Prawdziwy atak wampirów w Peru

Kategorie: 

Peruwiańscy naukowcy uraczyli nas tym znakomitym filmem nagrywanym w trybie noktowizyjnym. Widać na nim coś, co bez dużej przesady można nazwać atakiem wampirów.

 

Oczywiście wampiry atakujące peruwiańskie pingwiny nie są humanoidami tylko nietoperzami, ale sam fakt zmagania się z takimi zagrożeniami powoduje, że warto o tym przynajmniej wspomnieć.

 

Sceneria przypomina nieco ta z kultowego filmu Pitch Black, w którym równie krwiożercze stwory objadały ludzi do kości. Pingwinom z Peru na razie to nie grozi, ale przy odpowiednio dużym stadzie nietoperzy wampirów są one w stanie poważnie zagrozić egzystencji zwierząt a nawet ludzi.

 

Ślina tych nietoperzy zawiera pewną niebezpieczną substancję, która zapobiega krzepnięciu krwi. Dla krwawiącego zwierzęcia oznacza to często wyrok śmierci z wykrwawienia. Naukowcy podkreślają, że w przeszłości nie dochodziło do ataków na pingwiny, dlatego uznają to za coś niezwykłego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika JackBB

No i co w tym dziwnego

No i co w tym dziwnego ??

Wampir zwyczajny (Desmodus rotundus) – najbardziej rozpowszechniony nietoperz z podrodziny wampirowatych, liczącej tylko 3 gatunki, jedyny żyjący współcześnie przedstawiciel rodzaju Desmodus Wied-Neuwied, 1826.
Jest to nieduże zwierzę: rozpiętość skrzydeł do 40 cm, masa ciała ok. 30g. Jak wszystkie nietoperze potrafi latać, ale w odróżnieniu od innych nietoperzy potrafi też biegać i skakać. Występuje wyłącznie w Ameryce Południowej i Środkowej.
Odżywia się wyłącznie krwią ssaków. Nacina skórę ofiar swymi bardzo ostrymi zębami i zlizuje spływającą krew. Krew ta nie krzepnie, gdyż ślina tego nietoperza zawiera specjalne antykoagulanty. Jego przełyk jest tak wąski, że oprócz krwi nie jest w stanie przełknąć innego pożywienia. Na łowy wylatuje nocą, dzień spędzając ukryty w dziuplach drzew, jaskiniach i innych kryjówkach. Zaatakowane zwierzę zwykle nie zauważa napastnika, gdyż w ślinie wampira znajdują się substancje znieczulające. Wampiry nie tylko osłabiają zaatakowane zwierzęta, ale mogą być nosicielami wścieklizny.

źródło judepedia

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem