Papież Franciszek twierdzi, że diabeł chce zniszczyć Kościół Katolicki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież oświadczył, że Lucyfer istnieje i robi wszystko, aby zniszczyć Kościół Katolicki. 29 września, Franciszek poprosił kapłanów i wszystkich wiernych, aby w tym miesiącu każdego wieczora czytali pewną modlitwę, która ma przepędzić złe duchy i moce, a to z kolei ma zakończy kryzys przemocy seksualnej.

 

Zdaniem papieża, Kościół potrzebuje specjalnej ochrony przed atakami złego ducha, ale jednocześnie ważne jest, aby ludzie zdawali sobie sprawę z popełnionych teraz i w przeszłości błędów, nadużywania autorytetu itp. Jorge Mario Bergoglio powiedział, że ludzie powinni być świadomi realiów istnienia szatana i nie można traktować tego w kategoriach baśni, mitów i bajek, ponieważ sceptycyzm doprowadził nas wszystkich do rzeczywistych problemów.

 

Niedawno księża omówili wykorzystywanie seksualne w Niemczech, Chile i Stanach Zjednoczonych. W związku z ostatnimi wydarzeniami, poważny konflikt narasta między katolickimi konserwatystami a liberałami. W Polsce nie gasną spory z powodu premiery i popularności filmu pt: "Kler".

 

Arcybiskup Carlo Maria Vigano opublikował w dniu 26 czerwca br. program, w którym skrytykowano wszystkie działania Franciszka. Dokument otrzymali zacni przedstawiciele Watykanu i amerykańskich świątyń. Carlo jest przekonany, że Papież miał wiedzę na temat stosunków seksualnych byłego kardynała z amerykańskimi seminarzystami, ale przymykał na to oczy. Aby uchronić wszystkich przed sztuczkami diabła, Papież Franciszek wezwał na pomoc Michała Archanioła, który, zgodnie z biblijnymi opowieściami, wypędził Lucyfera z raju.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika ZwariowanyWariat

Lucyfer? Ten z Księgi Rodzaju

Lucyfer? Ten z Księgi Rodzaju? On przecież zrobił dla rodzaju ludzkiego więcej dobrego niż krwawe, mordercze Jawhe, które (co pokazuje Stary Testament) potrafi tylko niszczyć i mordować. Lucyfer pomógł człowiekowi dostrzec dobro i zło. Otworzył jego umysł, oświecił człowieka – od początku chciał dobrze. Co zresztą uczynił a to z kolei straszliwie rozwścieczyło Jahwe. Oczywiście jeśli ktoś w te historie chce wierzyć.

Portret użytkownika Tomasz 123

Do ZwariowanyWariat

Do ZwariowanyWariat.Przeczytałem "ignorowane-fragmenty" bardzo dokładnie i wiele razy i nie dostrzegłem tam rozświeczonego Boga Jahwe ,lecz Sedziego wymierzającego karę ludziom za zło, którego się wczesniej dopuścili,i Ojca który chce zapobiec przyszłym ludzkim zbrodniom ,do których zachęcał ich Szatan Diabeł.Przeczytałem też, co było przed wymienionymi fragmentami i co działo się po nich,co chyba nie zrobił autor tych "ignorowanych fragmentów".Może wymienisz kilka tych najbardziej Ciebie bulwersujących fragmentów ,a ja za pomocą Biblii stanę w obronie Wszechmocnego Boga Jahwe jako jego świadek.

Portret użytkownika Jajcarz

No to pokaż swoją obłudę, na

No to pokaż swoją obłudę, na przykład na tym fragmencie.

Sprawię też, że Egipcjanie okażą życzliwość ludowi temu, tak iż nie pójdziecie z niczym, gdy będziecie wychodzić. Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan.
Wj 3, 21 - 22

Czekam na "uczoną" tyradę, która kłamstwo, oszustwo i kradzież, uczyni sprawiedliwą i mam nadzieję, że wysilisz koncept nieco bardziej, niż autorzy Biblii Tysiąclecia.

Portret użytkownika Tomasz 123

Do Jajcarza.             

