Łukaszenka ogłosił, że w razie wojny, wszyscy mieszkańcy Białorusi otrzymają broń

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ostatnie wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki sugerują, że władze Białorusi obawiają się wojny, która tym razem może wybuchnąć na jej terytorium. Prezydent powiedział w piątek, że jeśli zrealizuje się ten czarny scenariusz to wszyscy mieszkańcy otrzymają broń do obrony przed najeźdźcą.

 

Łukaszenka, który często jest określany jako ostatni dyktator Europy zapowiedział, że wszyscy dorośli, czyli około 7 milionów ludzi, otrzyma broń palną i amunicję. Dodał również, że Białoruś powinna postawić na samodzielną produkcję i modernizację broni defensywnej.

 

Ponadto, prezydent Białorusi z zaniepokojeniem wypowiedział się o nielegalnym przemycie broni z sąsiedniej Ukrainy. Dokładnie to samo zjawisko obserwuje się w Polsce, wraz z masowym napływem ukraińskich imigrantów i pracowników. Dlatego w tej sytuacji należałoby zapytać: skąd nadejdzie wojna?

Aleksandr Łukaszenka – źródło: Okras/CC BY-SA 4.0

Kilka miesięcy temu, Aleksandr Łukaszenka zasugerował, że w przypadku kryzysu gospodarczego, na Białorusi może wybuchnąć wojna dokładnie tak jak na Ukrainie. Niewykluczone, że wojna domowa może zacząć się od wielkich protestów i zamieszek, które szybko ogarną cały kraj i zdestabilizują go. Pamiętajmy, że dokładnie to samo spotkało Ukrainę i jeszcze kilka miesięcy przed krwawym przewrotem nikt nie spodziewał się, że sprawy zajdą aż tak daleko.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika UPAdlina

Tak, tak wielki ana(para

Tak, tak wielki ana(para)lityku wiemy, wiemy. Ty już "poznałeś" przyszłość i "wiesz" co będzie za 20 lat, hehehehehe! Załóż sektę i popisuj się swoimi "profetycznymi zdolnościami" przed kolegami skakunami z nazi-majdanu. Ich IQ jest na tyle mierne, że pewnie uwierzą w nowego "nostradamusa", hehehehe!
Rzeczywistość pokazuje, że Rosja nie tylko nie słabnie, ale wręcz nabiera siły. Wydarzenia w Syrii to jasno ukazują. Nawet turcja zrozumiała, że z upadającym uSSmanem nie ma co już trzymać i zaczęła współpracę z Rosją. Wszystkie kraje wyszehradu - oprócz zarządzanej przez faszyngton Polski - także to zauważyły. Chiny współpracują z Rosją na wszystkich płaszczyznach. I gospadrczej i militarnej, bo tylko sojusz z Rosją daje obydwu mocarstwom pewność, że uSSman temu sojuszowi nie da rady. I tak się dzieje. Obserwujemy więc spokój Rosji i Chin, oraz nerwowe działania sfrustrowanego uSSmana. I to są FAKTY, które widzimy w przeciwieństwie do twoich wyssanych z palca pierdół oraz sennych wizji "przyszłości".
Skończ więc tę swoją ukro-gadkę i udawanie Polaka, bo nie jesteś zbyt wiarygodny posługując się tą prymitywną bander-propagandą, która z rzeczywistością i faktami ma tyle wspólnego, co IQ bander-ukra z trzycyfrową liczbą.
Zapisać twoje posty? Buhahahahaha! Megaloman z ciebie bidoku. Może zacznij pisać centurie jak nostradamus, hehehehe!
Zapisać twoje posty to powinni lekarze, jako ciekawy obiekt dowodzący oderwania od rzeczywistości ich twórcy, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pawel Rozwadowski

Komentarz do wypowiedzi

Komentarz do wypowiedzi "Gerwazego cietego itd."

1. NATO tez mialo w swych planach jadrowy atak rakietowy na Polskei. Oto jeden z arykulow o tym: gloswielkopolski.pl/historia-wojska-nato-planowaly-atak-jadrowy-na-poznan/ar/3336867#! Polska dla Niemiec, SZA i NATO jest smieciowym przedpolem, na ktorym maja sie rozegrac jadrowe operacje zaporowe skutkujace spopieleniem naszego kraju.

