Japońska kawiarnia zatrudni roboty do obsługi klientów

Kategorie: 

Źródło: Ory Lab

W Japonii powstała kawiarnia, która będzie wykorzystywać zdalnie sterowane roboty jako obsługę lokalu. Roboty będą sterowane przez osoby z poważnymi niepełnosprawnościami, takimi jak stwardnienie zanikowe boczne.

Kawiarnia powstaje w dzielnicy Akasaka w Tokio, a jej otwarcie jest planowane na listopad tego roku. Roboty będą mierzyć około 1,2 m i ważyć 20 kg oraz będą mogły przesyłać obraz i dźwięk przez Internet, dzięki czemu możliwe będzie sterowanie zdalnie.

 

Roboty zostały opracowane przez firmę Ory Lab. Jej założycielem jest Kentaro Yoshifuji, który w dzieciństwie miał problemy z komunikacją co spowodowało izolację społeczną. Jak podkreślił, jego wynalazek ma pomagać osobom, które nie mogą komunikować się z otoczeniem w standardowy sposób.

Mniejsze roboty OriHime o wys. 21,5 cm i wadze zaledwie 600 gramów zostały zamówione przez około 70 firm do pracy zdalnej. Mogą być również używane przez studentów, którzy z powodu choroby lub niepełnosprawności nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj