Japoński robot HRP-5P może zrewolucjonizować branżę budowlaną

Kategorie: 

Źródło: YouTube/産総研広報

Narodowy Instytut Zaawansowanej Nauki i Technologii Przemysłowej (AIST) w Japonii opublikował film pokazujący niezwykłego humanoidalnego robota, który może okazać się przełomowym projektem światowej robotyki. Maszyna nosi nazwę HRP-5P i posiada wiele nowatorskich funkcji.

Robot potrafi m. in. zamontować płytę gipsowo-kartonową całkowicie autonomicznie i równie dobrze, a może nawet lepiej niż człowiek. W opublikowanym nagraniu widać jak HRP-5P podnosi płytę, przykłada ją do ściany oraz sam używa śrubokrętu.

 

Robot nie opanował jeszcze dokładnego użycia narzędzi, jednak już teraz jego funkcje są na tyle zaawansowane, że usprawnienie funkcji jest kwestią czasu. HRP-5P jest najnowszym produktem z linii urządzeń AIST, które mogą być używane we wszystkich dziedzinach, począwszy od pracy w fabrykach po bycie barmanem.

Wszystko wskazuje na to, że przyszłość ludzkości może być powiązana z robotyką o wiele mocniej niż dotychczas sądzono. Obecnie firma Boston Dynamics wprowadza coraz to nowsze modele niezwykłych robotów inspirowanych żywymi istotami, a jedna z Japońskich kawiarni obsługuje swoich klientów za pomocą sztucznej inteligencji.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Widać od razu że to

Widać od razu że to projektowali jakieś wykształciuchy co nie byli na budowie. A gdzie robot ma kask ? przyjdzie inspekcja BHP i przywali mandat. A na prostych dużych odcinkach to nawet i działa to jest jednak mniejszość , nawet w regipsach w przemysłówce i ni zwsze idzie prosto bo nawalone jakichś inastalacji że w głowie się nie miesci , nie mówiąc o tym że wysokie pomieszczenia i trzeba skakać po drabinie. albo ciekawe jak robot sobie poradzi w nowoczesnych mikromieszkaniach gdzie nie lada sztuką jest wniesienie płyt GK , a i sam montaż w mikroskpijnych łazienkach to też nie latwe zadanie, nawet darbinki się nie wstawi i trzeba wchodzić na podesty ze skrzynek narzędziowych. Tez nie pokazane jak robot kładzie płyty w łazience gdzie jest masa wypustów instalacyjnych gdzie njapierw trzeba natrasowac, wyciąc i jeszcze wstawić płytę nie ywłamując przy okazji delikatnych plastikowych detali instalacyjnych. Po za tym takie roborty całkiem się nie nadają do polskich warunków , bo jak podwykonawca nie dostanie przelewu to wtedy nie wleje jakiejś tam oliwy do robota czy nie zrobi mu przeglądu i zaraz robot przestanie działać.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Taka niestety nadchodzi

Taka niestety nadchodzi rzeczywistość, jElity boją się nas zwykłych ludzi i chcą nas wyeliminować, tylko kto będzie wzbogacał ich wsobniacką zaparszoną, spedofiloną, kazirodczą krew, nawet sobie nie zdają sprawy że sami na siebie podpisują wyrok, za kilkadziesiąt może kilkaset lat to właśnie sztuczna inteligencja odbierze władzę tym kazirodczym wsobniakom. 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika keri

Otóż to. Zamiast zająć się

Otóż to. Zamiast zająć się Fukushimą, wymyślają jakieś ko(s)miczne łaziki, roboty i inne gadżety, byle tylko odwrócić uwagę od nierozwiązanego problemu rosnącego skażenia.

Japończycy mają szlaban rządowy na przekazywanie informacji o skażeniu, więc na podstawie ostatnio wystawianego szoł w ich wydaniu wnioskować można, że nic nie są w stanie zrobić i czekając na śmierć pokazują, co mogliby, gdy nie usrański atak na Fukushimę, który spowodował wybuch elektrowni.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Aż musiałem się zalogować by

Aż musiałem się zalogować by podziękować Niby Nikt'owi i Keri za takie prawdziwe komentarze - dlaczego ? Dlatego że to co jest w Fukushimie Daiichi to najważniejsza sprawa dla całego świata jaka zaistniała w dziejach tej cywilizacji - bez rozwiązania tego sztucznie wytorzonego sabotażu przez usraelską firmę zajmującą się bronią wojskową o nazwie "dimona" cały świat stoi na krawędzi -  że tak napiszę wisi na włosku ponieważ każda żywa istota pochłania od 1 do 10 Bq skażenia toksycznego pochodzącego ze stopionych reaktorów fukushimskich i to każdego dnia, co jest równoznaczne ze staniem już jedną nogą we własnym grobie i to dotyczy całego życia na ziemi. Armagedon nie do zatrzymania w toku od 7 ponad lat, a te głupki zamiast trąbić o tym całemu światu i prosić o pomoc cały świat zatajają to przed wszystkimi co będzie ostatecznie kosztować najwyższą cenę i pozbawiony świat zostanie nawet szansy i próby podjęcia desperackich rozwiązań by ratować resztę życia na ziemi. Ale w zamian za to wzywają szatana i robią sobie bunkry dla elit i mają resztę życia planety w nikczemnej pogardzie. 

