W Chinach zaobserwowano dziwny wir na jednej z rzek

Kategorie: 

Źródło: YouTube/China on Air

Tajemniczy wir pojawił się na powierzchni rzeki Qiantang znajdującej się w południowo-wschodnich Chinach. Zdarzenie miało miejsce po wschodniej stronie mostu Fuxing, znajdującycm się w mieście Hangzhou.

Chwilę przed utworzeniem się wiru, na powierzchni wody pojawiło się mnóstwo gęstych białych bąbelków, które nie wydzielały żadnego zapachu. Wyciek z rurociągów został wykluczony, a przyczyna powstania wiru oficjalnie pozostaje nieznana.

 

Po otrzymaniu powiadomienia o incydencie miejscowa policja zbadała miejsce, ale nie znalazła nic niepokojącego. Firmy odpowiadające za zaopatrzenie w wodę i gaz ziemny również nie zgłosiły żadnych problemów związanych z ich instalacjami rurociągowymi.

Najprawdopodobniejsza wersja mówi o tym, że wir był rezultatem naturalnie występującego metanu połączonym ze środkami pianotwórczymi stosowanymi przy budowie tunelu metra. Woda wypłukała substancje używane przy budowie pobliskiej linii metra, przez co biała piana zgromadziła się i rozprzestrzeniła na obszarze 800 metrów kwadratowych rzeki. Wir utrzymywał się na powierzchni wody około 20 minut.

Po zapoznaniu się z przypadkiem, eksperci potwierdzili, że zjawisko to było naturalnym wynikiem połączenia metanu z nieszkodliwymi dla środowiska substancjami używanymi do budowy tunelu metra.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj