Rosjanie ostrzelali i staranowali ukraińskie statki w pobliżu Krymu. Czy Polska pójdzie na wojnę z Rosją?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Rosjanie ostrzelali ukraińskie statki w pobliżu Krymu. Czy Polska pójdzie na wojnę z Rosją? Dzisiaj w Cieśninie Kerczeńskiej, w pobliżu Krymu, doszło do poważnych incydentów, które mogą skutkować nową fazą wojny ukraińsko-rosyjskiej.

Rosyjska armia najpierw ostrzelała ukraiński statek, a potem dokonano jego abordażu z wykorzystaniem rosyjskich służb specjalnych. Sytuacja jest poważna. Na Ukrainie powołano naradę Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, która ma zdecydować o ogłoszeniu stanu wojennego.

Rosja potwierdza, że przejęła trzy ukraińskie okręty. Jest podobno 3 rannych marynarzy. Ukraińskie media podają, że wszystkie okręty ich floty wojennej wychodzą w morze. Może dojść do kolejnych incydentów, a to sprawia wrażenie, że eskalacja wojny na wschodniej Ukrainie jest tylko kwestią czasu.

 

Ewentualna bitwa morska nie wydaje się sensownym pomysłem dla Ukraińców, bo przewaga Rosji, zwłaszcza w powietrzu, wydaje się być miażdżąca. Dzisiaj doszło zresztą do staranowania ukraińskich jednostek pływających. Rosjanie twierdzą, że reagowali na ukraińską napaść, ale oczywiście strona przeciwna uważa odwrotnie.

Wygląda na to, że sytuacja ta może prowadzić nawet do ogłoszenia stanu wojny z Rosją. Gdyby okazało się, że rzeczywiście do tego dojdzie, może to oznaczać poważne konsekwencje dla całej Europy. Takie starcia mogą skutkować nową fazą wojny ukraińsko-rosyjskiej, co jest złą informacją nie tylko dla Ukrainy, ale także dla Polski i w zasadzie całego NATO. Przypomnijmy, że podczas niedawnej wizyty na Ukrainie polskiego Marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, mówił on bardzo niepokojące rzeczy:

"Niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy uznajemy za nienaruszalną, a wszelki na nią zamach - za zamach na nasze własne bezpieczeństwo" stwierdził Karczewski.

Trudno się dziwić, że takie deklaracje przerażają, bo mogą być zapowiedzią planowanego konfliktu zbrojnego, w który może być uwikłana również Polska. Jednak ze względu na to, że nasza suwerenność jest już tylko iluzoryczna, trudno powiedzieć, co zostanie nam nakazane.

 

Miejmy nadzieję, że o wmieszaniu się w ten konflikt będziemy decydować sami. Niestety wiele wskazuje na to, że o naszym zaangażowaniu w wojnę ukraińską zdecyduje zagranica, a nam dane będzie ewentualnie bohatersko zginąć na froncie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

powiem tak... lepiej żeby

powiem tak... lepiej żeby żadnej wojny nie było, bo nawet choćby Polska nie poszła na wojnę z Rosją to Ukraińcy uciekną masowo do Polski i rozpęta się rzeź tu u nas... a szkoda ludzi, jeśli zaś Polska pójdzie na wojne z Rosją... Rosja wzbogaci się o tereny Ukrainy i Polski i my bedziemy uciekać jeśli zdążymy... a dalej bedzie tak jak po aneksji krymu... cały świat bedzie oburzony i nic pozatym ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika blondas

a po co Polska ma isc na

a po co Polska ma isc na wojne z rosja?

przecież to bylaby masakra!................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

ruskich oczywiscie 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika war wolf

To amerykaniscy bandyci w raz

To amerykaniscy bandyci w raz baderowskimi swiniami chcą wojny z rosja na Polskiej ziemi. S my idioci w ametyce widzimy zbawienie gówno prawda to nasi wrogowie w raz z anglikami i niemcami. Nie jestem putinowcem ale z warzyzmem ukrainskim trzeba walczyć.precz z usa i bandetowcami tyle na temat

Portret użytkownika kolo21

Ruski jeszcze to filmował i

Ruski jeszcze to filmował i na YouTube wrzucił ha ha. Taką myśl miałem, że ciągną ten rurociąg z dala od granic Polski. Że w razie działń wojennych, nie uszkodzić go. Kapitanie, twoje komentarze ciągle plusuję Smile Czy to ten sam Baca? Chyba jednak nie, nie ten styl żubrowy.

