Unia Europejska brnie w szaleństwo regulowania klimatu poprzez podatki

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Unia Europejska ogłosiła, że do 2050 roku zamierza stać się neutralna dla klimatu. Zgodnie z przyjętym planem emisje gazów cieplarnianych mają być równoważone poprzez sadzenie drzew. UE uważa, że taki ruch może zmniejszyć o 40% liczbę zgonów, spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza. 

Dla zwolenników teorii antropogenicznego globalnego ocieplenia, neutralizacja klimatu oznacza równoważenie emisji dwutlenku węgla poprzez usuwanie gazów cieplarnianych z atmosfery. Unia Europejska poinformowała, że zamierza wdrożyć plan, polegający na sadzeniu nowych lasów oraz wykorzystaniu technologii wychwytywania i składowania CO2 pod ziemią.

 

Należy zaznaczyć, że jest to kolejny niezwykle ambitny, czy wręcz szaleńczy cel Unii, która wcześniej przekonywała, że do 2030 roku emisja gazów zostanie zmniejszona o 40%. Brak widocznych postępów w realizacji tej misji nie przeszkodził politykom w postawieniu sobie kolejnego zadania, którym jest neutralizacja klimatu i planuą to zrobić mimo, że najwięksi na świeci emitenci CO2 dawno już wycofali się z planów zniszczenia własnej gospodarki w celu wyimaginowanego "ratowania planety".

 

Nikt nie powinien być zaskoczony, jeśli niebawem usłyszymy o planie całkowitego wyeliminowania dwutlenku wegla do 2070 roku. Oznaczałoby to zapewne pozbycie się wszystkich żywych organizmów, produkujących CO2, lecz dla UE nie ma rzeczy niemożliwych i jest to konkluzja nieco przerażająca.

Niedawny raport ONZ wykazał, że większość państw członkowskich nie jest na dobrej drodze do zrealizowania dotychczasowych zobowiązań. Dotyczy to zwłaszcza redukcji dwutlenku węgla, więc kolejne, jeszcze bardziej ambitne wytyczne Unii, delikatnie mówiąc mogą przez niektórych nie zostać przyjęte z entuzjazmem.

 

Dla nas najistotniejsze jest to, że rządzący w UE Niemcy nie zgadzają się z proponowanymi ustaleniami i obawiają się, że dalsze obostrzenia poważnie naruszą ich gałęzie przemysłu. Poza tym warto pamętać, że nasz kraj nadal jest w tak dużym stopniu uzależniony od węgla i trudno wyobrazić sobie, by nasz rząd nie był przeciwny bardziej rygorystycznym ograniczeniom w używaniu paliw kopalnych.

 

Po drugiej stronie barykady znajduje się natomiast 10 państw, w tym Dania, Szwecja czy Hiszpania, które podpisały się pod listem do UE, apelującym o podjęcie stanowczych działań w celu redukcji emisji CO2. Unia chce niebawem przeprowadzić debatę wśród krajów członkowskich, która ma pomóc w ustaleniu, jak osiągnąć ten długoterminowy cel. 

 

Jednak przedtem na ten temat będzie rozmawiać ONZ. Najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej odbędzie się w grudniu w Katowicach. Wydarzenie to ma na celu wypracowanie globalnych rozwiązań w zakresie redukcji przemysłu w celu regulowania średniej globalnej temperatury, która zdaniem Międzyrządowego Panelu do spraw Zmian Klimatu - IPCC jest zbyt wysoka. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Nor.....ek

Wyeliminować CO2 to wybić

Wyeliminować CO2 to wybić rośliny co doprowadzi do wybicia życia w tym ludzi w tym ekspertów od klimatu ,to jest drogą przez nich obrana ,więc ludzie powinni ekspertom pokazać od razu cel ,czyli do piachu.

Klimat taki sam ,pierdo......lenia brak

Ludzkość i era przemysłowa ,to porównaniu z wulkanem coś jak pierdniecie na lotnisku ,ktoś tam poczuje ,ale ruchu nie wstrzyma

Ludzkość nie ma wpływu na klimat w stopniu w jakim się to ludziom wmawia ,przecież pakiety na wytwarzanie CO2 można sprzedać ,więc jest to po prostu kolejna fikcyjna waluta dla elit do handlowania gojami

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Zgadzam się. Jeśli chodzi o

Zgadzam się. Jeśli chodzi o wybijanie roślin, to trzeba też zaznaczyć, że owady odpawiadające za ich zapylanie, umierają w wyniku odprysków i trafiają na stoły lub do opakowań. A ludziom wmawia się, że niedługo zabraknie mięsa to mają jeść osy, pszczoły, koniki polne czy świerszcze, bo są jego zamiennikiem. Jeśli nie ma owadów, rośliny przestają kwitnąć i umierają (bo sama woda i słońce nie wystarczą).  Na różne sposoby pierze się ludziom mózgi. Tak jak z eliminacją CO2 czy namawianiem do konsumpcji owadów. Wszystko w imię chorych interesów. Bo usilnie wpiera się ludziom, że klimat się zmienia i świat może ulec zniszczeniu.

Portret użytkownika Rodak

To tylko wyciąganie pieniędzy

To tylko wyciąganie pieniędzy z kieszeni podatników, bo  cały układ  słoneczny wszedł w  atmosferę  o podwyzszonej temperaturze, na którą człowiek nie ma żadnego wpływu. To jest zwykłe oszustwo, bo wszystkie planety układu słonecznego wykazują podwyższoną temperaturę, nie wyłączając  Ziemi.

Portret użytkownika Maj

Szczegolnie Polskie wladze

Szczegolnie Polskie wladze podjely decyzje o likwidacji Farm Wiatrowych i zastapieniu ich elektrowniami na wegiel i inne paliwa ktore wydzielaja tony Co2. No wracamy do epoki kamienia lupanego.

Głosuj przeciw
-18

Strony

Skomentuj