Do Jajcarza.               Najpierw księga Wyjścia 1;6-14 BT:"(6) Potem umarł Józef i wszyscy jego bracia, i całe to pokolenie. (7) A synowie Izraela rozradzali się, pomnażali, potężnieli i umacniali się coraz bardziej, tak że cały kraj się nimi napełnił. (8) Lecz rządy w Egipcie objął nowy król, który nie znał Józefa. (9) I rzekł do swego ludu: Oto lud synów Izraela jest liczniejszy i potężniejszy od nas. (10) Roztropnie przeciw niemu wystąpmy, ażeby się przestał rozmnażać. W wypadku bowiem wojny mógłby się połączyć z naszymi wrogami w walce przeciw nam, aby wyjść z tego kraju. (11) Ustanowiono nad nim przełożonych robót publicznych, aby go uciskali ciężkimi pracami. Budowano wówczas dla faraona miasta na składy: Pitom i Ramses. (12) Ale im bardziej go uciskano, tym bardziej się rozmnażał i rozrastał, co jeszcze potęgowało wstręt do Izraelitów. (13) Egipcjanie bezwzględnie zmuszali synów Izraela do ciężkich prac (14) i uprzykrzali im życie uciążliwą pracą przy glinie i cegle oraz różnymi pracami na polu. Do tych wszystkich prac przymuszano ich bezwzględnie. "      Hebrajczycy przybyli do Egiptu jako goście, a nie jako niewolnicy.Z wersetów wynika ,że Egipcjanie zrobili z nich niewolników  w stosunkowo  niedługim czasie po śmierci Józefa i całego pokolenia które przybyło jako ludzie wolni.Egipcjanie nie mieli prawa tego uczynić,ponieważ Hebrajczycy  nie zbuntowali się przeciw Egipcjanom.Egipcjanie znęcali się "    bezwzględnie zmuszali synów Izraela do ciężkich prac (14) i uprzykrzali im życie uciążliwą pracą przy glinie i cegle oraz różnymi pracami na polu. Do tych wszystkich prac przymuszano ich bezwzględnie.    " przez około 350 lat(w sumie Hebrajczycy przebywali w Egipcie przez 430 lat ,mówi o tym werset k.wyjścia 12;40) .Bóg Jahwe jest sprawiedliwym Sędzią i odzież ,oraz złoto, srebro i kosztowności stanowiły drobną rekompensatę za 350 lat(w przybliżeniu) darmowej  pracy na rzecz Egipty i jego ludności.Czekam na Twoją odpowiedź.                                                       

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nigdy hebrajczycy nie byli

nigdy hebrajczycy nie byli niewolnikami Egipcjan. Kłamstwo zydowskie! Jako naród krwiożerczych morderców byli najęci do pilnowania północnych granic Imperium. W pewnym momencie ich krwawej historii postanowili się zbuntować i ograbiając moznych Egipcjan uciekli na północ mordując tamtejsze ludy i zajmując ich dobytek i ziemie! Taka jest prawda kłamco z wyboru... a najokrutniejszym z morderców był sam Mojżesz, co własnych niepokornych żydów własnoręcznie mordował.

Portret użytkownika Jajcarz

Czy Jahwe to debil? Skoro

Czy Jahwe to debil? Skoro chce powiedzieć coś w rodzaju "...i w ten sposób odbierzecie sprawiedliwą zapłatę", mówi "...i w ten sposób ich złupicie", to chyba musi być skończonym kretynem i teraz trzeba światłego interpretatora, który naprawi to głupstwo. A może ktoś tu coś przekręcił? W takim razie też jest debilem, skoro będąc wszechmogącym, wybrał innych debili na powierników swojej "mądrości".

Przejdźmy do słynnego "kontekstu". Wygląda na to, że zależy on od tego, co wygodne wierzącym. O ile dobrze pamiętam, żydzi przybyli do Egiptu, gnani żądzą wygodnego i dostatniego życia. Chociaż byli zbrodniarzami, którzy usiłowali zabić swojego brata i to wyłącznie z zawiści, zostali przyjęci na tyle dobrze, że zapragnęli się osiedlić.

Nagle okazuje się, że im tam strasznie źle i oprzeć to możemy jedynie na tym, że tak twierdzi Księga wyjścia, by usprawiedliwić rabunek. Jak to z nimi jest, widać choćby na przykładzie dzisiejszych roszczeń wobec Polski.

