Sekretarz obrony USA ostrzega przed rosyjską ingerencją w Macedonii

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Sekretarz obrony USA, Jim Mattis, oskarżył Rosję o próbę wpłynięcia na wynik referendum w Macedonii. Mattis uważa, że Rosjanie nie chcą dopuścić do zmiany nazwy kraju, co umożliwiłoby Macedonii przystąpienie do NATO oraz Unii Europejskiej.

30 września odbędzie się referendum, w którym obywatele Macedonii zagłosują w sprawie zmiany nazwy państwa na Republikę Północnej Macedonii. Dzięki porozumieniu zawartemu z Grecją, taki zabieg umożliwiłby potomkom Aleksandra Wielkiego przystąpienie do NATO oraz Unii Europejskiej. Podczas wizyty w Skopje, sekretarz obrony USA, Jim Mattis, zachęcił obywateli do poparcia zmiany nazwy i wyraził gotowość do rozszerzenia współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Mattis ostrzegł również przed prawdopodobną ingerencją Rosji, która jest przeciwna dołączeniu Macedonii do NATO. Rosjanie zdementowali zarzuty o wtrącaniu się, lecz nie zaprzeczyli, że nie podoba im się taki rozwój wypadków. Rosyjski ambasador w Skopje zasugerował wręcz, że Macedonia może stać się "potencjalnym celem", jeśli stosunki między Rosją a NATO ulegną pogorszeniu. Najnowsze badania opinii publicznej wskazują, że większość Macedończyków ma zamiar poprzeć zmianę nazwy, choć grupa nacjonalistów stanowczo się temu sprzeciwia.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

Zajebisty sojusz, gdzie

Zajebisty sojusz, gdzie kluczowe znaczenie ma nazwa. Wiecie to tak jakbym miał klub i w klubie była Adam (Grecja), który na drugie imię ma Jan (Północna Macedonia). No i rozważamy kandydaturę Jana (Macedonia), ale Adam obraża się, że Jan musi zmienić imię na Jan-Maria, jeśli chce wstąpić do naszego klubu. Jan nie za bardzo chce zmieniać imię na Jan-Maria, no i wtedy Maciej (USA) wreszczy na Włodka, że ten ingeruje w wewnętrzne sprawy klubu!!!

Portret użytkownika Zenek ;)

Były konsul RP w Kabulu, na

Były konsul RP w Kabulu, na pytanie co oznacza słynne już zdjęcie przy biurku w Biurze Owalnym w Białym Domu: ” [oznacza], że ktoś z protokołu powinien wylecieć. I że laskę robimy już nawet bez korygowania się…”

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/duda-podpisywal-dokument-w-bialym-domu-na-stojaco-trump-pokazal-zdjecie-foto/

Na zdjęciu w arcie niedościgniona umiejętność jozuickich ministrantów: ssanie i łykanie w biegu by zrobić..... swojemu mentorowi.... dobrze... przed zbliżającymi się wyborami. Tym zrazem ta krótka chwila politycznego ORGAZMU będzie kosztowała katzolskich parobków tylko bagatela 3 miliardy USD miesięcznie ale cóż to znaczą takie drobne jeśli oblicze ich umiłowanego prezydenta ds polin będzie zawsze OBLIZUJĄCO (się) uśmiechnięte.... Niedługo też zapewne wyjdzie skierowany do nich ALBUM PREMIUM z informacjami u kogo "łaska" smakuje "bananami" u kogo "cherry" a u kogo tylko bezsmakowym "durexem".... czy wręcz naturalistycznym, proeko "kakałem"...

Portret użytkownika inzynier magister

Słyszeliście newsa ?! jasny

Słyszeliście newsa ?! jasny gwint ! wygląda na to że dobra loża będzie płacić miliardy za to że wojska Amerykanów tu będą stacjonowały, a u niemców to Amerykanie płacą za stacjonowanie...! "Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem. Jednym z najgłośniej komentowanych w sieci owoców prezydenckich rozmów jest kwestia płatności za obecność amerykańskich baz nad Wisłą. Gospodarz Białego Domu potwierdził, że chodzi o miliardowe kwoty!Polska zapłaci miliardy za obecność baz USA – informują media w całym kraju powołując się na słowa Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się w cztery oczy z prezydentem Rzeczypospolitej. Później – na konferencji prasowej – amerykański lider oznajmił, że Polska zadeklarowała uruchomienie ogromnych nakładów, by nad Wisłą znalazły się stałe bazy wojsk znad Potomaku.Chodzi o naprawdę potężne kwoty. Miałyby być wyższe niż 2 miliardy dolarów przeznaczane obecnie przez Polskę na bezpieczeństwo, co wynika z członkostwa w NATO.Trump stwierdził, że administracja USA traktuje propozycję Polski poważnie i będzie ją rozważać. Prezydent Stanów Zjednoczonych dodał, że kraje zamożniejsze niż nasz oczekują od USA obrony, a nie płacą za to Waszyngtonowi. Warszawa ma stanowić „piękny przykład”. http://www.pch24.pl/miliardy-za-bazy--polacy-zaplaca-amerykanom-krocie-za-wojskowa-obecnosc-nad-wisla,62947,i.html#ixzz5RXIJLrWG

mam nadzieje ze Trump oleje tego kolesia co to jest kolejnym prezydentem zyrandola. to ile czolgow i sprzetu by mozna zakupic jesli rocznie oddadza 3 miliardy dolcow ?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lipka

"Kraje" nie dorównujące

"Kraje" nie dorównujące wielkością Warszawie to parodia państwa, raczej powinni sobie jakąś monarchię wyszukać. Rozbicie Jugosławii pokazało jak łatwo jest narzucić politykę takim kraikom udającym państwa. Stare powiedzenie mówi "zgoda buduje niezgoda rujnuje", Bałakany zniszczono bo wmawiano głupkom, że muszą mieć tożsamość, to samo próbują zrobić w Polsce ze Śląskiem, Wielkopolską czy Kaszubami.

