W Indiach pojawiły się gigantyczne pęknięcia ziemi!

Kategorie: 

Źródło: YouTube/TNIE Videos

W pobliżu Projektu Polavaram w dystrykcie West Godavari w Indiach pojawiły się gigantyczne pęknięcia ziemi, które spowodowały powszechną panikę wśród mieszkańców. Zniszczeniom uległy m. in. drogi, a lokalny rząd obwinia za to zmiany pogody i zmniejszenie wilgotności ziemi. Mieszkańcy uważają jednak, że to coś poważniejszego, ponieważ odczuwali oni drgania w momencie tworzenia się pęknięć.

 

Finansowany przez rząd Indii Projekt Polvaram to system irygacyjny, znajdujący się na rzece Godavari. Budowa tamy na rzece ma pomóc w nawodnieniu terenów, zmagających się z częstymi suszami. Projekt jest kontrowersyjnym przedsięwzięciem ze względu na ogromną ingerencję w środowisko, która może doprowadzić do ogromnych zniszczeń, przesiedleń, a także nieodwracalnych zmian geologicznych.

Wstrząsy rozpoczęły się 3 listopada 2018 roku. Po tym incydencie pojawiły się gigantyczne pęknięcia, które zniszczyły okoliczne drogi. Kierowcy ciężarówek na tej trasie porzucili swoje pojazdy i uciekli w obawie, że w region mogło uderzyć trzęsienie ziemi.

 

Pęknięcia o głębokości od 1,2 do 1,5 m pojawiły się w promieniu pół kilometra od epicentrum domniemanego wstrząsu. Według doniesień, 25 sąsiednich wsi straciło dostęp do prądu, ponieważ słupy wysokiego napięcia zostały zniszczone.

 

W swoim pierwszym oficjalnym wyjaśnieniu, władze regionu stwierdziły, że nie było żadnego trzęsienia ziemi. Wstrząsy zostały wywołane poprzez eksploatację ciężkiego sprzętu i specjalnych pojazdów, znajdujących się przy budowie projektu.

Wyjaśnienie to zostało zakwestionowane w mediach, m. in. przez polityka Pawana Kalyana, który skomentował sprawę na Twitterze. W odpowiedzi, władze wydały kolejne oświadczenie, w którym zaprzeczono, że trzęsienie ziemi miało miejsce. Tym razem wspomniano o zmianie pogody i „spadku wilgotności ziemi”.

 

Projekt Polavaram od dawna budzi wiele kontrowersji. Media twierdzą, że z projektem wiąże się wiele niejasności, a rząd stara się zatuszować niewygodne informacje. Obecnie trwają starania polityków oraz aktywistów, którzy chcą wstrzymać budowę gigantycznej inwestycji.   

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

To jeden ze skutków

To jeden ze skutków deforestacji... Przekonują się o tym wszystkie najbardziej wylesiające swój teren kraje, od Ameryki Południowej po Indonezję...
Nic tak nie powoduje osuwisk i pęknięć, jak brak trzymającego glebę w ryzach systemu korzeniowego. Jak ktoś tego zjawiska nie ogarnia umysłem, to niech kiedyś wyciągnie za łodygę dorosłą roślinę z doniczki, na przykład podczas przesadzania i zobaczy co się stanie...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Sam już nie wiem co o tym

Sam już nie wiem co o tym myśleć.. Manipulacje geoiżynieryjne, HAARP CERN i kilkanascie podobnych instalacji, równiez może to powodować... wplywając elektomagnetycznie na jonosferę i na grawitację może być również tego przyczyną.. Zatrważające jednak byłoby, iż oddziaływania są aż tak globalne...

 Sugerującym te zmiany  może być również skojarzenie nowej anomalii Ziemi, że owe pęknięcia następują wzdłuż tej anomalii:

https://www.youtube.com/watch?v=KH6RjxHkJXY

Obiekt, który oblatuje naszą planetę z niewyobrażalną prędkością i nie wiadomo jaka masą może oddziaływać i zakłócać grawitację

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Tak. BaldTV ma bardzo ciekawe

Tak. BaldTV ma bardzo ciekawe filmiki ale czasem prze-puszcza też głupoty. Najlepsze filmiki dla każdego to:

CO SŁYSZY SZTUCZNA INTELIGENCJA? MOON TIMBER, KRYM, JOD 131 NAD POLSKĄ. SKĄD SIĘ WZIĄŁ?

PS

Może to być efekt przebiegunowania, albo Nibiru ma obieg 764 lata - jedno i drugie wyjaśniało by dlaczego każda starożytna cywilizacja obserwowała Venus, bo ''coś'' się dzieje też z Venus w tym samym momencie gdy Ziemią targają wstrząsy, może wtedy Venus zmienia kolor albo pali się? Pożyjemy zobaczymy.

Skomentuj