W tej chwili maluje mi się jeden obraz.
Chrześcijanin, żyd, muzułmanin... zamieszkujący dziś w Polsce, którą niemiłosiernie doi UE a z nią - Niemcy, gdy tylko poczuje się niesprawiedliwie wynagradzany, pouczony "mądrością" Tory, ma moralne prawo okraść swojego szefa Niemca, i swojego sąsiada - Polaka, udając przy tym, że dokonuje niewinnej pożyczki. Mało tego, na obu spadną jeszcze plagi. Czy taki płynie morał z tej historii?

Jest jeszcze inny kontekst.
Wkrótce po wyjściu z Egiptu, Jahwe ustanowił swój kodeks "moralny". Dopiero w nim, żydzi dowiedzieli się, że kraść nie wolno (a z nimi, rzekomo cały świat). O tym, że kłamać i oszukiwać też nie wolno, nic tam nie ma, choć niektórzy twierdzą inaczej. Ważne jest to, że nawet boskie prawo nie działa wstecz. Jeśli ludzie byli tak tępi i nie wiedzieli, że nie wolno się wzajemnie wykorzystywać, to nie mogą być za to sądzeni. To jednak jeszcze nie koniec.

Czy żydzi mieli swoich niewolników? Czy Jahwe nakazał im sprawiedliwe opłacanie niewolników? Nic mi o tym nie wiadomo. Jak żydzi traktowali niewolników, jeńców wojennych, podbitych cywili, nawet żydowskie kobiety, widać w Księdze Powtórzonego Prawa i to wszystko z nakazu Jahwe. Czy w takim razie Egipcjanie, mieli takie samo prawo do swoich niewolników, czy może żydzi i ich spadkobiercy mają podwójne standardy?

@Anglus, Arya. Poszło jak było, bez żadnej korekty. Smile

Portret użytkownika Tomasz 123

Do Jajcarza .Bardzo mi

Do Jajcarza .Bardzo mi przykro ,że nazywasz mojego Boga Jahwe i przy okazji mnie debilem,chociaż nie masz na to żadnych ,powtarzam żadnych dowodów.Skoro podajesz przykłady, ja ci też podam przykład żebyś dokładnie zrozumiał ,co jest napisane w Biblii.Załóżmy,że wyjechałeś za pracą do dalekiego kraju B,w dodatku zostałeś serdecznie zaproszony przez rząd tego kraju jako wybitny fachowiec w swojej dziedzinie.Zagwarantowano ci wysokie zarobki i wyjazd kiedy, tylko zechcesz.Oczywiscie ,mogłeś i sprowadziłeś swoją rodzinę.Niestety, zmienił się rząd w B i wprowadził stan wojenny,nikt nie może wyjechać bez zgody władz.Tobie i twojej rodzinie też zabroniono wyjechać.Musisz pracować dalej tylko za darmo,no i więcej godzin.Zwróciłeś się o pomoc do swojego rządu i ten w odpowiedzi wprowadził dotkliwe sankcje różnego rodzaju dla kraju B, gdzie przebywasz.Sąd w twoim macierzystym kraju A wydał wyrok w sprawie twoich zaległych poborów,niestety bez echa.W końcu sankcje zrobiły swoje i rząd kraju B zgodził się na twój wyjazd ,pod warunkiem ,że niedługo wrócisz.Ty zgadzasz się pozornie ,ponieważ w razie odmowy grozi ci śmierć.Od pracodawcy i jego pracowników, którzy cię gnębili ,pożyczasz pieniądze na podróż wiedząc ,że ich nie oddasz ,ale chcesz mieć częściową rekompensatę twojej ciężkiej pracy.Po za tym masz wyrok sądu w twoim kraju A,że należy ci się wynagrodzenie z odsetkami.Z logiki twojej wypowiedzi wynika ,że twój kraj A ,który cię wyciągną z kłopotów ,to są debile ,a ty sam jesteś złodziejem(przypominam ci o międzynarodowej praktyce aresztowania np.statków lub samolotów na poczet długów ,które nie można wyegzekwować).Co do prawdziwości faktów zawartych w Biblii konkretnie wypowiadają się na ten temat archeolodzy w www.archeologiabiblijna.wordpress.com.Na koniec - ponieważ zamiast argumentów i faktów masz tylko wyzwiska,nie będę więcej sie z tobą kontaktował.Podstawa prawna - Ewangelia Mateusza 7;6.

Strony

Skomentuj