Gigantyczne straty po przejściu huraganu Michael. Zniszczenia na Florydzie niczym po wybuchu bomby atomowej

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube/Live Storms Media

Floryda jeszcze nigdy nie miała styczności z tak silnym huraganem. Skala zniszczeń po przejściu Michaela jest trudna do wyobrażenia. Oprócz ogromnych, trudnych do ustalenia strat materialnych, potwierdzono również śmierć co najmniej 17 osób.

 

W środę, potężny huragan Michael wdarł się na ląd na Florydzie i przyniósł intensywne opady deszczu oraz wiatry wiejące z prędkością do 249 km/h. To właśnie Floryda jest najbardziej poszkodowana. Jedno z miast położonych przy plaży zostało dosłownie zrównane z ziemią. Świadkowie twierdzą, że skala zniszczeń przypomina wybuch bomby atomowej.

Ekstremalna pogoda dotknęła także pobliskie stany Georgia i Alabama. Huragan przemieszczał się w kierunku północno-wschodnim i uderzył w kolejne stany Karolina Południowa i Karolina Północna. Następnie uległ osłabieniu, po czym dotarł do oceanu.

Około 1,5 miliona domów wciąż pozostaje bez prądu. Liczba ofiar huraganu Michael z pewnością wzrośnie, ponieważ służby poszukiwawczo-ratunkowe wciąż wydobywają rannych ze zniszczonych budynków. Wielu mieszkańców Florydy ewakuowało się, a pozostali zabarykadowali się w swoich domach.

Potężny żywioł sparaliżował Florydę i wywołał chaos w południowo-wschodnich stanach USA. Michael uderzył z siłą huraganu 4 kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona i był to jeden z trzech najsilniejszych huraganów w historii Stanów Zjednoczonych. Amerykańscy meteorolodzy informują, że Michael uległ znaczącemu osłabieniu, ale po wejściu do oceanu przybrał na sile i wkrótce dotrze do Europy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Arya

Wyznawana religia nie ma

Wyznawana religia nie ma znaczenia, bo wszystkie są błędne. W 2004 było tsunami w Tajlandii. Tam religią dominująca jest buddyzm. W zeszłym roku było trzęsienie ziemi w Chinach-chrześcijan tam jak na lekarstwo. Nie chce mi sie szukać kolejnych przykładów, ale z pewnością jest ich więcej.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Jestem, który jest

WIEDZA, również TWOJA może

WIEDZA, również TWOJA może być KŁAMSTWEM !!! a zyjąć w KAMSTWIE robisz SOBIE i innym KRZYWDĘ ! Ciekawe, czy będziesz taki ODWAŻNY kiedy stanie przed Tym "KAŁAMCĄ" o którym pisze i powiesz Jemu to prosto w oczy. Wszystkim dookoła możesz teraz udowadniać SWOJE "PRAWDY" ale dla MĄDRYCH to tylko objaw TWOJEJ GŁUPOTY, więć możymy się tylko MODLIĆ za CIEBIE, żebyć poznał PRAWDĘ !

Głosuj przeciw
-27
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

tylko nie zapluj sie przy tej

tylko nie zapluj sie przy tej modlitwie... Wiara wasza, która nie opiera sie na wiedzy, tylko na słowie jest gównem, bo nie wiadomo, czy jest prawdą, czy  kłamstwem. Wiedza jest wiedzą, oczywistością.

 i naucz sie mocherowy tłumoku pisać poprawnie... po polsku

 masz inteligencję domowej kury a nawet niżej bo ona wie, ze złożyła jajko, ty mozesz tylko wierzyć, że je zniosłaś...

P.S. ja mu to mówię prosto w oczy, przecież mnie słyszy, więc kto mi błogosławi?

P.S.2 tylko sie kuźwa nie módl za mnie... Ile razy ktoś się za mnie modlił miałem samochodowy wypadek, albo mnie ktoś okradł, albo miałem mocherowy beret za żone...

Portret użytkownika Jestem, który jest

"wiedza oczywista" to tak czy

"wiedza oczywista" to tak czy inaczej Twoja GŁUPOTA, jedyne co masz SWOJEGO, WŁASNEGO. Nie będziesz mi rozkazywał co mam robić, a czego nie. Za malutki jesteś dzieciaczku. Rządź sobie swoimi śmierdzącuymi majtkami skoro TYLKO GÓWNO masz w swojej głowie i nie znasz innych słów! Smaczego Ci jak je będziesz jadł!

Strony

Skomentuj