kolo21

Portret użytkownika Cień

Polska powinna nie wychodzić

Polska powinna nie wychodzić przed szereg jeśli chodzi o jakieś polityczno-wojskowe zagrania w sprawie tego konfliktu Ukraińsko Rosyjskiego, ewentualnie można apelować do ONZ o niebieskie hełmy jako rozjemców, bo to co się dzieję na Ukrainie wychodzi z pod kontroli już.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika red Jerzy

Jakim trzeba być ślepym i

Jakim trzeba być ślepym i totalnie zidiociałym debilem by wierzyć, że Rosjanie  "napadają" na biedną Ukrainę.  To banderowcy a szczególnie  złodziej Poroszenko nie mająć absolutnie żadnych szans na dłuższe utrzymanie się przy korycie (ma bowiem jedynie 5 % poparcia przy 67 % Julii Tymoszenko !)  szuka sposobu na dalsze sprawowanie władzy, czytaj dalsze okradanie Ukraińców  !  Co więc robi ? Razem z innymi złodziejami i obcymi agentami typu Awakow, Turczynow, Grojsman itp prowokuje ruskich; strzela, wysyła desant na Krym, taranuje statki...tylko po to by nie dopuścić do wyborów i nie stracić umiłowanej władzy, która pozwala KRAŚĆ  !!!!  Ludzie nie nabierajcie się na propagandowe idiotyzmy ! Myślcie , to nie boli !   banderowcy wiedzą gdzie leżą konfitury i jak zjednać przychylność spedalonego zachodu.  A, że pod nóż lub jako mięso armatnie pójdą Polacy a kogo to obchodzi ????

Portret użytkownika Max 1983

Proponuje jeszcze bardziej i

Proponuje jeszcze bardziej i głośniej cieszyć się z problemów UE i ze słabnącej w niej pozycji Polski, co może skutkowac Polexitem.Jak to cudownie że mamy sojusz z USA, które gdy tylko dojdzie do odpowiedniej okazji zrobi sobie z Polskich żołnierzy mięso armatnie, a z naszej ziemi poligon.Jak to cudownie że rządza nami prawi i sprawiedliwi którzy okazują pogarde Rosji i nawet nie próbują z nią prowadzić normalnej dyplomacji.Jak to cudownie że na każdym kroku pokazujemy jednośc z Ukraińcami, którzy nami gardzą i którzy są słabi militarnie.Jak to cudownie że ta wstrętna europa zachodnia się od nas odwali, a my będziemy tacy patriotyczni i niepodlegli wielkim sojuszu z USA i Ukrainą....bo już nie z Węgrami, bo jak przyjdzie co do czego to Orban pokaże naszym skretyniałym elitą jak się robi politykę.

Jak jak się cieszę że po tych latach niewoli w UE spowodowanej rzadami okropnego Tuska ,teraz zmierzamy do upragnionej wolności!!!Jak pięknie i patriotycznie będzie znów odbudowywac Polskie miasta ze zgliszczy!!!

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Nie kocham Tuska.Zwracam

Nie kocham Tuska.Zwracam tylko uwagę że w ramach wstawania z kolan zamieniono polityka(ze wszystkimi jego wadami, za które lepiej żeby już nie wracał)na stado baranów.Wolałem krętaczy ale takich którzy jeszcze cokolwiek z procesów zachodzących na świecie rozumieli, niż stado baranów.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika eee

grożące zabraniem koryta

grożące zabraniem koryta wybory na Ukrainie, więc wymyślili jawną prowokację i wprowadzili stan wojenny.
(wystarczy rzucić okiem na mapę i zobaczyć jak wygląda cieśnina karczewska i wszystko jasne)

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Do tego Wypatroszenko już

Do tego Wypatroszenko już spakowany w każdej chwili ucieknie, a swoje ''firmy'' sprzedał albo finalizuje transakcje. Ma poparcie w granicach 5% były sondaże robione. Tu nie chodzi o to co się odstawia na Krymie, bo w Kijowie jest takie ciśnienie u głodnych banderowców z pod flagi wideł i siekiery, że tam władza nie dotrwa do stycznia, oni tam odstawiają szopkę na tym morzu Azowskim by ogłupiałą czerń czymś na chwilę zająć...

Strony

Skomentuj