Tłum migrantów szturmuje granicę z Meksykiem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tysiące migrantów z Hondurasu przeszło przez Gwatemalę i dotarło do granicy z Meksykiem. Tłum ludzi zaatakował meksykańską policję, ale został odparty z pomocą gazu łzawiącego. „Karawana” ostatecznie utknęła na moście, dzielącym Gwatemalę z Meksykiem.

 

Nieznana liczba osób została ranna w wyniku starć między migrantami a meksykańskimi służbami porządkowymi. Granica pozostaje zamknięta, ale jak wynika z doniesień mediów, Meksyk przyjął niewielu obcokrajowców i zabrał ich do obozów dla uchodźców.

Kilka tysięcy ludzi wciąż przebywa na moście. Meksyk zamknął granicę na polecenie Stanów Zjednoczonych, które groziły konsekwencjami, jeśli państwa Ameryki Środkowej nie zatrzymają migrantów i pozwolą im dotrzeć do USA.

Donald Trump zapowiadał, że może zawiesić pomoc finansową dla krajów, które godzą się na przepływ ludzi. Ostatnio powiedział też, że może zamknąć południową granicę i postawić wojsko, aby powstrzymać „karawanę” przed wkroczeniem na terytorium Stanów Zjednoczonych. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, w jaki sposób Meksyk i USA zamierzają rozwiązać problem imigrantów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Trup będzie próbował

Trup będzie próbował zatrzymac napływ nie legalnych imigrantów. Może wojsko zacznie nawet strzelać.. Media podniosą wrzask, że ludzi zabija się. I trup ulegnie opini publicznej. Aktor dobry z niego jest, zwłaszcza jak był egzekutorem i czyścicielem kamienic.

kolo21

Portret użytkownika MPas

Trump dobrze rządzi, z tego

Trump dobrze rządzi, z tego co wiem w styczniu szykuje tysiące aresztowań dla wysoko postawionych urzędników Amerykańskich którzy działali na niekorzyść państwa. Hillary Clinton i jej masońscy przyjaciele wraz z celebrytami pójdą za to wszystko siedzieć do specjalnie budowanych więzień. Puki co wszystko w toku ale świat będzie w szoku jak zobaczy kto tam wyląduje. Działania takich ludzi doprowadziły do ataków terrorystycznych jak i do masowych migracji. Może to wszystko sie skończy dzięki właśnie Trumpowi który walczy z masonami.

Głosuj za
25
Portret użytkownika &

Czy dzisiaj można z kimś

Czy dzisiaj można z kimś walczyć? Może dają mu jakieś fory, bo mogliby przecież na każdym roku postawić snajpera i już by go nie było. Oni chyba znają setki sposobów na pozbycie się tego co im zagraża, więc wątpię, że on faktycznie walczy z nimi.

Portret użytkownika MPas

Zgadzam się z tym, ciężkie

Zgadzam się z tym, ciężkie czasy i do końca nie wiadomo jakie ktoś ma intencje. Co nie zmienia faktu że każda taka antymasońska wiadomość cieszy, bo życie w nowym porządku światowym było by porównywalne do przejścia kur z wolnego wybiegu do klatek.

Głosuj przeciw
-7

Skomentuj