Naukowcy alarmują, że superbakterie mogą do 2050 roku zabić miliony ludzi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naukowcy przewidują, że miliony ludzi w Europie, Ameryce Północnej oraz Australii do 2050 roku umrą z powodu zakażenia superbakteriami, odpornymi na większość znanych leków. Zdaniem ekspertów, państwa powinny uznać walkę z rosnącym zagrożeniem za swój priorytet, jeśli mamy uniknąć katastrofy.

 

OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) ostrzegła przed katastrofalnymi konsekwencjami dla publicznej opieki zdrowotnej, jeśli nie zwiększy się poziom podstawowej higieny w szpitalach, a antybiotyki nie przestaną być niepotrzebnie stosowane.

 

Badania opublikowane w zeszłym tygodniu wykazały, że w 2015 roku superbakterie przyczyniły się do śmierci 33 tysięcy mieszkańców Europy. W swoim raporcie OECD przewiduje, że około 2,4 miliona ludzi może do 2050 roku umrzeć w wyniku zakażenia superbakteriami, a koszt leczenia takich infekcji wyniesie nawet 3 miliardy euro rocznie w każdym kraju objętym analizą.

W raporcie wezwano również pracowników służby zdrowia do zapewnienia lepszych standardów higieny w szpitalach i klinikach, nalegając by wszyscy regularnie myli ręce i przestrzegali bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. Zasugerowano również, by zwrócić większą uwagę na poprawne diagnozowanie chorób pacjentów. W przypadku infekcji wirusowych nie ma potrzeby stosowania antybiotyków, które mają szkodliwy wpływ na ludzki organizm.

 

OECD dodało, że nowe testy, oparte na wymazach, pozwalają w ciągu kilku minut zdiagnozować rodzaj infekcji, co zminimalizowałoby ryzyko niepotrzebnego zażywania antybiotyków. Organizacja szacuje, że wprowadzenie koniecznych zmian kosztowałoby jedynie około 1,7 euro rocznie na jedną osobę, a potencjalnie pozwoliłoby na uratowanie milionów ludzkich istnień, a w dalszej perspektywnie nawet miliardów.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Cheetah

„Zdaniem ekspertów, państwa

„Zdaniem ekspertów, państwa powinny uznać walkę z rosnącym zagrożeniem za swój priorytet, jeśli mamy uniknąć katastrofy.” – O co chodzi? Depopulować szczepionkami, antenami G-5 i innymi, smugami chemicznymi, żywnością modyfikowaną i bronić się przed jakąś superbakterią? Czyli dać zarobić właściwym!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Co autor ma na myśli

Co autor ma na myśli pisząc zakażenie superbakterią? Bo jeżeli sepsę bakteryjną to jest na to tanie lekarstwo wlewy z witaminy C i hydrokortyzonu. Unikać antybiotyków i pracowników wielkiej pharmy zwanych potocznie i niesłusznie lekarzami.

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że byli oszukiwani" M.Twain

Barany żyjące całe życie w strachu przed wilkiem którym straszył je ich pasterz, zostaną ostatecznie zjedzone przez pasterza i jego rodzinę.

Portret użytkownika Dr Piotr

Nie piszę tego złośliwie,

Nie piszę tego złośliwie, tylko jako realista...jak tak ufasz mocy vit C i hydrokortyzonu, to zaraź się sepsą i potem lecz tym sposoboem. Udokumentuj, nagraj filmy z przebiegu leczenia itd. będzie super przykład dla wszystkich i będą Ci dziękować, będziesz pionierem bohaterem. Albo może wylecz kogoś tą metodą z sepsy, żeby nie było, że robisz za królika doświadczalnego.

Uwielbiam te ślepo powtarzane mantry i nie podparte faktami porady. Jakoś nie znam nikogo, kto się wyleczył z raka vit C, vit B17 i innymi tego typu wydumanymi wynalazkami...mój znajomy próbował wszystkiego, ciągle walczy i jakoś raka prostaty nie pokonał, wydał na te metody majątek, inni poszli już do piachu (kilka osób)...vit C stanowi jedynie niewielkie wsparcie przy leczeniu, a cudownym środkiem nie jest niestety. Za to biznes na tym kwitnie fantastyczny i kliniki trzepią mega kasę za te środki warte grosze, bravo medycyna naturalna i nienaturalna chciwość ludzka idąca z nią w parze!

Tak samo wyglądają opowieści o cudownych silnikach magnetycznych a'la perpetum mobile, nie wymagających zasilania i generujących energię same z siebie, wszyscy mówią, a nikt nie ma schematu skutecznie działającego silnika, no kurde nikt...ciekawe.

Portret użytkownika Medium

Z witaminą B17 w wydaniu

Z witaminą B17 w wydaniu aptecznym jest problem z dawką: zastosowano dawkę rzędu mikrogramów, czyli taką by broń boże nie pomogła. Trzeba znaleźć B17 z dawką rzędu pół grama i wtedy można działać.

Mojemu psu rak trzonu macicy zmniejszył się co najmniej 3-krotnie.

Strony

Skomentuj