W Chinach powstanie fabryka, w której roboty będą produkowały roboty

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wkrótce w Szanghaju powstanie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka na świecie. Szwajcarski koncern ABB zamierza wybudować w Chinach „fabrykę przyszłości”, w której roboty przemysłowe będą zajmować się produkcją innych robotów.

 

Koncern ABB, który działa w takich branżach jak automatyka, robotyka i energetyka powiadomił, że zrobotyzowana fabryka zostanie ukończona pod koniec 2020 roku. Ludzcy pracownicy będą tam blisko współpracować z robotami przemysłowymi, a specjalne oprogramowania pozwolą na bieżąco monitorować wydajność pracy.

 

Fabryka zajmie się produkcją robotów przemysłowych, które zostaną wykorzystane w Chinach i będą także przeznaczone do eksportu w obrębie Azji. Budowa pochłonie 150 milionów dolarów.

Chiny stają się globalnym liderem w automatyzacji produkcji, a od 5 lat są największym importerem maszyn przemysłowych. W 2017 roku, co trzeci robot, wyprodukowany i sprzedany na świecie, trafił właśnie do Chin. Roboty przemysłowe postrzegane są nie tylko jako tania siła robocza, ale również jako efektywni pracownicy, którzy podwyższają wydajność pracy. Dlatego w Chinach coraz częściej zatrudnia się maszyny, a ludzie zwykle muszą zatrudniać się gdzie indziej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PawełS

No i spoko. Akurat w Chinach

No i spoko. Akurat w Chinach roboty nie brakuje. To se automatyczna fabrykę postawili. Ale to nic nowego... może poza tym, że dowiedziałem się, że Chiny są największym importerem robotów przemysłowych. Ale to tylko kwestia czasu aż ktoś podłapie lub skopiuje technologie i będą sobie sami je produkować. 

Portret użytkownika pangolin

wielka inteligencja chętnie

wielka inteligencja chętnie  wchodzi w mariaż z bezmierną głupotą i z tego związku powstają  one ... androidy 

a na twarzach ludzkich dzieci uśmiech gości już  coraz rzadziej... kiedy i gdzie popełniliśmy błąd pytać daremny trud 

Portret użytkownika komentator

John, nie poniżałbyś się.

John, nie poniżałbyś się. Przecież roboty już dzisiaj są produkowane na zrobotyzowanych liniach produkcyjnych.

Jak ty se to wyobrażasz? Że teraz to na liniach stoją chłopy i nap..ją młotkami, żeby zbudować robota?

Portret użytkownika lisek

Ale nowina.... W Japonii jest

Ale nowina.... W Japonii jest fabryka Mitsubishi Electric, która produkuje roboty. Niema tam okien, oświetlenia bo roboty maja czujniki... same roboty produkuja roboty a ludzie są tylko do przeglądu i napraw robotów, które produkują roboty.... I to nic nowego. Co do Chin to największy chiński producent telefonów dla amyrykanów "z jabłuszkiem" nie tak dawno zwolnił prawie 60 tys chińczyków i zastapił je robotami montującymi te telefony.....    

Skomentuj