Populacje reniferów na świecie zmniejszają się gwałtownie

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Naukowcy z Uniwersytetu Renmin z Chin stwierdzili, że na całym świecie obserwuje się znaczne zmniejszenie populacji reniferów. Jak wiadomo z jakichś powodów zwierzęta te są kojarzone na Zachodzie jako jeden z głównych symboli Bożego Narodzenia.

 

Według chińskich naukowców od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku populacja reniferów na świecie zmniejszyła się aż o 28%. Obecnie zwierzęta te żyją w Rosji, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Kanadzie, w Stanach Zjednoczonych, Mongolii i Chinach.

Główna konkluzja badania jest taka, że renifery stały się zagrożone wyginięciem ze względu na powszechne praktyki chowu wsobnego. Jest to wynikiem tego, że renifery hoduje się w małych grupach, a w takich warunkach wymiana informacji genetycznej potrzebnej do wzbogacenia genomu jest bardzo trudna.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gościu

Jak nima zimy, to i reniferóf

Jak nima zimy, to i reniferóf ni nima. Się przeprowadziły na Antarktyde a św.Mikołaj będzie musiał pomyśleć nad zaprzęgnięciem jakiś osiołków, jak chce w te święta obskoczyć wszystkich. Generalnie osłów nam nie brakuje, u nas jest ich najwięcej na świecie, więc drogi święty Mikolaju, wal do Polski najlepiej spływem kajakowym przez Wisłe, bo wszysko korki zajdają, no cóż taka choroba transportowa.

Skomentuj