Rozpoczęto 7-letnią podróż na Merkurego

Image

Źródło: pixabay.com

Europejska agencja kosmiczna połączyła siły z Japońską Agencją Kosmiczną i wyniosła w przestrzeń kosmiczną sondę, która zmierza w kierunku Merkurego – planety znajdującej się najbliżej Słońca. Sonda o nazwie BepiColombo została wyniesiona w kosmos z pomocą rakiety nośnej Ariane-5 z kosmodromu w Gujanie Francuskiej 20 października.

Wspomniana sonda zawiera dwa satelity – jednego opracowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), a drugiego przez Japońską Agencję Kosmiczną (JAXA). Podróż na Merkurego ma potrwać 7 lat. Naukowcy mają nadzieję, że misja dostarczy im więcej informacji na temat jądra planety, a także odpowie na pytania dotyczące tego, jak powstał nasz Układ Słoneczny.

 

ESA ogłosiła, że koszt misji to 1,5 mld dolarów. Co więcej, bliskość Merkurego względem Słońca sprawia, że jest to jedno z najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć kosmicznych w historii. W pobliżu Słońca występuje przecież silne przyciąganie grawitacyjne, a także ekstremalne promieniowanie słoneczne.

Image

Sonda BepiColombo będzie musiała podążać w stronę Merkurego eliptyczną trasą. Misja będzie wymagała skorzystania z asysty grawitacyjnej Ziemi, Wenus i Merkurego. Wszystko po to, aby dotrzeć do wyznaczonego celu w 2025 roku.

 

Gdy BepiColombo znajdzie się w wystarczającej odległości od planety, wypuści dwa satelity – Bepi oraz Mio. Są one przystosowane do pracy w ekstremalnych temperaturach (temperatura na Merkurym waha się od -180 do nawet 450 stopni Celsujsza) i mają niezależnie badać powierzchnię Merkurego. Naukowcy mają nadzieję, że zebrane dane dostarczą im informacji na temat powierzchni planety, ale także jej wewnętrznej struktury oraz magnetosfery.

Image

 

 

0
Brak ocen

W latach 70 Sonda kosmiczna "Mariner 10" zbliżyła się do tej planety po przebyciu prawie 170 milionów kilometrów, a jej podróż trwała 146 dni.:))))).2018 siedem lat do merkurego.

0
0

Dodane przez marosiano (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Zależy jakie jest ułożenie planet od siebie, w jaki sposób można wykożystać asystę grawitacyjną i co chcemy osiągnąć ( lądowanie, orbitowanie czy przelot obok)

Jest wiele współczynników i parametrów które pomijasz w rozumowaniu dlatego otrzymujesz taki efekt.

0
0

Dodane przez marosiano (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Witam. W celu zrozumienia fizyki i poruszania sie w kosmosie polecam grę Kerbal Space Program. Znacznie Ci przybliży co trzeba brać pod uwagę aby otrzymać zadany wynik.

0
0

Jeden powiedział klamstwo powiedziane tysiąc razy staje sie prawdą ale sam stosował bardziej wyrafinowana propagande//jDrugi jest zbyt mało inteligetny a więc uwierzył w to co powiedział ten pierwszy./// 

0
0

No chooj. Jak już po pieniądzach to niech lecą. Może coś z tego będzie. ;)

0
0