Papież Franciszek twierdzi, że diabeł chce zniszczyć Kościół Katolicki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież oświadczył, że Lucyfer istnieje i robi wszystko, aby zniszczyć Kościół Katolicki. 29 września, Franciszek poprosił kapłanów i wszystkich wiernych, aby w tym miesiącu każdego wieczora czytali pewną modlitwę, która ma przepędzić złe duchy i moce, a to z kolei ma zakończy kryzys przemocy seksualnej.

 

Zdaniem papieża, Kościół potrzebuje specjalnej ochrony przed atakami złego ducha, ale jednocześnie ważne jest, aby ludzie zdawali sobie sprawę z popełnionych teraz i w przeszłości błędów, nadużywania autorytetu itp. Jorge Mario Bergoglio powiedział, że ludzie powinni być świadomi realiów istnienia szatana i nie można traktować tego w kategoriach baśni, mitów i bajek, ponieważ sceptycyzm doprowadził nas wszystkich do rzeczywistych problemów.

 

Niedawno księża omówili wykorzystywanie seksualne w Niemczech, Chile i Stanach Zjednoczonych. W związku z ostatnimi wydarzeniami, poważny konflikt narasta między katolickimi konserwatystami a liberałami. W Polsce nie gasną spory z powodu premiery i popularności filmu pt: "Kler".

 

Arcybiskup Carlo Maria Vigano opublikował w dniu 26 czerwca br. program, w którym skrytykowano wszystkie działania Franciszka. Dokument otrzymali zacni przedstawiciele Watykanu i amerykańskich świątyń. Carlo jest przekonany, że Papież miał wiedzę na temat stosunków seksualnych byłego kardynała z amerykańskimi seminarzystami, ale przymykał na to oczy. Aby uchronić wszystkich przed sztuczkami diabła, Papież Franciszek wezwał na pomoc Michała Archanioła, który, zgodnie z biblijnymi opowieściami, wypędził Lucyfera z raju.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

każdy co ma troszkę

każdy co ma troszkę racjonalności i wolności w świecie sytemu wie że to nie lucyfery, diabły ,bogi człowieka są zniewoleniem ,tylko takowy system go ukształtował.. tj. zabijaj w imię boga , dziabała itd.. traktuj innych w imię tego lub tego itp. to są projekcje sytemu wyznań w których dorastałeś aś.. żaden z w/w nie zakładał swojego kościoła OSOBIŚCIE ,tylko wyznawcy owych projekcji zamorzyli sobie samem takowe kulty...zapytam się na jakiej podstawie . może mają dokumenty potwierdzające własnoręcznym podpisem w/w ..może jakiś ówczesny notariusz sporządził i potwierdził takowe zajście? tak pytam się z troski o stan zrozumienia intencji Indywidualnej wiary każdego człowieka o to na jakiej podstawie nazywają się reprezentantami w/w jeśli funkcjonują w obrębie systemu wspierając go to powinni takie dokumenty posiadać ////o kasach fiskalnych i vacie nie wspominam bo to rzecz oczywista.. o podatku o włości tez nie bo to rzecz oczywista o podatku od ziemi tez nie bo to rzecz oczywista itp itd ... są w systemie więc to co systemowe należy się systemowi

Portret użytkownika rgqg

Mozna go porownac do bardzo

Mozna go porownac do bardzo atrakcyjnego mlodzienca, jakim byl - niezwykjle inteligetnego i niezaleznego.. czy gdy zobaczyl co jego pan wyrabia odwrocil sie od niego... bo bylo to niemoralne.. a ze wzgledu na swoja wladze bog go oczernil i teraz zyjemy po zlej stronie prawdy?

Portret użytkownika ZwariowanyWariat

Lucyfer? Ten z Księgi Rodzaju

Lucyfer? Ten z Księgi Rodzaju? On przecież zrobił dla rodzaju ludzkiego więcej dobrego niż krwawe, mordercze Jawhe, które (co pokazuje Stary Testament) potrafi tylko niszczyć i mordować. Lucyfer pomógł człowiekowi dostrzec dobro i zło. Otworzył jego umysł, oświecił człowieka – od początku chciał dobrze. Co zresztą uczynił a to z kolei straszliwie rozwścieczyło Jahwe. Oczywiście jeśli ktoś w te historie chce wierzyć.

Portret użytkownika Tomasz 123

Do ZwariowanyWariat

Do ZwariowanyWariat.Przeczytałem "ignorowane-fragmenty" bardzo dokładnie i wiele razy i nie dostrzegłem tam rozświeczonego Boga Jahwe ,lecz Sedziego wymierzającego karę ludziom za zło, którego się wczesniej dopuścili,i Ojca który chce zapobiec przyszłym ludzkim zbrodniom ,do których zachęcał ich Szatan Diabeł.Przeczytałem też, co było przed wymienionymi fragmentami i co działo się po nich,co chyba nie zrobił autor tych "ignorowanych fragmentów".Może wymienisz kilka tych najbardziej Ciebie bulwersujących fragmentów ,a ja za pomocą Biblii stanę w obronie Wszechmocnego Boga Jahwe jako jego świadek.

Portret użytkownika Jajcarz

No to pokaż swoją obłudę, na

No to pokaż swoją obłudę, na przykład na tym fragmencie.

Sprawię też, że Egipcjanie okażą życzliwość ludowi temu, tak iż nie pójdziecie z niczym, gdy będziecie wychodzić. Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan.
Wj 3, 21 - 22

Czekam na "uczoną" tyradę, która kłamstwo, oszustwo i kradzież, uczyni sprawiedliwą i mam nadzieję, że wysilisz koncept nieco bardziej, niż autorzy Biblii Tysiąclecia.

Strony

Skomentuj