Tajemnicza ewakuacja amerykańskiego obserwatorium słonecznego. Czy coś grozi naszej planecie?

Kategorie: 

Źródło:

Do tajemniczego zdarzenia doszło w Stanach Zjednoczonych. Bez słowa wyjaśnienia ewakuowano obserwatorium słoneczne. Powstają różne teorie na temat przyczyn tego nieoczekiwanego kroku.

 

Obserwatorium do badania plam slonecznych, zlokalizowane w Sacramento Peak Mount w Nowym Meksyku zostało nagle zamknięte przez FBI. Ośrodek został opuszczony na czas nieokreślony i bez podania konkretnych przyczyn. Cały zatrudniony tam personel został ewakuowany. 

 

Jak wynika z amerykańskiej prasy, przyczyną dziwnego nagłego zamknięcia solarnego obserwatorium było śledztwo w sprawie "problemu bezpieczeństwa". Właścicielem obiektu jest amerykańska National Science Foundation. W śledztwo jest zaangażowana agencja FBI. 

 

Ewakuacja personelu obserwatorium, a także pracowników pobliskiej poczty, odbyła się 6 września, ale funkcjonariusze organów ścigania nadal nie podsli żadnych szczegółów na temat jej przyczyn.

 

Przedstawiciele obserwatorium wydali oświadczenie, w które również wymienia się tylko lakonicznie "problem bezpieczeństwa” oraz, że zdecydowano się na ewakuację personelu tymczasowo, jako środek zapobiegawczy, do czasu powiadomienia o przyczynach. 

 

Jeszcze w piątek poinformowano, że nie będzie wznowienia pracy obserwatorium z powodu ciągłych problemów z bezpieczeństwem.Tak enigmatyczne tłumaczenia spowodowały wysyp rozmaitych teorii spiskowych. 

 

Padają sugestie, że astronomowie odkryli coś niezwykłego, na przykład zdali sobie sprawę z nadciągających potężnych rozbłysków słonecznych, albo zobaczyli syatek kosmiczny obcych, dlatego rząd postanowił utrzymać to w tajemnicy. Jednak o wiele bardziej prawdopodobna wydaje się teoria, zgodnie z którą w obserwatorium wykryto przypadek szpiegostwa. 

 

Nawet jeśli przyjmiemy, że ta ostatnia teoria jest prawdziwa, niejasne jest jakiego rodzaju informacje można było wykradać w miejscu gdzie obserwuje się aktywność słoneczną. Nadal zatem w tej tajemniczej sprawie więcej jest pytań niż odpowiedzi.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wolność

Obcy nie istnieją. 99% was?

Obcy nie istnieją. 99% was? (w Polsce 97%), to barany niszczące Matkę Ziemię.

A 1% od Ron Paul (w Polsce 3% od Korwina), to ludzie starający się uratować nas przed zagładą, do której barany prowadzicie. 

ps Prawda boli, nie moja wina !

Portret użytkownika Jaron22

Tam jest obok potężna baza

Tam jest obok potężna baza wojskowa White Sands i coś chcą żołnierze przetestować. Może jakiś nowy pojazd itp. Pozatym obserwatorium było podobno  "shakowane" przez obcy wywiad i wykorzystywane do obserwacji tejże bazy. Tak słyszałem ale czy to prawda to nie wiadomo. Z drugiej strony jakby coś miało się wydarzyć w zwiazku ze słońcem to już by sie wyadrzyło. obserwatorium jest zamknięte już prawie dwa tygodnie. Poza tym w innych krajach też są obserwatoria wieć i to również w Państwach nieprzychylnych USA więć niemożliwe jest by chodziło o jakąś kosmiczną aferę typu "koniec świata". Mam prynajmniej taką nadzieję:)

Strony

Skomentuj