2. Sojusz rosyjsko-chinski jest spowodowany zagrozeniem obu panstw przez SZA jako wykonawce postanowien Mocy rzadzacych swiatem. Obecna ofensywa propagandowa, polityczna i ekonomiczna SZA, NATO i UE przeciwko Rosji to strategiczny plan oslabienia Rosji by rozlupac ten sojusz.

3. Lukaszenko ostrzega, iz utrudni okupacje Bialorusi przez pospolite ruszenie ludnosci. Nie mamy dostepu do doniesien bialoruskiego wywiadu, wiec nie wiemy do kogo on zaadresowal swoje ostrzezenie.

4. Jesli istotnie pancerna Armia Gwardyjska FR zagraza Polsce to nie widac jak jedna brygada pancerna ABCT mialaby wprowadzac przewage lub rownowage sil. "To sie nie dodaje", jak mawia Max Kolonko.

5. Nie bedzie zadnych strategicznych dzialan okupacyjnych wladz warszawskich w polskim interesie bo od wrzesnia 1939 r. jeszcze nie bylo w Polsce Polakow u wladzy. Nie spodziewajmy sie dobrodziejstw od Dudy (Fajgenbauma), Kaczynskiego (Kalksztajna) i ich oficera prowadzacego Jonny (Jonatana) Danielsa, tak jak nam dobrodziejstw nie dali Bierut (Rotenszwanc), Cyrankiewicz (Cymerman), Berman, Zambrowski (Nusbaum), Walesa (Kohne), Balcerowicz (Bucholc), Mazowiecki (Dikman), Geremek (Lewartow vel Lewart), Kuron (Kordblum), Cimoszewicz (Goldsztajn), Kwasniewski (Sztolcman), Michnik (Szechter), Urban (Urbach), Komorowski (Szczynukowycz), Korwin-Mikke (Singer), itd. itd. ( prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/ )  ( piotrbein.wordpress.com/2010/12/15/bronislaw-geremek-lewartow/ ) ( niszczsyjonizm.blogspot.com/2012/11/michnik-my-wezmiemy-wadzea-wy-polacy.html ).

Portret użytkownika Endymion

Jednym zdaniem zgasiłeś ten

Jednym zdaniem zgasiłeś ten bełkot! Gratuluję Smile

Jednak co do banderowców musisz dokształcić się, najlepiej porozmawiaj szczerze z jakimś Ukraińcem przy wódce; oni są bardziej świadomi od Polaków we względzie kto rządzi w Polsce, Ukrainie, Rosji, USA itd..

Animozje pomiędzy naszymi narodami wzniecane są sztucznie przez wspólnego wroga.

P.S.

mój kolega służył w specnazie ukraińskim przez rok na wojnie, ma tak wypraną głowę, że nienawidzi Rosjan, ale nie wie dla czego? Krym uznaje za Rosyjski od zawsze, Putin żyd mu przeszkadza, ale Poroszenko "toże".. Poszedł na wojnę zabijać Rosjan, bo tak trzeba, bo tak kazano, do których nienawiść wpojono mu, a zabijał Czeczenów, Azerów i innych z byłych republik radzieckich.. Niestety nie chce mówić o tym jak nożem zabijał mając ofiarę przed sobą.. ma traumę, ale jest maszyną do zabijania, jak ktoś bezkarnie raz zabił, zrobi to kolejny raz na rozkaz.. problem w tym, kto te rozkazy wydaje..

 

 

"Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach"

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Drogi Kolego... Połowę mojej

Drogi Kolego... Połowę mojej rodziny wymordowała banderowska dzicz. Ja nie musze słuchac "złych podszeptów" bo mam swojewyrobione i udokumentowane zdanie. NIGDY nie bedzie polsko-ukraińskiej miłosci! Ukraińcy z zachodu Ukrainy to nasi śmiertelni wrogowie. Prymitywni, służalczy, z oczami żądnymi krwi. A teraz a NASZYM kraju hardzi i butni...

