Prąd elektryczny w Polsce zdrożeje, ale nie zdrożeje - w roku wyborczym rząd wybiera model wenezuelski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Drakońskie podwyżki cen energii elektrycznej w Polsce, będące skutkiem nieodpowiedzialnej polityki rządu w zakresie tzw. walki ze zmianami klimatu, to wielki problem dla władzy, zwłaszcza w roku wyborczym. Dlatego właśnie rząd oświadczył, że dopłaci 100 proc. podwyżki cen energii. 

 

Trudno to nazwać inaczej niż przekładaniem cudzych pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej. Rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy, dysponuje tylko cudzymi. Dlatego jeśli rząd dopłaci to de facto sami sobie za to zapłacimy.

 

Nie wiem tylko dlaczego dopłacanie ma dotyczyć tylko cen energii. Można to postrzegać jako etap pośredni w drodze do modelu wenezuelskiego. Skoro jest drożyzna to może całkiem znieść odpłatność za energie, paliwo, podstawowe produkty spożywcze? Wystarczy wprowadzić kartki, albo specjalne sklepy jak we wspomnianej Wenezueli.

 

Niewyedukowane społeczeństwo nie rozumie skąd wzięły się tak drastyczne podwyżki cen energii elektrycznej i gazu, jakie nas czekają. Wynika to z tego, że elektrownie płacą rządowi za prawo do emisji CO2, a my przez to płacimy więcej za prąd. Ze względu na to, że 2019 rok to czas dwóch wyborów, rząd planuje przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży uprawnień do emisji wspierając czasowo obywateli. Czasowo, bo po wyborach trzeba będzie płakać i płacić.

Poza tym nie zapominajmy, że skoro źli prywaciarze, czyli firmy, zapłacą za prąd więcej, to wliczą to w cenę towarów i usług. O zwracaniu pieniędzy ludziom z powodu podwyżek cen towarów i usług, nie ma mowy, a skoro wszystko będzie droższe to rządzący mogą zacierać ręce z zadowolenia, bo wzrosną wpływy z VAT.

 

Ponieważ żyjemy w socjalizmie, nikomu nie przyszło do głowy, aby obniżyć podatki nałożone na energię elektryczną, a w jej cenie już dzisiaj jest bardzo dużo podatku. Rząd woli dopłaty, bo to dopłaty pozwalają utrzymać władzę nad ludem! To rodzaj bata w stylu zamknij się albo kasy nie dostaniesz.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że te horrendalne podwyżki są oparte na naukowym kłamstwie. Można zaklinać rzeczywistość i tłumaczyć ludziom, że to człowiek wywołał globalne ocieplenie podczas gdy prawda jest zupełnie inna. Klimaty ma określoną zmienność i jest to proces naturalny. Głównym czynnikiem ocieplenia, lub ochłodzenia nie jest ludzkość emitująca dwutlenek węgla, tylko aktywność słoneczna i rozmarzająca wieczna zmarzlina emitująca ogromne ilości gazu cieplarnianego - metanu, które to emisje środowisko naukowe taktownie pomija.

 

Jednak ponieważ Arktyki nie da się opodatkować, stworzono biznesik polegający na opodatkowaniu przemysłu i ludzi, demonizując przy okazji dwutlenek węgla, czyli gaz stanowiący podstawę procesu fotosyntezy. Skutkiem tego jesteśmy  okradani w imię wzniosłych celów, jakimi są plany regulowania średniej globalnej temperatury poprzez podatki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bilbo

Akurat o klimacie i

Akurat o klimacie i mechanizmach jego działania to ty gościu (autor "artykułu") nie masz zielonego pojęcia, także daj sobie spokój z wypisywaniem dyrdymałów. Aktywność słoneczna? Od paru lat na bardzo niskim poziomie. Metan owszem, ogrzewa atmosferę dużo bardziej niż CO2, tyle że wieczna zmarzlina dopiero zaczyna rozmarzać. W ogóle na tej stronie zebrała się spora ilość ludzi którzy wszelkie doniesienia naukowe negują, bo przecież "naukofffffcy biorą kasę za nic nie robienie". Jakby brali za nic nie robienie to ty panie admin dalej byś srał po krzakach podcierając się ręką a potem malował tym po ścianie jaskini, zamiast produkować brednie w internetach. Po co w ogóle czytacie takie artykuły? O ironio, w dobie powszechnego dostępu do wiedzy wszelakiej, część ludzi porównuje naukę z wiarą w różnych bożków, pokazując tym sposobem tylko swoją ignorancję. Ciekawe czy komentarz nienależący do kółka wzajemnej adoracji pojawi się na stronie Smile

Abstrahując od zaburzeń psychicznych, dla ludzi mających otwarty umysł polecam film Home S.O.S Ziemia - https://www.youtube.com/watch?v=Pjvi6rU2PT4 - piękne zdjęcia, ciekawy pomysł. Proponuję najpierw obejrzeć a potem zastanowić się nad tym czy aby na pewno jako gatunek jesteśmy bez winy w niszczeniu planety. 

