USA wysyłają okręty wojenne w kierunku Syrii

Kategorie: 

Okręt desantowy USS Essex - źródło: US Navy

Stany Zjednoczone najwyraźniej nie przejmują się rosyjską aktywnością w Syrii. W jej kierunku płyną bowiem amerykańskie okręty, wyposażone w rakiety manewrujące Tomahawk. Te same pociski zostały użyte 14 kwietnia podczas ataków na syryjskie bazy wojskowe.

 

Jak podają amerykańskie media, na Morzu Śródziemnym pojawił się niszczyciel USS Bulkeley i okręt podwodny o napędzie jądrowym USS Newport News, które płyną w kierunku Syrii. Natomiast na Morzu Czerwonym pojawił się okręt desantowy USS Essex wraz z nowoczesnymi samolotami F-35B.

 

W kwietniu, Stany Zjednoczone zaatakowały Syrię z pomocą ponad 50 rakiet Tomahawk. Teraz w tym skonfliktowanym regionie, Amerykanie posiadają do dyspozycji nawet 200 takich pocisków oraz zaawansowane myśliwce. Wcześniej, „dyplomaci” z USA zapowiadali, że ewentualny atak chemiczny zostanie przypisany Assadowi, co zapoczątkuje interwencję zbrojną. Okręty wojenne przybywają w okolice Syrii właśnie po to, aby dokonać bombardowania, gdyby prezydent Donald Trump wydał stosowny rozkaz.

Sytuacja jest raczej niepokojąca, ponieważ we wschodniej części Morza Śródziemnego już stacjonują rosyjskie okręty, które mają uczestniczyć podczas ofensywy na pozycje islamistów w muhafazie Idlib. Władze Rosji zapowiedziały, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują Syrię, to Rosja odpowie ogniem i ostrzela pozycje wojsk amerykańskich. Wcześniej już padały podobne groźby, których ostatecznie nie zrealizowano, ale trudno powiedzieć, co tym razem zrobi Rosja, która posiada w tym regionie siły pozwalające jej na taką reakcję.

 

Ze względu na ciągłe oskarżenia o przygotowania do ataku chemicznego, ofensywa lądowa na Idlib została najwyraźniej zawieszona. Ma to także związek z obiekcjami Turcji, która wysłała do spornego regionu wsparcie w postaci żołnierzy, czołgów, pojazdów opancerzonych i artylerii. Wygląda na to, że Rosja szuka alternatywnego rozwiązania, które zadowoli Turcję a jednocześnie pozwoli uniknąć agresji ze strony Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Twoja świadomość powraca do

Twoja świadomość powraca do Źródla, czyli ja to nazywam do boskiego umyslu. Wraca "do siebie" wzbogacajc  owe Źródło o twoje doświadczenia. To jest własnie życie po fizycznej śmierci.  Twoja świadomość i zawarte w niej doświadczenia cząstkowo wzbogacają informację Boga kim jest... Po to wykreował myślą Wszechświat, by poznać samego siebie...

Portret użytkownika Max 1983

Ale czy z twojego wpisu nie

Ale czy z twojego wpisu nie wynika że jestesmy tylko pionkami Boga egoisty który wysyła nas na świat po to by wzbogacić...swoje wlasne doświadczenie??Sorka jak coś źle zrozumiałem, bo na tym poziomie rozmawiania na ten temat już mi się lekko może coś mylic.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Arya

Nie wynika. Na poziomie

Nie wynika. Na poziomie duchowości jesteśmy jednością, więc wysyła cząstkę samego siebie. Natomiast na poziomie fizycznym jesteśmy oddzielni i mamy własną wolę. Możemy robić co chcemy i Bóg nie będzie nas osądzał w żaden sposób. Natomiast to, że mamy wolną wolę, nie oznacza, że damy radę nagiąć prawo przyczynu i skutku. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

dlatego sie powtarzam... Za

dlatego sie powtarzam... Za każdym razem coś przenika do każdego z Was...

 Oczywiście... Istnienie jest w opozycji do niebytu. Oba stany rzeczywistości przenikają się. Z niebytu powstał byt... Czyli myśl się zmaterializowała jak "stoliczku nakryj się" Ten niebyt to umysł Boga... On chce poznać samego siebie poprzez stworzenie człowieka i obdarowanie go Wolną Wolą. W tym zapiasany jest multidekalog dobra i zła a nie jakieś jebane 10 przkazań..  Dlatego człowiek od niemowlęctwa rozróżnia dobro od zła w swojej skali świadomości. Zasrane chrześcijaństwo i inne dogmaty religijne przywłaszczyły sobie prawa autorskie boskiego multidekalogu nazywając je np "wartościami chrześcijańskimi"

 Gdy to pojmiesz staniesz sie mocarzem ponad ułomności swego ciała i je ul;eczysz... On obserwuje i nie ingeruje

Portret użytkownika Max 1983

Nie życze ci źle, z teg co

Nie życze ci źle, z teg co piszesz mimo wieku siły ci nie brakuje, ale wiesz dobrze że może cie spotkac zawał wylew....albo po prostu dopadnie starośc taka gdzie do kibla dojść nie możesz.Czy wtedy tez będziesz uważał że dzięki poznaniu prawdy o Bogu stałes się mocarzem ponad ułomności swojego ciała??

Bo ja bym to rozumiał gdybyś mówił symbolicznie że ok ciało ma swoje ułomności możesz nawet być schorowany ,ale jestes ponad to bo twój duch jest ważniejszy.Ale z tego co ja rozumiem ty mi sugerujesz wprost że moge siłą ducha uleczyć ciało....w to nie wierze i sądzę że przekonasz się jeszcze w życiu jak bardzo się myliłeś.

Co do całej reszty raczej bym się pod tym nie podpisał, ale przyznam szczerze że koncepcje masz ciekawą .Zgodzimy się tez chyba w kwestii że wszelkie religie w formie instytucjonalnej tak naprawde tworzą z ludzi religijne zoombi i wypłukują człowieka z chęci do szukania Boga prawdziwego....o ile takowy istnieje::)Kto wie może fakt że w ogóle zadaje sobie jakieś pytania(choć nastawiam się negatywnie do istnienia Boga)to efekt tego że nigdy do kościoła nie chodziłem.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"... Zgodzimy się tez chyba w

"... Zgodzimy się tez chyba w kwestii że wszelkie religie w formie instytucjonalnej tak naprawde tworzą z ludzi religijne zoombi i wypłukują człowieka z chęci do szukania Boga prawdziwego ..." Oczywiście! I taki mają cel! Z ateistów robi się ateistyczne zombi tworzące podwaliny pod absurd, który obecnie nas otacza!

Portret użytkownika Max 1983

Nie wiem czy jestem ateista..

Nie wiem czy jestem ateista...chyba zbyt wiele o Bogu mówie jak na ateiste??Czasem mam wrażenie że o tym czy w coś naprawdę wierze czy nie przekonam się na minute przed śmiercią......ale księdza nie będę wzywać, tego możesz być pewnym::)

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Każdy wiek ma swoją fazę

Każdy wiek ma swoją fazę wejścia i zejścia. Starość nie oznacza życia roslinnego. W ten stan zapadają własnie ludzie, którzy nie mają pełnej świadomości celu swojego istnienia. ( nie liczę wypadków)  Stąd emocje doprowadzające do tych przykrych zdarzeń... U mnie spokojnie... Cokolwiek się zdarzy, to jak powiadają wschodni mędrcy karmą jest... I nie należy się tym specjalnie przejmować.. To wymaga silnej świadomości. Jedno jest pewne. W żaden sposób Bóg nie ingeruje w życie człowieka, aczkolwiek robią to istoty inne przez niego wykreowane. Złe, lub dobre. Będą koło ciebie i jedni i drudzy, w zależności od barwy twoich myśli i emocji. Na nic modlitwy i przekleństwa... Ma to "w dupie"

 P.S Nawet nie masz pojęcia, jak siłą ducha można uleczyć swoje ciało! I Wiara tu nie ma nic do rzeczy. Po prostu znając swego ducha każ mu się uleczyć. Ale musisz mieć nie wiarę w niego, lecz niezłomą świadomość oczywistości jego "istnienia "

Portret użytkownika Dlojzy

No co za zajadły gość z tego

No co za zajadły gość z tego Asada. Ma poparcie z wielu stron, stabilnie wykańcza terrorystów, ale się uparł skubany na to, żeby zagazować choć kilku cywili i nikt go kuchnia nie może powstrzymać. ussraelskie zwierzeta politycznej maści od dawna wyją "Asad! Nie gazuj niewinnych!", usrael wysyła pod Syrię okręty pełne zapłakanych marynarzy i wolontariuszy, którzy stoją na pokładach ocierają łzy i machając chusteczkami wykrzykują w kierunku Syrii "Assad! Nie gazuj niewinnych cywili!" ... a ten weźmie i zagazuje.
Jeszcze cia zbada gaz i ze smutkiem stwierdzi na forum światowym, że na każdej cząsteczce gazu jest wyrzeźbione zdanie "śmierć cywilom! To pisałem ja - Asad! muhahaha zabijać kobiety i dzieci!". Wtedy nie pozostanie usraelowi nic innego jak przez płacz i łzy nasisnąć odpowiednie przyciski i odpalić rakiety by zniszczyć to syryjskie siedlisko kłębiących się wężów - morderców.
No ja p&%^@.

Strony

Skomentuj