Portret użytkownika Lommo

W czasie wojny wśród

W czasie wojny wśród przywódców podziemnych organizacji ukraińskich nie było jednego skrajnie  nacjonalistycznego stanowiska. To kilka osób narzucało ton ideologiczny. Np. w w Prowodzie czyli zarządzie OUN było więcej przeciwników masakry Polaków niż zwolenników, jednak część kierownictwa została zastraszona , a Mitrynha który cały czas stał w kontrze do planów czystki na Wołyniu i planował wspólną walkę polsko-ukraińską z Hitlerem i Stalinem to został zamordowany przez pobratymców. Także wśród samych szeregowych wykonawców nie było pełnego entuzjazmu do mordowania , świadczczą o tym np. korespondencje po Ukraińcach znajdowane choćby w Kanadzie , gdzie piszą o wyrzutach sumienia. Oczywiście te ich wyrzuty sumienia to nie odwrócą tego co zrobili.

Portret użytkownika Miroslaw H.

Osoba, ktora zglebila temat

Osoba, ktora zglebila temat genezy nienawisci Ukraincow do Polakow jest Ukrainiec z sumieniem (rzadkosc!) Dr Wiktor Poliszczuk, prawnik i historyk. W swych dzielach "Gorzka Prawda" i "Dowody Zbrodni OUN i UPA" podal bogate materialy z bibliograficznymi odnosnikami, ktore zaprzeczaja przedstawionemu tutaj przez Ukrainca Lommo goloslownemu twierdzeniu, ze Prowyd OUN w wiekszosci byl przeciwny ludobojstwu polskiej ludnosci rolniczej w Malopolsce Wschodniej. Wrecz przeciwnie: inicjatywy, rozkazy organizacyjne i operacyjne wywodzily sie z OUN a potem z OUN-b. UPA im podlegala a nie byla to armia zdolna przeciwstawic sie Wehrmachtowi i AC. Jej glowne zadanie i zajecie to byly barbarzynskie mordy na polskiej ludnosci cywilnej. Wliczajac meczenska smierc polskich zolnierzy z rozbitych oddzialow w II WS, liczba polskich ofiar siega miliona. Nieprawda tez jest, ze powodem miala byc bledna polityka polskich wladz w latach 1930-tych. Juz w 1919 r. rzad Zachodniej Ukrainskiej Republiki Ludowej wydal odezwe, w ktorej czytamy, ze "...dopoty nie bedzie spokoju o dobra na ukrainskiej ziemi dopoki tu zyc bedzie polskie nasienie...". Oto odezwa popa unickiego w 'Zloczkiwskim Slowie z 1919 r. ': "Kto w Boga wierzy, kto ma chocby tyle sil aby uniesc rusznice albo noz, idz przeciw lachom pijawkom a Bog odpusci ci bracie twoje grzechy jakbys odbyl pielgrzymke do Ziemi Swietej... Pamietajcie bracia i siostry, ze nieodpuszczonym grzechem jest dac chocby wody zranionemu lachowi... Zrywajcie drogi za nimi i przed nimi, zabijajcie ich we snie i na kwaterach i nie znajcie litosci wobec nich...Uczcie nawet male dzieci, ze wojna przeciw lachom to swieta wojna..." Wiktor Poliszczuk, "Dowody Zbrodni OUN i UPA", str. 16-17, http://nawolyniu.pl/ksiazki/pliki/poliszczuk.pdf  Wspomnijmy tez o rzeziach ludnosci polskiej dokonanych przez oprawcow ukrainskich a sluzbie hitlerowskiej w Warszawie w 1944 r., przez bandy Szeli w XIX w. i bandy hajdamackie w XVIII w. a pojmiemy, ze Rusini zwacy sie teraz Ukraincami sa naszymi smiertelnymi i okrutnymi wrogami. Nigdy Ukrainiec nie bedzie Polakowi bratem bo dzieli nas na wieki morze przelanej przez nich polskiej krwi. Tak jak to bylo w 1942 r., dzis Ukrainiec pije z toba wodke i klepie cie po plecach a jutro przyjdzie poderznac ci gardlo i rozpruc brzuch twojej zgwalconej przez niego twojej zonie lub corce. Bowiem to pospolite ruszenie wiejskiej ukrainskiej czerni glownie dokonywalo potwornych mordow na polskich cywilach w latach 1940-tych a UPA zachecala i pomagala. Nie wierzcie w falsz historyczny o "nacjonalistach" albo "100 000" ofiar. To wybielanie i wyciszanie krwawych zbrodni ukrainskich to jest program polityczny OUN, tego prawdziwego i dobrze finansowanego przez miedzynarodowych globalistow rzadu ukrainskiego. Ochlodzenie stosunkow miedzy rzadem Lukaszenki a samozwancza kijowska szajka Poroszenki (Walcmana) wywodzi sie z terytorialnych roszczen zach. Ukraincow wobec Bialorusi. Banderowcy chca od Bialorusi Pinska i Homela a od nas ziem na wschod od Sanu z Chelmem i Przemyslem wlacznie. Ukraincy przemycaja do Polski i na Bialorus bron piechoty. Skarzy sie na to SG i Lukaszenko. ( nowiny24.pl/ujawnione-proby-przemytu-broni-z-ukrainy-do-polski-zdjecia/ar/12391739 ) ( kresy.pl/wydarzenia/regiony/bialorus/lukaszenko-znowu-poskarzyl-sie-na-przemyt-broni-z-ukrainy-na-bialorus/ )  To moze byc takze czynnik w decyzji Prezydenta Bialorusi by oglosic uzbrojenie ludnosci bialoruskiej.  Pamietajcie o naszych pomordowanych rodakach. Nie bratajcie sie z Ukraincami: oni podziwiaja i czcza oprawcow polskich kobiet, dzieci i starcow. Popatrzcie: 

