Naukowcy z Harvardu sugerują, że obiekt Oumuamua jest sondą badawczą obcej cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Pozasłoneczna "asteroida" nazwana po hawajsku "przybysz' czyli "Oumuamua", nadal rozpala emocje. Coraz więcej wskazuje na to, że ów cylindryczny obiekt nie jest pochodzenia naturalnego. Specjaliści z zakresu astronomii, pracujący na Uniwersytecie Harvarda, sugerują, że mogła to być sonda obcych.

 

Trudno się dziwić, że pierwsze ciało niebieskie, które według naszej wiedzy pochodzi z innego układu planetarnego, rozbudziło tyle emocji w zakresie ewentualności istnienia życia pozaziemskiego. 

 

Gdy pracujący na Hawajach astronomowie, zaobserwowali obiekt znany jako 1I/2017 U1 Oumuamua, początkowo wydawał się im być zwykłą kometą. Szybko jednak okazało się, że jego trajektoria jest na tyle dziwna, że trudno porównać ją z którymkolwiek ze znanych nam obiektów kosmicznych. 

 

Astronomowie uznali, że obiekt znany jako Oumuamua stworzył po prostu nową kategorię. Zdaniem uczonych obiekt ma głęboki czerwony kolor i kształt wydłużonego walca. Oficjalna historia zakłada, że jest to asteroida, która leciała samotnie przez miliony lat, a potem przypadkowo doleciała do naszego systemu planetarnego i wykorzystała Słońce do tak zwanej asysty grawitacyjnej, czyli metody nadania prędkości pojazdowi, którą stosują również ziemskie statki kosmiczne.

Obiekt znany jako Oumuamua po raz pierwszy zaobserwowano 19 października 2017 roku. Ustalono, że ma około 400 metrów długości oraz do 60 metrów szerokości. Trzeba przyznać, że organizacja SETI, zajmująca się poszukiwaniem życia pozaziemskiego od początku sugerowała hipotezy ze sztucznym pochodzeniem tego niezwykłego obiektu

 

Rozwinęli ją profesorowie Abraham (Avi) Loeb oraz Shmuel Bialy, obaj pochodzenia żydowskiego, którzy pracują na Uniwersytecie Harvarda. Uważają oni, że Oumuamua może być statkiem kosmicznym, który jest pokryty czymś w rodzaju żagla kosmicznego. Tego typu napęd wykorzystuje ciśnienie światła gwiazdy i to wywierane przez cząstki wiatru słonecznego.

 

Sztuczne pochodzenie obiektu było już przedmiotem badania za pomocą urządzeń radiowych, ale nie wykryto żadnych emisji z jego wnętrza. Za to interesująco wygląda sposób poruszania się obiektu w przestrzeni kosmicznej. Chodzi konkretnie o to, że w niezrozumiały sposób obiekt przyspieszał i zmieniał kierunek podczas samego zbliżenia do Słońca. Nosiło to znamiona kontroli nad nim za pomocą jakichś systemów umożliwiających sterowanie.

 

Naukowcy nie wykluczają, że Oumauamua może być reliktem po jakiejś obcej cywilizacji i sami snują plany stworzenia podobnych bezzałogowych sond kosmicznych, które dokonają za nas odpowiednich odkryć i przekażą do nas zdobyte informacje. 

Problem w tym, że jeśli ziemskie sondy odkryją cos ciekawego, to prawie na pewno uruchomi to podbój nowego świata. Pozostaje mieć nadzieje, że ewentualni obcy nie uznają tego co tu zobaczyli za interesujące, w przeciwnym przypadku mogą nas czekać kłopoty.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wolność

Myślicie, że obserwują

Myślicie, że obserwują prymitywy na Ziemi jak prowadzą do samozagłady głosując na SS ocjalizm niszczący Planetę ?

A może chcą uratować ostatnich walczących z SS oscjalizmem (milion od Korwina, milion w Stanach od Ron Paul itd..) ?

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Też użyłem tego porównania

Też użyłem tego porównania kiedy to "coś" odwiedziło nasz układ słoneczny, więc nic nowego nieukowce nie wymyśliły, szkoda tylko że wcześniej nic nie zadziałali i nie wysłali misji załogowej, wzorem swoich książkowych odpowiedników, może wreszcie przyczynili by się do rozwoju ludzkości, a nie przejadali pieniądze podatników.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Leon

Jest to fragmęt raporu

Jest to fragmęt raporu złożonego przez oficera ''Czarnej Floty''.

MORSKIE ISTOTY W KOMORACH HIBERNACYJNYCH

Na stole leżało zamarznięte na kość ciało dziwnie wyglądającej istoty. Wyglądała ona trochę podobnie do pterodaktyla z jaśniejszą, niebieską skórą wpadającą w kolor biały.

Zaczęto wysuwać kolejne łoża gdzie było jeszcze kilka innych typów istot. Jedna z nich miała pomarańczowo-brzoskwiniowy kolor skóry i na pierwszy rzut oka wyglądała na ssaka. Dopiero później odkryłem, że była to istota morska, która była podobna do ośmiornicy lub kalmara. Mierzyła sobie ponad 3 metry a zamiast ramion i nóg miała macki. Trzy długie palce uwydatniały się z każdej macki. Bardzo małe, prawie niewidocznie przyssawki były umieszczone na wewnętrznych stronach rąk. To potwierdziło, że był to członek oryginalnej załogi tego statku. Odkryto, że ogromna część komunalna statku była kiedyś wypełniona wodą pod ciśnieniem. https://divinecosmos.com/images/ancient%20ship%203.jpg

całośc. http://kosmiczneujawnienie.com/2018/01/22/mega-aktualizacja-corey-goode-grupa-anshar-i-oumuamua/

Strony

Skomentuj