Naukowcy odkryli, że 3700 lat temu na Ziemi nastąpił kosmiczny kataklizm

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy zebrali dowody na to, że 3700 lat temu doszło do kosmicznej eksplozji dużego ciała niebieskiego, które wybuchło w atmosferze i zniszczyło terytorium współczesnej Jordanii. Ślady tego wydarzenia udało się odkryć amerykańskim archeologom.

 

Na skutek eksplozji w górnych partiach atmosfery, podobnej do tej jaka miała miejsce w lutym 2013 roku w Rosji, zniszczeniu uległo wszystko w promieniu 25 kilometrów. Badania archeologiczne wskazują, że ludzie wrócili w to miejsce dopiero po sześciu lub siedmiu stuleciach. 

 

Wykopaliska prowadzone na północ od Morza Martwego w Jordanii wskazują, że przez co najmniej 2500 lat, kwitła tam cywilizacja ery brązu, aż do nagłego jej zniknięcia 3700 lat temu. Według obecnych szacunków, na stosunkowo niewielkim obszarze mieszkało tam od 40 do 65 tysięcy osób.

Naukowcy przeprowadzili datowanie i analizy minerałów występujących w tym obszarze. Dane wykazały, że 3700 lat temu doszło do katastrofalnego wydarzenia, w którego wyniku zniszczone zostało pięć stosunkowo dużych i setki małych osiedli, a wszyscy mieszkańcy zostali zabici. 

 

Najbardziej przekonujące dowody kosmicznego kataklizmu udało się zebrać w pozostałościach miasta Tall el-Hammam. Analizy radiowęglowe pokazują, że prawie wszystkie ściany budynków wykonanych z cegieł mułowych, nagle i niemal natychmiast zniknęły. Pozostały tylko kamienne fundamenty.

Oprócz tego odkryto inne dowody starożytnej katastrofy kosmicznej. Chodzi o zeszklenia na zewnętrznych powierzchniach wiele fragmentów ceramiki z tego okresu. Badanie tych kawałkach wykazuje obecność kryształów cyrkonu (ZrSiO4), które zostały utworzone w sekundę w temperaturze  tysięcy stopni Celsjusza. 

 

Autorzy badania uważają, że to fala uderzeniowa eksplozji przeniosła cyrkony i pokryła miasto tymi maleńkimi minerałami. Naukowcy porównali to zdarzenie do eksplozji Tunguskiej na Syberii w 1908 roku. Jednak wtedy nikt z jej powodu nie zginął, ponieważ wystąpiła w słabo zaludnionych regionach, ale podmuch fali uderzeniowej powalił las na obszarze 2000 kilometrów kwadratowych. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika WujekWie

Nic w tym nadzywaczajnego. O

Nic w tym nadzywaczajnego. O tym fakcie widomo było już dawno i został potwierdzony przez różne źródła społeczności żyjących w tamtych czasach - nie koniecznie w tamtym rejonie. Przypuszczam że owa ekspolacja dokonała destrukcji Sodomii i Gormorii co pasowałoby z datowaniem na czasy w, których żył Abraham. 

Co wygrałem? :) 

Portret użytkownika WujekWie

Nic w tym nadzywaczajnego. O

Nic w tym nadzywaczajnego. O tym fakcie widomo było już dawno i został potwierdzony przez różne źródła społeczności żyjących w tamtych czasach - nie koniecznie w tamtym rejonie. Przypuszczam że owa ekspolacja dokonała destrukcji Sodomii i Gormorii co pasowałoby z datowaniem na czasy w, których żył Abraham. 

Co wygrałem? :) 

Portret użytkownika X

W Tunguzji nikt nie zginął?

W Tunguzji nikt nie zginął? Dobre sobie Smile

Zainteresowani niech poszukają rzadkich tekstów o tym, dlaczego Napoleon odstąpił pod Moskwą (jeden francuski pamiętnik) i dlaczego powstało jezioro Victorii, skoro dość współczesne mapy pokazują tam rozliczne osady...

Portret użytkownika Nikt z nikąd

Nie 3700 a 13 tysięcy lat

Nie 3700 a 13 tysięcy lat temu . Wtedy ja tam byłem,  i podziemni panowie zaprosili mnie pod ziemię jakieś dwa kilometry. Bo dopiero tam panowały odpowiednie warunki panie Admin. I nie zapomnij zablokować mego posta.

Skomentuj