Wznowiono prace nad repliką Titanica, która ma wypłynąć w 2022 roku

Kategorie: 

Źródło: internet

Wznowiono budowę repliki legendarnego statku, która przez kilka lat była zawieszona w związku z problemami finansowymi. Titanic II ma odbyć swój pierwszy dziewiczy rejs w 2022 roku.

Statek, który będzie miał dokładnie taki sam układ kabin, jak jego słynny poprzednik, wyruszy z Dubaju do Nowego Jorku, po drodze zahaczając o angielskie Southampton. Oznacza to więc, że przynajmniej częściowo Titanic II pokona trasę, na której 12 kwietnia 1912 roku doszło do tragedii.

Nowy statek będzie w wielu względach podobny do poprzednika, m.in. będzie przewoził niemal identyczną liczbę pasażerów (2400) i członków załogi (900). Titanic II zostanie jednak wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do nawigacji i wiele środków bezpieczeństwa, co jest znacznym skokiem jakościowym w porównaniu do oryginalnego statku.

 

Po odbyciu pierwszego rejsu, Titanic II ma wyruszyć na podbój kolejnych tras. Warto jednak zwrócić uwagę, że replika nie jest tak jak oryginał budowana w stoczni w Irlandii Północnej, lecz... w Chinach.

 

Prezes linii Blue Star Line, Clive Palmer, przyznał, że celem nowego Titanica jest opłynięcie globu i inspirowanie ludzi w każdym porcie do spełniania swoich marzeń i zostania "królem świata" (nawiązanie do słynnej sceny z filmu Titanic - przyp. red.).

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj