Szwedzi dobrowolnie przyjmują mikroczipy. Tysiące ludzi zgodziło się zaczipować

Kategorie: 

Źródło: Internet

Coraz więcej Szwedów chce się zaczipować, aby wszystkie czynności życia codziennego można było wykonywać szybciej i łatwiej. Tamtejsza firma Biohax International twierdzi, że posiada ogromną liczbę zamówień na mikroczipy.

 

Elektronika staje się coraz mniejsza i jest coraz bliżej nas. Ludzie bardzo chętnie korzystają ze smartfonów i smartwatchy, a coraz większą popularność zyskują mikroczipy, których w zasadzie nie trzeba nosić. Po wszczepieniu pod skórę, technologia ta staje się integralną częścią człowieka i będzie mu towarzyszyć przez cały czas – być może nawet przez całe życie, aż do śmierci.

Jednak wizja posiadania urządzenia, które ułatwi i przyspieszy czynności życia codziennego, wyraźnie zachęca ludzi do dobrowolnego zaczipowania się. W Szwecji już ponad 4 tysiące ludzi przyjęło mikroczip, a tuż obok nich jest wielka rzesza zwolenników nowej technologii. Firma Biohax International wskazuje, że nie nadąża już z zamówieniami.

 

Wszczepianie mikroczipów pod skórę niesie ze sobą poważne zagrożenia, które są bagatelizowane. Niewielu zdaje się przejmować faktem, że żyjemy w erze informacji, informatyki i cyberniebezpieczeństw. Często słyszymy o kradzieży prywatnych danych. Gdy wszyscy będą zaczipowani, hakerzy będą mieć znacznie ułatwione zadanie. Nie wolno też zapominać, że mikroczipy będą idealnym narzędziem inwigilacyjnym dla służb.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Hmmm

Nie żebym był zwolennikiem

Nie żebym był zwolennikiem czipowania, ale wzmianka o ich bezpieczeństwie jest wyssana z palca. Czip otwierający drzwi do mieszkania czy samochodu ma zasięg kilku-klikunastu centymetrów. Jakiś pomysł jak służby miałyby to wykorzystać do inwigilacji?

Portret użytkownika Ractaros96

Wolę nosić klucze na szyi,

Wolę nosić klucze na szyi, kartę płatniczą w portfelu i telefon w kieszeni...

Moje życie jest wystarczająco ułatwione pod tymi względami, a nietykalność cielesna jednym z najważniejszych praw z którego korzystam w każdej sekundzie życia.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Ogoniasty

Nie wiem czemu masz tyle

Nie wiem czemu masz tyle minusów. To są pewnie Ci. którzy chętnie oznaczyliby siebie jako bydło no ale to jest ich sprawa jak chcą być traktowani, byle tylko nie zmuszali do tego innych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Głosuj za
11
Portret użytkownika świadomościowypiotr

Albo czip do brzucha żeby

Albo czip do brzucha żeby alkoholu pić nie mogli, a tak na poważnie teraz masz kilka czipów w karcie w dowodzie w komputerze w telefonie bóg wie gdzie jescze, więc żeby cie okradli to muszą tyle urządzeń zhakować że pomału cały czas przed komputerem będą slęczeć i debilizm wypisywać a tak jak masz wszystko w palcu to ci breakdance z palca zrobi pięć minut i po oszczędnościach albo kredyty nabrane, jednym słowem albo dwoma zaczipowanie wszystkich ludzi ułatwienie dla złodzieji

Strony

Skomentuj