Europa należy do Europejczyków, powiedział Dalajlama

Kategorie: 

Tenzin Gjaco, XIV Dalajlama - źródło: NIH Image Gallery/CC BY-NC 2.0

Dalajlama, duchowy i polityczny przywódca narodu tybetańskiego, podczas wizyty w Malmö powiedział coś, co zapewne nie spodobało się władzom Szwecji oraz unijnym politykom. Na konferencji ogłosił, że Europa należy do Europejczyków, a uchodźcy powinni wrócić do swoich krajów.

 

Tenzin Gjaco, XIV Dalajlama, wystąpił w trzecim największym mieście w Szwecji, zamieszkiwanym przez dużą populację imigrantów. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla powiedział, że Europa powinna pomagać ludziom, którym naprawdę grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, ale trzeba również dać im do zrozumienia, że powinni wziąć udział w odbudowie swoich krajów.

„Przyjmijcie ich, pomóżcie im, edukujcie ich... ale ostatecznie powinni oni rozwijać swoje własne państwa. Uważam, że Europa należy do Europejczyków” - powiedział Dalajlama.

Nikt nie zarzucił mu rasizmu, czy popierania nacjonalistów. Dalajlama od dekad przebywa na emigracji w Indiach i sam jest przeciwnikiem zmasowanej migracji do Europy. W 2016 roku powiedział wprost, że „Niemcy to Niemcy” i nie mogą stać się krajem arabskim, podobnie jak Europa nie może stać się kontynentem arabskim.

Wypowiedź Dalajlamy padła kilka dni po szwedzkich wyborach parlamentarnych, w których ruchy antyimigracyjne zyskały poparcie większe niż dotychczas. Szwecję czeka teraz zastój i nie będzie miała rządu, dopóki dwa bloki polityczne nie dojdą do jakiegoś porozumienia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Dalajlama to PRZEDE WSZYSTKIM

Dalajlama to PRZEDE WSZYSTKIM AGENT mi6 więc gada co mu JUDZKA QUEEN każe......

a gada to co w PROGRAMIE 3 WOJNA ŚWIATOWA jest.....

i po DOCIĄŻANIU Europy masami żydowskich inżynierów, lekarzy, naukowców eetc... z Afryki

teraz pora na REAKCJE czyli ODBICIE UCIEMIĘŻONYCH NIMI Europejczyków

z nadzieją na ich ZBROJNY BUNT czyli chociażby ZAMIESZKI

jako żywo wzmagane AKCJAMI telawiwskiej abhery jak te NIEDAWNE MORDY w niemieckim mieście.....

Portret użytkownika Nicco

A ty jesteś amerykańsko

A ty jesteś amerykańsko-żydowskim agentem. Nawet nie wysiliłeś się by wytłumaczyć dlaczego on twoim zdaniem nim jest. Gowno wiesz, ale Pałłasz dziobem. W tej stronie wszystkim lekka ręka idzie nazwać kogoś agentem, czy innym jaszczurem bądź Żydem. Każdy jeden ma tajemna wiedzę bez pokrycia w najmniejszym dowodzie. Potraficie tylko płuc żółcią, choćby człowiek mądrze gadał. 

Portret użytkownika Dr Piotr

A czy to przypadkiem nie

A czy to przypadkiem nie chodzi o tą zarejestrowaną za czasu rządów SLD-PSL spółkę mającą prawa do handlu polskim zadłużeniem? Podobno spółka stworzona przy konsulacie polskim w Nowym Yorku ma prawa do handlu zadłużeniem polskim do wysokości 4 bln PLN. To więcej niż nasz cały zsumowany jawny i niejawny dług krajowy.

Strony

Skomentuj