Emmanuel Macron chce europejskiej armii, która ochroni nas przed Chinami, Rosją i USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent Francji znów przypomniał o planach utworzenia europejskiej formacji zbrojnej. Emmanuel Macron w wywiadzie dla radia Europe 1 powiedział, że nasz kontynent potrzebuje jednej silnej armii, która zapewni bezpieczeństwo całej Europie i ochroni ją przed innymi mocarstwami.

 

Macron stwierdził, że Stany Zjednoczone zagrażają Europie wycofując się z traktatu INF. Zerwanie tej umowy wznowi nuklearny wyścig zbrojeń między Rosją a USA, natomiast Europa ponownie może znaleźć się w samym centrum potencjalnego konfliktu. Dlatego tworząc europejską armię, zmniejszymy swoją zależność od Stanów Zjednoczonych i staniemy się samowystarczalni pod względem militarnym.

„Musimy się chronić przed Chinami, Rosją, a nawet Stanami Zjednoczonymi” - powiedział Emmanuel Macron.

W tym samym wywiadzie, prezydent Francji wspomniał o konieczności walki z nacjonalizmem i populizmem. Według niego, zjawiska te zagrażają jedności i pokojowi w Europie. Faktem jest, że za wzrost nastrojów nacjonalistycznych w wielu krajach europejskich odpowiada były doradca Donalda Trumpa, Steve Bannon, który wspiera ruchy prawicowe i antyimigranckie i jest całkowitym przeciwieństwem George'a Sorosa.

Wspólna armia miałaby zakończyć hegemonię Stanów Zjednoczonych nad Europą, co z całą pewnością zadowoliłoby Rosję i Chiny. Z drugiej strony, powstanie takiej formacji zbrojnej nieuchronnie prowadziłoby do dalszej „integracji” w Europie. Nie jest żadną tajemnicą, że Unia Europejska chce wchłonąć poszczególne państwa narodowe, aby przeobrazić się w tzw. Stany Zjednoczone Europy. Polska po raz kolejny w swojej historii znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

A kto nas obroni przed

A kto nas obroni przed wspólną armią europejską, gdy własną dla wspólnego dobra rozwiążemy na rzecz europejskiej. W czasach Napoleona też Europa miała prawie wspólną armię hehehe. W 1920 też prawie bolszewicy zafundowali wspólną armię całemu kontynentowi, tylko Wisły sforsować nie mogli.... jak się kończą takie pomysły to już wiemy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wszystko sie zgadza. UE armię

Wszystko sie zgadza. UE armię w podziemnych kompleksach już mają, po zeby uzbrojoną i dobrze wyszkoloną. To armia 3 mln ciapatych maczetników.  Mochery na kolana i do różanczyków!!! Łatwiej będzie im wam te mocherowe łebki ... uciąć...

 Nie ma żartów. Zanosi się na piekło, gdzie głównym diabłem jest Soros...

Portret użytkownika euklides

Jarosław Kaczyński też jest

Jarosław Kaczyński też jest za powołaniem europejskiej armii. To bardzo rozsądny, antypolski marksista. W razie konfliktu jesteśmy bowiem na pierwszym froncie w starciu z państwem rosyjskim lub chińskim. Ale ten mądry marksista zadbał też o konflikt ze Stanami Zjednoczonymi za wczasu zabiegając o bazy USA w Polsce. Dzięki temu walka rozegra się także na naszym terytorium w przypadku wspomnianego przez Macrona konfliktu z USA. Genialna antypolska polityka.

Portret użytkownika cesio 47

keri nie rozumiesz o co

keri nie rozumiesz o co chodzi. W takiej armi bedą "imigranci" którzy wezmą za twarz całą populację EU i o to chodzi a nie o obrone zewnętrzną. Od dawna pisze się o tym ,ze oficerowie francuscy nie ufają jua swoim podwładnym jesli są innego pochodzenie niż rdzennie francuskie.Najpierw zrobią porzadek z faszystani w Polsce itd...Na przyklad.

Strony

Skomentuj