Kilka linków:

https://www.youtube.com/watch?v=3LmMJTFFqug

www.korium.wex.pl

https://www.youtube.com/results?filters=today&search_query=fukushima&lclk=today

 

PS. chemtraile mają związek z fukushimą - jest to przeciwdziałanie szybkiemu ogrzewaniu się atmosfery i całego ekosystemu. Paradoksalna prawda: ma to na celu utrzymać ludzi dłużej przy życiu i w nieświadomości skażenia fukushimskiego. Jak myślisz - czemu chemtrailują tylko w piekne bechmurne dni za dnia i nigdy w nocy ? Jak myślisz czemu wojsko i nikogo to nie obchodzi i nie reagują nie interesują się tym (bo dobrze wiedzą co to i po co i że musi to być) Czemu nie chemtrailują w deszcz, śnieg, i pochmurne dni ? Temu że to ma za zadanie zasłaniać słońce w dzień bo razem z hot particlami ogrzewa się to wszystko w jeszcze szybszym tempie. (Oczywiście że to aluminium i wszystko co tam jest - jest  trujące - ale coś musi odbijać promienie słoneczne jak krem z dużym filtrem na piekne sloneczne dni. Jeszcze raz napiszę że chemtrails to jest zmniejszenie nagrzewania się atmosfery i zarazem całęgo ekosystemu, bo hot particle z fukushimy ogrzewaja caly czas non stop 24h/dobę cały ekosystem i atmosferę - to jest ta sama energia co grzała wodę w reaktorach natychmiast zmieniając ją w parę, a teraz robi się to samo, tyle że poza reaktorami, dzieje się to powoli ale skutecznie, i rok za rokiem padają nowe rekordy temperatur dodatkich - zresztą tylko durnie skończone nie widzą że nie ma już klasycznych normalnych zim i że plony na dzialkach i polach zbiera się o 1 do 1.5 miesiąca wcześniej niż było to przez Fukushimą. (pomijam to że lądy na antarktydzie zaczynają być całkowicie odkryte bo śnieg i wieczne zmarźliny się rozstopiły właśnie przez radioaktywne deszcze i śniegi i masywne globalne ocieplenie toksyczne.)

PS. do tych co myślą że coś wiedzą w tej kwestii i chcą bagatelizować tak poważną sprawę:

wpisz sobie na google grafika to:

Fukushima Pacific mass dying

Fukushima mass mutations, baby mutation (18+ lat - małolaty nie wpisywać tego!)

 

Portret użytkownika Lommo

Być może coś jest uklrywane

Być może coś jest uklrywane ze skutkami tej Fukushimy. Ale ocieplenia klimatyczne był wcześniej fdzie nie tylko nie było wybuchu elektrowni atomowej ale nawet spalania paliw kopalnych. W VIII-XII wieku było takie ocieplenie klimatu że na Grenlandi trawa rosła na wysokość człowieka , awiększość Islandi była porosnięta lasem. A w Europie z powodu sprzyjajacych warunków klimatycznych nastapił wysyp tworzenia się nowych państw. Co do skażen radioaktywnych to w latach 50 tych w początkach branży atomowej to dochodziło w ośrodkach tego typu do takich skażeń że Fukusfima wygląda blado, wprost pompowano skażoną wodę do rzek i jezior i jakoś ocieplenia z tego tytułu nie było, a ile jeszcze było prób jądrowychz wybuchami w atmosferze.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

oj Ty znowu o fukuszimie...

oj Ty znowu o fukuszimie... chemitrails pojawło sie już w latach 90-tych ub wieku w formie masowej globalnej procedury... Na długo przed Fukuszimą... Zresztą ja z tymi promieniotwórczymi pierwiastkami w atmosferze świetnie sie czuję i jestem zdrowy a wdycham i zjadam to samo co Ty...

 Widać frajerku, że w nocy to ty śpisz i na niebo nie spoglądasz... W nocy całe tyraliery od 2:00 zasnuwają niebo smugami co się rozchodza w chmury!

Portret użytkownika Anioł Prawdy

A co ty tu wartę pełnisz? Co

A co ty tu wartę pełnisz? Co wpis to walisz zaprzeczenie i dezinformowanie i odbieganie od prawdy - ile ci płacą za takie wpisy ? Czemu szatanie nie wpiszesz sobie Fukushima Pacific mass dying - no czemu ? Czemu w ogóle nic nie sprawdzisz w tej kwestii tylko pieprzysz bzdury by tylko zatuszować i zdezinformować prawdziwe dane ? 

Nie słuchajcie Angelusa ludzie - włączcie myślenie samodzielne - sami poszukajcie prawdy na temat Fukushimy Daiichi - zobaczycie wtedy jak bardzo jest wszystko przemilczywane i zakłamywane i nie dopuszczane do informacji ludzi w tej kwestii. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

hehhehheee... Płacą mi po

hehhehheee... Płacą mi po 5000 zł za wpis osmieszający Anioła Prawdy..  Myśl samodzielnie... Dlaczego kuźwa nie wypadają mi włosy i cieszę się dobrym zdrowiem? Nie neguję złego wpływu Fukuszimy. To ekologiczna katastrofa, ale o wiele większym zagrożeniem są Chemitrails i stosowane obecnie z jego wykorzystaniem technologie...

 Fukuszima dlatego wybuchła, aby zwalić na nią to co się obecnie dzieje w ekosystemie i atmosferze Ziemi wskutek tych zbrodniczych technologii...

Strony

Skomentuj