Portret użytkownika Brat_z_Athos

Potomkowie Aleksandra

Potomkowie Aleksandra Wielkiego!!!!??? FYROMianie (może niedługo macedonczycy północni) nie są ich potomkami, potomkami są północni Grecy! Do jasnej kulki, przecież każdy z nas się o tym w szkole uczył! FYROM nie ma nic wspólnego z Aleksandrem i jest to też zawarte w tym uzgodnieniu że przyszła Macedonia Północna zrzeka się spuścizny po nim, mają skończyć z okłamywaniem historii, mało tego że zabrali nazwę Grekom aby zbudować na tym swóją tożsamość narodową, ponieważ takowej nie mają... To są w pewnym sensie Bułgarzy, naród Jugosławii który jako jedyny w latach 90 nie wywalczył sobie niepodległości! A 30% jej mieszkańców to Albanczycy. Jeszcze raz się pytam czy to właśnie oni są potomkami Aleksandra? No nie, na pewno nie... 

Portret użytkownika MDG

To oczywiste, że Rosja jako

To oczywiste, że Rosja jako upadłe "mocarstfo" próbuje ingerować w inne państwa. Polacy pamiętają okupację rosyjską na terenie Polski, Anglicy przeżyli niedawno atak chemiczny Rosjan na swoim terenie, a potem próbę wykradzenia z labolatorium obwiniających Rosjan dowodów Smile

Kreml jest na świecie osamotniony, siłą próbuje udawać potęgę, z której wszyscy się śmieją do rozpuku hehehehheehhe Biggrin

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! Atak chemiczny?

Hehehehe! Atak chemiczny? Chyba tylko na zachodniej ukrainie wierzycie w ten "atak chemiczny"? 

"Upadłe" mocarstwo? To jak to "upadłe" mocarstwo okopało uSSmanom zady w Syrii? Hehehehe! Wyjaśnisz to logicznie?

Nie wiem, ale chyba nie zauważasz, że to z was się śmieją, bo nic nie jest bardziej śmieszne od strusia chowającego głowę w piasek i udającego, że rzeczywistość nie istnieje, hehehehe!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Mojeimię44

Nie wszyscy. Ja np. nie. Więc

Nie wszyscy. Ja np. nie. Więc po co kłamiesz? Kto kłamie w małych sprawach tym bardziej kłamie w dużych. Byliśmy tak zniewoleni przez ZSRR, że jak chcieliśmy opuścić blok wschodni nie padł w naszą stronę nawet jeden pocisk radziecki. Wyluzuj. Ciekawe czy dziś jakbyśmy chcieli opuścić eurokołchoz i pozbyć sie niemieckiego kapitału to by też nas tak wypuścili? Pamiętaj. My nie Anglia. Anglia ma własny kapitał więc są suwerenni. My nie. Poza tym na pewno bardziej szanują Rosję na arenie międzynarodowej niż Polskę. 

Portret użytkownika MDG

Nie padł żaden pocisk z

Nie padł żaden pocisk z kierunku Moskwy bo cały ZSRR z Rosją na czele zdychał. Nie miał już siły przemocą okupować państwa, stąd kilkanaście krajów powiedziało Moskwie "baj baj".

Wcześniej kiedy Rosja była silniejsza to w kierunku Polski szły pociski, dlatego Polacy nienawidzą Rosjan.

A dziś, 30 lat po rozwaleniu Rosji przez USA, Polacy mają o wiele wyższy poziom życia niż typowy Rosjanin czy jakikolwiek kraj okupowany przez Rosję.

Portret użytkownika U_P_Adlina

ZSRR to był ZSRR, a Rosja to

ZSRR to był ZSRR, a Rosja to jest Rosja. Polacy dziś nie tylko, że nie nienawidzą Rosjan, ale uważają ich za sojuszników w walce przeciw banderyzmowi na waszym grajdole oraz jego uSSmańskiemu sponsorowi, który w Syrii dostał bęcki aż miło, hehehehe! 30 lat temu upadła nie Rosja, tylko żydo-ZSRR. Coś ci się pokręciło w ukro-łepetynie.  O poziomie życia w Rosji poczytaj sobie chociażby to, co piszą Polacy tam mieszkający, a nie znowu wymyślasz jakieś głupoty. Widać, że rzeczywistość jest ostatnio dla was traumatyczna, więc wymyślacie sobie urojone "rzeczywistości" (majaki i senne omamy) i przedstawiacie je jako "przwdziwą rzeczywistość", hehehehe! Komiczne. Po prostu pogódźcie się z tym, co jest, bo inaczej tylko się błaźnicie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika rocafella

Macedończycy to idioci?

Macedończycy to idioci? Patrzą sobie na tą Grecję jak zbankrutowała w UE, jak ich uchodźcy najeżdżają i też tak chcą, zwłaszcza że sąsiadują z Albanią i będą tam szły tranzyty 

 

 

Strony

Skomentuj