Japończyk poślubił hologram 16-letniej piosenkarki

Kategorie: 

Źródło: YouTube/The Japan Times

35-letni Japończyk Akihiko Kondo poślubił hologram. Wybranka mężczyzny to Hatsune Miku – 16-letnia piosenkarka żyjąca w wirtualnej rzeczywistości. Ślub oraz przyjęcie weselne odbyły się w Tokio.

Rodzina Kondo odmówiła uczestnictwa w ceremonii zaślubin. Nie przeszkodziło to jednak wydać mężczyźnie niemal 2 miliony jenów na oficjalną ceremonię, która odbyła się w Tokio. Około 40 gości obserwowało ślub z Miku, która wystąpiła jako nieduża, wypchana lalka.

 

Od marca Kondo mieszka z ruchomym i mówiącym hologramem Miku, który kosztował go 2800 dolarów. Mężczyzna uważa, że wiedzie normalne życie – Japończyk śpi obok lalki, która uczestniczyła w weselu, a  jego holograficzna żona budzi go każdego ranka i wysyła do pracy.

Ślub zawarty przez Kondo może nie mieć żadnej mocy prawnej, jednak mężczyzna przyznał, że nie przeszkadza mu to. Gatebox, producent urządzeń hologramowych, wydał „akt małżeństwa”, który poświadcza, że ​​człowiek i wirtualny bohater wzięli ślub „poza wymiarami”. Firma utrzymuje, ze wydała już ponad 3700 podobnych zaświadczeń.

 

Japończyk w przeszłości miał problemy z kobietami. Jego poprzedni związek niemal doprowadził go do załamania nerwowego, po czym przysiągł on, że nigdy się nie ożeni.

 

Statystyki małżeństw w Japonii pokazują, że sytuacja ta to nic nadzwyczajnego. W 1980 roku tylko jeden na 50 mężczyzn nie wziął ślubu przed ukończeniem 50 roku życia. Obecnie statystyki te dotyczą co czwartego mężczyzny w kraju.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika keri

Miku Hatsune jest bardzo

Miku Hatsune jest bardzo znana w Japonii, ma nawet koncerty, choć fizycznie nie istnieje. Smile

Dlaczego Japończyk ma słuchać cudzych wskazań, z kim powinien się ożenić? Żeni się z kim chce, jest pełnoletni. Co komu do jego żony? Zrobił tym komuś krzywdę? Jest szczęśliwy i to najważniejsze.

Śluby z realnymi partnerami płci przeciwnej są mocno przereklamowane, jesli chodzi o poczucie szczęścia w takim związku, a liczba rozwodów to potwierdza. Biggrin

Małżeństwa z 20-letnimi stażami to najczęściej nierozwiązane prawnie koszmary - małżonkowie patrzeć na siebie nie mogą, nie mają sobie nic do powiedzenia, razem idą tylko na pokazówkę pod rękę do kościoła Biggrin .

Żyjcie sobie w swoich koszmarach, lecz nie przymuszajcie do tego innych. Nie zabierajcie innym ich prawa do wyboru.

Portret użytkownika Medium

Pewnie że niech sobie żyje

Pewnie że niech sobie żyje jak chce, ale niech nie profanuje ślubu. Co, ślub do szczęścia potrzebny? Można go praktycznie porównać z zakonnicami zakochanymi w Jezusie, ale przecież te zakonnice nie zawierają małżeństw z Jezusem.

Chahahaha, gdyby zawierały, Jezus byłby właścicielem niezłego haremu Biggrin

Portret użytkownika mutant87

Zakładam, że tego nie

Zakładam, że tego nie ogarniesz Keri, ale postaraj się...zamiast zacząć rozmyślać od dobrej strony, zaczynasz od strony "dupy", czyli: " poniżanie partnera, kłótnie, zdrada,"... błędy popełnia każdy, ale nie każdy potrafi, czy też chce je naprawić.

 – "Widzi Pan, urodziliśmy się w czasach, kiedy jak coś się psuło,to się to naprawiało, a nie wyrzucało do kosza"

Strony

Skomentuj