Stephen Hawking uważał, że Bóg nie istnieje, ale podróże w czasie są możliwe

Kategorie: 

Źródło: NASA/Paul Alers

Słynny astrofizyk i kosmolog Stephen Hawking nie wierzył w Boga. W swojej najnowszej i ostatniej książce pt.: „Brief Answers to the Big Questions” (Krótkie Odpowiedzi na Wielkie Pytania) stwierdził, że podróże w czasie oraz obecność innych inteligentnych cywilizacji we Wszechświecie są bardziej prawdopodobne niż istnienie Boga.

 

Stephen Hawking zostawił po sobie ogromną wiedzę i przemyślenia na różnorodne kwestie, związane z ludzkością. Brytyjski naukowiec ostrzegał także przed zagrożeniami – sztuczną inteligencją, robotyzacją, pozaziemskimi cywilizacjami, eksperymentami w Wielkim Zderzaczu Hadronów, a ostatnio także przed zmodyfikowaną genetycznie rasą bogatych superludzi.

 

Już w 2014 roku, Stephen Hawking oficjalnie potwierdził, że nie wierzy w Boga. W ostatniej książce pt.: „Brief Answers to the Big Questions” stwierdził, że bardziej prawdopodobna wydaje się możliwość podróżowania w czasie oraz istnienie inteligentnych cywilizacji w kosmosie.

„Nie ma Boga. Nikt nie kieruje Wszechświatem. Od stuleci uważano, że osoby niepełnosprawne, takie jak ja, żyją pod przekleństwem, zadanym przez Boga. Wolę myśleć, że wszystko można wyjaśnić w inny sposób, prawami natury”.

Według Hawkinga, Wszechświat powstał spontanicznie z niczego w zgodzie z prawami nauki. Jego zdaniem, nikt nie kieruje naszym losem i nie ma życia po śmierci. Jedyny Bóg, który mógłby być zgodny z prawami fizyki, byłby Bogiem, który nigdy nie wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie Wszechświata.

 

Oczywiście można się z tym nie zgadzać. Stephen Hawking uważa, że wszyscy jesteśmy wolni i możemy wierzyć w co tylko zechcemy. On natomiast uważa, że najprostszym wyjaśnieniem jest brak obecności Boga a Wszechświat powstał sam, bez udziału kreatora.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika baca

ciało człowieka składa sie w

ciało człowieka składa sie w 90 procentach z bakterii i wody... ciało hawkinga składa się w 90 procentach z baterii i wózka...

dlatego nie dziwi że kiedy został zezłomowany on nadal gada... będzie tak dopóki mu się nie skończą baterie... a mówiłem że mogli go wysłac na marsa jako łazik....

 

Portret użytkownika Gimli

Za dużo jest zbiegów

Za dużo jest zbiegów okoliczności że możemy i istniejemy, jeśli to wszystko dookoła jest dziełem przypadku to ile musi być zbiegów okoliczności żeby to wszystko mogło powstać przez samodziejstwo, Hawking uważał że Bóg nie istnieje, to po co miał pogrzeb kościelny? tak na wszelki wypadek? Pewien Polski astrofizyk zakwestionował jego książkę no i oczywiście Hawking przyznał mu rację.

NIE WIERZE HAWKINGOWI

Cytat

Kiedy Max Planck odbierał nagrodę nobla powiedział “Jako człowiek, który poświęcił całe swoje życie na najbardziej zdroworozsądkową naukę – studia nad atomem mogę Was zapewnić 

 

jako rezultat moich badań, że w istocie… nie ma czegoś takiego jak materia. Materia w takim sensie w jakim ją postrzegamy wywodzi się i istnieje jedynie dzięki sile, która wprawia cząstki w drgania i trzyma ten malutki układ słoneczny w całości. Musimy przyjąć, że za tą siłą kryje się inteligenty i świadomy umysł. Ten umysł jest macierzą całej materii i całego wszechświata.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Nic nie istnieje, nie ma boga

Nic nie istnieje, nie ma boga, nie ma świata, niema niczego, jestem tylko JA i mój wszechświat, cała reszta to MÓJ "dialog" wewnętrzny, i to JA zaraz zacznę się minusować w ramach tego "dialogu", a ten pan z arykułu  jest MOIM tworem, paradoksem, oksymoronem w spójności MOJEGO jestestwa Język

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

Hibbeler Productions - LEVEL - https://youtu.be/MIlhdup4fL4

 

Strony

Skomentuj