Portret użytkownika Lommo

Z wieczną zmarzliną zaszły

Z wieczną zmarzliną zaszły takie zmiany że naukowcy są zszokowani. Robiono badania nawet 300 km za kołem polarnym w najziminiejszych rejonach Syberi i się okazało że wierzchnia warstwa głeby około metra grubości zamarza już tylko ma 1-2 miesiące zamiast na 6 miesięcy jak wczesniej. Spowodowane jest to zwiekszonym parowaniem Oceanu Arktycznego i tym samym większymi opadami śniegu który tworzy grubą pierzynkę chroniącą przed zamarzaniem. Wynik jest teraz taki że bakterie produkują metan w tej niezamarzniętej glebie już prawie przez cały rok. A co do spalania paliw kopalnych to trudno zkałdać że to jakiegoś wpływu na wzrost CO2 nie ma. Ale co z tego że Europa coś tam usiłuje ograniczać jak inne rejony świata sobie z tego prawie nic nie robią. W Chinach rząd też co nieco próbuje ograniczać emisję to firmy budują elektrownie weglowe potajemnie. A w Indiach o ograniczaniu emisji nikt chyba nawet nie słyszał , a australijskie kopalnie węgla pracują głownie na rynek indyjski. A samo to wybrnięcie rzadu polskiego że zapłaci rekompensate z opłaty ściągnietej z wytwórców energi to pod względme ekonomicznym ma ręce i nogi . A komu się te durnoctwa z jakimiś prawami emisji itp nie podobają to niech ma pretensje do siebie jak głosował na Unie i na tych co głosowali. Sam nie głosowałem bo przypuszczalem że najprędzej to będziemy mieli unijną drożyznę i biurokrację a zarobki unijne za 100 lat . No ale pełno bałwanów głosowało bo wnusia będzie studiowała na zachodzie i tym podobne mieli rojenia.

Portret użytkownika Bilbo

a jeszcze co do wybrnięcia

a jeszcze co do wybrnięcia rządu - to jest ściema, gra pod publikę bo wybory idą. Unijne przepisy jasno określają że kasa z opłat za emisje może iść tylko i wyłącznie na - ekhm - walkę z ocieplaniem klimatu. I pis świetnie wie, że nikomu ani złotówki nie dołożą. Są cwani - teraz obiecują kolejne socjalistyczne prezenty, a potem rzekną, iż ZŁA UNIA ZABRONIŁA!! I już bedą znów ci wspaniali Smile

Portret użytkownika Bilbo

Oczywiście masz rację,

Oczywiście masz rację, napisanie iż dopiero zaczyna rozmarzać było skrótem myślowym w porównaniu do CO2. Spalanie i nie tylko (np. masowa wycinka lasów) ma bardzo duży wpływ na klimat. Ziemia przecież była dawno temu piekielną planetą, ale organizmy żywe uwięziły ogromny nadmiar między innymi właśnie CO2 z atmosfery.. teraz ten nadmiar na potęgę wydobywa się w postaci węgla, ropy i tak dalej - i pompuje do atmosfery. Również uważam, że ograniczanie emisji przez Europę nic nie zmieni jeśli gdzie indziej mają to w rzyci. Ale wiesz co? Ktoś musiał zacząć. Chociaż obawiam się, że homo sapiens rozpoczęli proces, którego już nie da się zatrzymać.

http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity polecam

Portret użytkownika Syn

u martwego wieloryba

u martwego wieloryba znaleziono 160 plastykowych butelek ...NAUKOFFFFCY sa zjebami swiata...co takiego wymyslili Ci k..a naukofcy? SMIETNIK SWIATA..wiekszosc z tych rzeczy jest tak naprawde nikomu do zycia nie potrzebna..zatrowaja i ziemie i nas  ..J...c NAUKOFFCOW ktorzy tak naprawde sa tylko szkodnikami ,...jeszcze kase za to biora..

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Komentarz Alvaro pisany z

Komentarz Alvaro pisany z CAPS do tego potrójny. Takie coś zniechęca użytkowników do waszej strony. Serio. Jakimiś estetą to ja za bardzo nie jestem, wierzcie mi, ale widząc takie coś to mi wygląda jak by przyjść do kogoś w gościnę, a w progu świnia przebiegła i nasrała na buty. Niby nic, ale niesmak wsiowego szamba pozostaje. Pomijam milczeniem treść, która jest też szkaradna końco-światowa. Piszę o samej estetyce, która dla mnie wygląda jak świńska kupa. Jeśli ten portal ma być traktowany poważnie to takie kupy trzeba zamiatać w kąt. Wątpię czy się to uda przy takim podejściu i moderacji komentarzy dopiero po 24 godzinach gdy kac mija i oczy przestają boleć po konsumpcji sieciowego piwa robionego na żółci bydlęcej i spirytusie.

Strony

Skomentuj