicy). Nie tankuję na obcych kapitałowo stacjach. Świadomie wybieram produkty wspierające polski przemysł i polska gospodarkę. Jeśli większość społeczeństwa zacznie robić tak samo to zamiast oddawać niemcom czy innym portugalczykom zyski z handlu, uslug i produkcji zaczniemy wspierać i rozbudowywać rodzimy przemysł.

Był kiedyś artykuł opisujący problemy jakie miał Orlen w niemczech. Musieli zmienić logo i nazwę bo w niemczech poszła kampania by nie tankować na orlenie bo to polski koncern.

Pozdrawiam

Portret użytkownika Surun

Zgadzam się z Tobą, że trzeba

Zgadzam się z Tobą, że trzeba ludzi uświadamiać bez względu na wszystko... nie bacząc na szyderstwa- znam to, ale cóż taki nasz los- chyba... ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że aby coś zmienić potrzeba mas. Ty już zmieniasz ludzi wokół siebie choć być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, albo raczej nie wierzysz... z małej iskry wielki ogień wybucha- i tego się trzymajmy. Głowa do góry i nie poddawaj się, choć wiem,że czasami bywa ciężko

Portret użytkownika dd

Bez sensu jest przyrównywać

Bez sensu jest przyrównywać Polskę i Francję, proponuje od razu z grubej rury porównać nas ze Szwajcarią.

A tak na serio - w tej chwili żółte kamizelki otwarły drogę do postępowania z francuskim rządem. W normalnych państwach,tam gdzie nie ma kultywowanych wartości europejskich w takich sytuacjach siada się do rozmów. A tam od razu rozpierdziel. Teraz wiadomo, że ich przywódca to cienki bolek, z którym trzeba ostro.

Portret użytkownika dd

Ja pokazałem skrajność w

Ja pokazałem skrajność w jednym kierunku a ty pokazujesz w drugim. Nie jesteśmy gospodarką tak rozwiniętą jak Francja. Polska ma kilka razy mniejszą gospodarkę, ponadto moim zdaniem nadal w fazie odbudowy i gonienia tych co nie ucierpieli w trakcie wojny czy w czasach przed i po okrągłostołowych przemian jakie nastąpiły w Polsce. Tak, że odbudowanie i dogonienie bardziej rozwiniętych krajów oznacza też jakieś ograniczenia. A pisanie, że we Francji jest już tak źle, że ludzie wychodzą i prowadą niemal regularne bitwy a w Polsce jest jeszcze gorzej a nic się nie dzieje moim zdaniem jest dużym spłyceniem tematu. Nie porównuje się dobrobytu na podstawie tylko jednego czynnika. 

 

Portret użytkownika еuklidеs

Jeśli wszystko drożeje to

Jeśli wszystko drożeje to znaczy, że nie gonimy krajów rozwiniętych tylko się cofamy. Francja też się cofa, ale tam ludzie to rozumieją. Najgorsze są ograniczenia umysłowe ludu, który nie pojmuje prostych prawd.

Strony

Skomentuj