Niszczycielski huragan Willa 4 kategorii dociera do Meksyku

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Zachodnia część Meksyku przygotowuje się na potężny żywioł. Niebezpieczny huragan Willa już w ciągu kilkunastu godzin wejdzie na ląd. Tysiące ludzi ewakuowało się w obawie przed huraganowym wiatrem.

 

W poniedziałek popołudniu czasu lokalnego, huragan Willa nieco stracił na sile i został przekwalifikowany z kategorii 5 do 4 w skali Saffira-Simpsona. W chwili obecnej, wiatr wieje z prędkością około 210 km/h - w porywach niemal 260 km/h i przemieszcza się w kierunku północnym - północno-wschodnim z prędkością 8 km/h. Pod względem siły jest zbliżony do huraganu Michael, który w połowie października wywołał chaos na Florydzie.

 

Huragan Willa wejdzie na ląd w południowej części stanu Sinaloa w zachodnim Meksyku we wtorek w godzinach popołudniowych lub wieczorem czasu lokalnego, czyli już za kilkanaście godzin. Jednak wcześniej może uderzyć lub przejść obok archipelagu Islas Marías.

Meteorolodzy spodziewają się potężnych ulew, powodzi i silnych wiatrów, które mogą wywołać ogromne straty materialne. Huragan Willa został uznany za zagrożenie dla życia mieszkańców. Tysiące ludzi ewakuowało się z wybrzeża, ale wielu zdecydowało się zabarykadować w swoich domach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj