Właściciel Amazona planuje kolonizację Układu Słonecznego

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Założyciel firmy Blue Origin, a zarazem właściciel Amazona, Jeff Bezos, przewiduje, że pewnego dnia w Układzie Słonecznym znajdzie się nawet bilion ludzi. Najbogatszy człowiek świata przedstawił również swój plan na podbój kosmosu.

Jeff Bezos uważa, że czas Ziemi powoli dobiega końca i ludzkość będzie musiała zastanowić się nad znalezieniem nowego schronienia. Celem firmy Blue Origin jest obniżenie kostów dostępu do przestrzeni kosmicznej, co pozwoli ludziom na łatwiejsze przemieszczanie się w Układzie Słonecznym. Bezos przyznał, że w przyszłym roku wyda ponad miliard dolarów na dalsze wsparcie projektu.

 

Najbogatszy człowiek na Ziemi powołał się na przykład Internetu, który na przestrzeni ostatnich 20 lat rozwinął się w niesamowitym stopniu. Bezos ma nadzieję, że uda się osiągnąć taką samą dynamikę rozwoju w przestrzeni kosmicznej. Właściciel Amazona zaapelował do innych przedsiębiorstw, by również zaangażowały się w tą inicjatywę, gdyż nawet pomimo posiadanej przez niego fortuny, trudno będzie mu samodzielnie osiągnąć sukces na tym polu.

Warto przypomnieć, że w zeszłym tygodniu siły powietrzne USA wybrały Blue Origin do opracowania prototypu systemu startowego. Pentagon przyznał również firmie 500 milionów dolarów na dalsze prace nad rakietą New Glenn, która docelowo ma zostać wystrzelona w kosmos w 2021 roku.

 

Bezos zapowiedział też dalszą współpracę z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych, ponieważ jak przyznał, "ten kraj będzie miał kłopoty, jeśli firmy technologiczne odwrócą się od niego". Wypowiedź była zapewne aluzją do działania gigantów z Doliny Krzemowej, którzy w ostatnich miesiącach regularnie odrzucali propozycje rządowych kontraktów.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Jaron22

Bezos jest fanem serialu "The

Bezos jest fanem serialu "The Expance" o podboju układu słonecznego przez ludzi. Jeden z najlepszych seriali SF od lat. Produkowany z początku przez SYFY po skasowaniu produkcji został właśnie przejęty przez Amazona i oni dalej zajmą sie jego produkcją. Serial jest naprawdę rewelacyjny więc nie dziwię się, że jeden z najbogatszych ludzi tak sie w niego wciągnął, że postanowił go zrealizować w rzeczywistości. W końcu kto bogatemu zabroni Smile

Portret użytkownika Normalny Polak

Taaa,jasne.Zniszczyć,zaśmieć

Taaa,jasne.Zniszczyć,zaśmieć i rozpirzyć faunę Ziemi/Terry,a potem spier**lić na inne planety (najlepiej podobne do naszej) i rozpocząć ten żałosny cykl od nowa.Moralnie NIE WOLNO NAM(!) kolonizować innych planet dopóki nie porzucimy antropocentryzmu,przestaniemy zabijać się dla byle powodu,niszczyć środowisko,mordować całymi rzezami Braci Mniejszych itd.Chciwe,korporacyjne gnidy które eksploatują naszą planetę w imię zasady 'wydobywać i zyskiwać ile wlezie i je**ć ekologów' teraz kierują swój parszywy wzrok na inne planety.Mam nadzieję,że te wszystkie próby szlag trafi oraz,że ich uczestnicy będą ginąć jako ostrzeżenie dla innych.Nie zdziwyłbym się,gdyby cywilizacje pozaziemskie uważały nas za prymitywny,barbarzyński oraz agresywny gatunek,oraz próbowały izolować naszą nasz gatunek i ograniczyć jego występowanie tylko do tej jednej,udręczonej planety jaką jest Ziemia.Nie zdziwiłbym się nawet,gdy próbowali nas w końcu najechać,wybić większość populacji a resztę poddać resocjalizacji.

Portret użytkownika Skończ

Powiedz mi proszę, a kim Ty

Powiedz mi proszę, a kim Ty jesteś, że tak łatwo obrażasz innych ludzi, których nawet nie znasz? Jak dla mnie albo pchłą, a w zasadzie to bakterią wśród innych śmieci, albo sfrustrowanym robaczkiem, który realizuje codzienne zadanie o roboczej nazwie "Udowodnij wszystkim, że jesteś prawdziwym mężczyzną". Domniemywam, że prawda mojej interpretacji dokonała u Ciebie tymczasowego porażenia (nie myl ze spustoszeniem, które może być generowane przez myślenie albo jego próby), dlatego na pocieszenie dodam - Hej jutro jest kolejny dzień i tyle sytuacji, możliwości, szans i innych złudzeń na pokazanie swojej męskości, a przecież w końcu musi się udać. Poza tym jutro jest piątek także więcej ludzi "wszędzie". Dlatego ostatecznie proponuję wbić na jakiegoś czata nawet o 23:30 to gwarantuję, że zdążysz obrazić przynajmniej 10 osób, zanim przyjdzie 24:00 albo zostaniesz wywalony przez moderatora. Dzięki temu rzutem na taśmę odhaczysz cały przyszły tydzień. 

Portret użytkownika Endymion

Witam oczadzonego ideologią

Witam oczadzonego ideologią Kurwinizmu, też taki byłem kilkanaście lat temu. Obudziłem się po zderzeniu z rzeczywistością. Idea, że najlepsi najmądrzejsi wygrywają, przegrała z ludzką naturą gdzie są spiski, kontakty, kolesiostwo, nepotyzm i to w prywatnych firmach, a nie tylko państwowych tak piętnowanych przez Kurwina. Ja jestem za silnym państwem narodowym, które jest w stanie zrewidować majątek Kurwina. Za tej biednej "komuny" ponoć wszyscy równi byli w biedzie, a ten ma kilka kamienic itd.. w brydża wygrał zapewne, hehehe

5% marzy, że będzie panami feudalnymi, na szczycie piramidy łańcucha pokarmowego.. naiwniacy!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Wolność

Witam PiSPO litego,

Witam PiSPO litego, zafluorowanego głupca-niewolnika karła. Czego nie rozum miesz z 94% POmiatanych przez karła zafluorowanych baranów w Wolności (byciu wolnym, nie POmiatanym niewolnikiem karła, POmiatany niewolniku karła) ?

ps w demokretyńskiej racji najgorsze jest to, że my ludzie, musimy rozmawiać z niszczącymi nas deBillami !

Skomentuj