www.youtube.com/watch?v=BTKUnBBCRY4

Niech nasza pamiec o tych meczennikach nigdy nie zagasnie. Czesc ich pamieci

Ukraincy byli i beda naszymi wrogami. Albo oni nas albo my ich.

Portret użytkownika Lommo

Jestem daleki od sympati

Jestem daleki od sympati proukraiskich. Ale podałem info co znalazłem w materiałach i to nie obecnie tworzonych lecz czysto naukowych wydanych w minimalnym nakładzie. Sam się po prostu zdumiałem że w OUN były różnice zdań . Cały czas byłem przekonany że co do jednego to byli osobnicy nienawistnie nastawieni do Lachów. Jednak tak nie było.

Portret użytkownika inzynier magister

Łukaszenko musi się

Łukaszenko musi się przygotować na atak NWO bo oni chcą wszystkich zaczipować Agendą 2030 ! "Europa musi stanąć do walki ze „skrajną prawicą,”  „tępymi populistami” i „głupimi nacjonalistami” – oznajmił w poniedziałek na otwarciu Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.Przemawiając do setek samorządowców i działaczy organizacji pozarządowych współpracujących z samorządami w zakresie realizacji Agendy 2030, szef KE nalegał, by koniecznie dokonali rozróżnienia pomiędzy „eurosceptykami, którzy zadają pytania, by wyrobić sobie opinię a tępymi populistami i głupimi nacjonalistami.”Wzywał przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych, by jak mówił poprzedniego dnia, sprzeciwić się marszowi prowadzącemu do dezintegracji „inspirowanej przez głupich populistów i nudnych nacjonalistów.”- W Europie rośnie liczba eurosceptyków, którzy propagują opinie eurosceptyczne. Powinniśmy z nimi rozmawiać – stwierdził Juncker. - Nie możemy budować Europy przeciwko narodom i wbrew regionom – zaznaczył. http://www.pch24.pl/tepi--glupi--skrajni--jean-claude-juncker-w-oratorskim-popisie-o-prawicy,63348,i.html#ixzz5TVU6A3YN

17 punktów Agenda 2030  Czym ona jest dla ludzkości

https://www.youtube.com/watch?v=L6exmnX2ADE

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj