Papież Franciszek został nazwany heretykiem! Czy schizma w Kościele Katolickim jest już nieunikniona?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jorge Maria Bergoglio zwany papieżem Franciszkiem jest na dobrej drodze do schizmy w Kościele Katolickim. Wszystko przez jego umiłowanie do modernizmu objawione w adhortacji Amoris laetitia. To nie podoba się coraz większej liczbie wiernych. Doszło do tego, że 62 teologów i kapłanów napisało do papieża list w którym oskarżają go wręcz o herezję!

 

To wydarzenie bez precedensu, ostatni raz papieża oskarżano o herezję 700 lat temu. Wtedy również przyczyną był spór teologiczny. Tylko działo się to w czasach gdy funkcjonowali papieże w Rzymie i w Awinionie. W sumie teraz jest podobnie, bo mamy prawdziwego papieża Benedykta XVI, który z niewyjaśnionych powodów abdykował chcąc lub musząc i mamy antypapieża Franciszka, jezuitę o poglądach zbieżnych z tymi prezentowanymi przez urzędników Komisji Europejskiej w Brukseli. 

 

Można nawet odnieść wrażenie, że ten tak zwany papież Franciszek wprost wspiera islamizację Europy zachęcając do przyjmowania większej ilości nielegalnych imigrantów z krajów islamskich. Oczywiście tak jak i cała lewica obudowuje to empatycznymi hasełkami uzasadnianymi chrześcijańską moralnością pomagania słabszym. Nie wiadomo czy to z jego strony głupota czy celowe działanie, ale bez wątpienia to w bezpośredni sposób uderza w religię, którą pan Bergoglio aktualnie kieruje.

Okazało się jednak, że realne problemy, panu Bergoglio przysporzyła jego adhortacja Amoris laetitia. Jeszcze we wrzesniu zeszłego roku kardynałowie: Walter Brandmüller, Raymond Burke, Carlo Caffarra i Joachim Meissner zwrócili się do papieża z prośbą o wyjaśnienie sformułowań zawartych w tym dokumencie. Ich zdaniem są one niejednoznaczne i budzą poważne zaniepokojenie zarówno wśród duchownych, jak i wiernych. Zastrzeżenia są na tyle poważne, że jest mowa o konflikcie między nauczaniem papieża, a tradycją kościelną.

 

Chodziło między innymi o możliwość udzielania sakramentu komunii świętej rozwodnikom nie pozostającym we wstrzemięźliwości seksualnej. Zapytano o skutki takiego dopuszczenia w kontekście rozumienia istoty grzechu i nauczania poprzednich papieży. Kardynałowie zapytali wprost czy to co mówili poprzedni papieże i to od średniowiecza jest już nieaktualne. Nie doczekali się jednak merytorycznej odpowiedzi od pełniącego funkcje papieża argentyńskiego jezuity. Zarzucenie mu herezji jest po prostu konsekwencją tego jak zignorował kardynałów.

Trzeba zaznaczyć, że tym razem tego listu nie poparł żaden kardynał ani nawet biskup, ale kościołem są ludzie więc ich sprzeciw i zarzut herezji jest również czymś bardzo istotnym. Pan Bergoglio nie będzie mógł w nieskończoność unikać odpowiedzi na pytania jakie pojawiły się po adhortacji Amoris laetitia. Oczekiwane jest udzielenie jasnych odpowiedz - TAK/NIE - na zadane pytania o kontrowersyjne kwestie zawarte w tym dokumencie.

 

Papież Franciszek wspominał już w wywiadzie dla niemieckiej prasy, że jest świadomy możliwości schizmy i może zostać zapamiętany jako ten, który do tego dopuścił. Rzekomy papież, który publicznie mówi, że można nie wierzyć w Boga i uznaje każde postępowe szaleństwo, wzbudza coraz więcej oporu wśród wiernych i duchowieństwa.

Postępowy ojciec święty, z szatańskim uśmiechem na twarzy, niszczy tradycje Kościoła. aby zniszczyć chrześcijańską tradycję promując otwarcie homoseksualizm, ateizm i zabraniając otwarcie realizacji jednej z podstawowych wytycznych Jezusa Chrystusa - Idźcie i nauczajcie inne narody. Zdaniem pana Bergoglio nie wolno na przykład tego robić jeśli chce się nawracać na chrześcijaństwo wyznawców Judaizmu. 

 

Dziwaczne postępowe poglądy rzekomego papieża spowodowały też spustoszenie w doktrynie Kościoła. Skutkuje to zupełną konsternacją kościelnych hierarchów, którzy nie wiedzą już co jest grzechem, a co nie jest, według tego dziwacznego lewackiego pseudopapieża. Jorge Bergoglio wciąż szokuje swoimi heretyckimi teoriami stojącymi w sprzeczności z dotychczasowym nauczaniem kościoła.

 

Jorge Bergoglio czyni w kościele wielkie spustoszenie i jest na dobrej drodze do kolejnej schizmy. Jego "nauki" są tak niejednoznaczne, że kapłani nie wiedzą już co o tym myśleć. Gdy papież chwali gejów, relatywizuje grzech czy porównuje terrorystów do apostołów Chrystusa, to można tylko otwierać szeroko oczy ze zdumienia. Co będzie dalej? Schizma wisi w powietrzu i albo papież Jezuita wyjaśni co miał na myśli, albo skończy się to rozłamem w Kościele i kryzysem większym od tego jaki wywołał tragiczny w konsekwencjach Sobór watykański II.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Paweł 2000

Horge Bergolio to nie jest

Horge Bergolio to nie jest prawowity papież! On jest "papieżem" wszystkich tylko nie katolików. Nawołuje z uporem maniaka do przyjmowania nachodźców z krajów islamskich, a nie obchodzą go konsekwencje w postaci zagrożenia dla życia i zdrowia katolików i ich rodzin! Te człowiek nie dba o wiernych Kościoła Katolickiego. Zresztą jak można wierzyć "papieżowi", który jest członkiem Rotary Club i obchodzi rocznicę Reformacji i dziękuje Panu Bogu za jej dary????!   Módlmy się o zdrowia i siły dla prawdziwego papieża Benedykta XVI!!!

Portret użytkownika ciacho

przede wszsytkim po co

przede wszsytkim po co powolywac sie na uchodzcow, heretykiem byl jan pawel II ktory zafundowal w Polsce konkordat a Walesa zdrajca a to dzielo szatana bo o rodzielnosci jednej wladzy od drugiej jest   mowa w NT (co boskie bogu itd ), Kazda ziemia jest niczyja, to tylko rozne panstwa wprowadzajac prawa probuja grabic na potege, Nie byloby to dziwne gdyby nikt nie cierpial biedy a tak wujt bierze 8000 zl a minimalana jest duzo nizsza. Niewolnikow wladza szuka. Islam na pewno z babami porzadek zrobil a w Polsce gdzie baba ponad facetem w domu tam dziadostwo i rozwody.  Won USA do siebie. Powiem Wam cwaniaczki polskie, znajdziecie sie i wy w takiej sytacji, ze gdy tamci stana na nogi tam gowno od nichn dostaniecie, a zycie bardzo przewtone bywa sporo ich w Niemczech. Wydawalo sie kurwiszonom  krakusom, ze prace mozesz dostac w Krakowie  jak masz znajomosci i kase, a i to sie im sknczylo.  A jak byla II wojna swiatowa to wtedy Polaczek nieszczesliwy i uciekal jak tylko mogl i blagal na kolanach by przyjeli. NIe wiem, kto wam w tej pamieci najebal? Karma dorwie kazdego i jak sie, CV roznychi to tak jest, Wojaczki z Gromu rozpierdol robily nie u siebie to i na Sławomira Petelickiego znalazl sie sposob. Nie uznaje takiej Polski dlatego mnie w takim gownie juz dawno nie ma. Chcecie miec lepiej to nie wpuszczajcie USA nigdzie. U siebie maja non stop wojne, inaczej nie da sie nazwac POZWOLEN NA BRON, niech USA wypierdala do siebie,  zaden sojusz z USA. Sojusz mozna robic podczas wojny, a wszystko co wczesniej to sciemnologia na rzecz innych panstwa za kase polskich podatnikow.  Won z cenzura.

Portret użytkownika kwachu

Horche Bergolio zwany

Horche Bergolio zwany papieżem Franciszkiem to heretyk, sluga szatana, człowiek zatracenia czyli antychryst. Ten "papież" to sługus masonerii i lewactwa, islamizator Europy, ulubieniec żydomasońskich i lewackich mediów takich jak np. TVN, przyjaciel protestantów,wielbiciel Lutra i innych zwyrodnialców (tzw. "reformatorów - Kalwin i cała ta świnska banda). Do głoszonych przez niego poglądów nie chce mi się odnosić, bo to jest teaologia antykatolicka, po prostu diabelski pomiot. Katolicy obudcie się!!! 

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Wreszczie jakis papież

Wreszczie jakis papież  zacząl realizować drogę chrześcijaństwa zgodna z dogmatami Biblii to od razu wielka histeria, bo dla wielu stało się to niewygodne Smile Tak bardzo przyzwyczaili sie do olewania swoich własnych dogmatow, wybierajac sobie tylko te, co wygodniejsze, a teraz przeżywają szok Smile No to co - najlepiej usunąć papieża. Szczyt hipokryzji...

Portret użytkownika Ogoniasty

Od kiedy to pochwalanie

Od kiedy to pochwalanie związków homo w piśmie świętym stało sie "zgodne z dogmatami Biblii"? Wskaż mi konkretny przykład, że Bóg pochwala takie "związki". Powodzenia życzę, bo przypuszczam że raczej tego nie znajdziesz, wprost przeciwnie. A nawet jeśli, to poproszę do tego jeszcze pełny kontekst, a nie zdanie z niego wyrwane. Dalej, identyczna sytuacja jeśli chodzi o piekło. Twierdzenie że go nie ma, jest przejawem być może nie nierozumienia tekstu Biblijnego, ale czystej ignorancji... To tak jakby prowadził ślepego przez droge w gęstej mgle i mówił mu, że tu nie ma sie czego obawiać bo droga jest prosta, a okazałoby sie że prowadziłby go prosto w przepaść...

Portret użytkownika Biały

Witajcie,

Witajcie,

Zadaniem Chrześcijanina nie jest oskarżanie papieża Franciszka o cokolwiek ani nikogo innego ale czuwanie i trwanie w prawdzie i Ewangelii. Jeżeli okazałoby się że jest rzeczywiście fałszywym prorokiem szerzącym idee fałszywego kościoła to każdy Chrześcijanin powinien się za niego modlić i pozostać przy naukach Benedykta XVI czy J.P. II i przy Ewangelii.

Po Janie XXIII miało być tylko 4 papieży w tym jeden (Jan Paweł I) bardzo krótko (był miesiąc). Dla szukających potwierdzenia - objawienie w Garabandal. Stąd wynika że Benedykt XVI jest ostatnim mimo, że jest obecnie Biskupem w bieli.

Papież jest wybrany z woli Boga i wypełniony duchem Św. nie może się mylić. Jeżeli szerzył by fałszywą ewangelię nie należy pójść za nim. Dlatego Ewangelia jest pisana prostym językiem Tak tak, Nie nie aby ludzie nie zbłądzili.

Świat jednak staje sie coraz nowocześniejszy, "oświecenie" wypiera wartości moralne. Dla chcących poczytać rozważania teologiczne o dziwnej sytuacji jaka ma miejsce: 2 papieży obecnie, link tutaj:

https://dzieckonmp.wordpress.com/2014/09/27/przepowiedni-ktore-wskazuja-nadchodzace-problemy-papiestwa/

Za Angelusa pomódlmy się czasem aby przejrzał. Nazywanie Chrześcijaństwa demonicznym jest nieprawdą bo szatan nie niszczyłby swojego dzieła o czym mówi p. Jezus w Ewangelii:

Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy». Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nie nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i wtedy dom jego ograbi»” (Mk 3, 22 – 27).

Pozdrawiam Was.

Portret użytkownika MiamiVibe

,, Papież jest wybrany z woli

,, Papież jest wybrany z woli Boga i wypełniony duchem Św. nie może się mylić. Jeżeli szerzył by fałszywą ewangelię nie należy pójść za nim. Dlatego Ewangelia jest pisana prostym językiem Tak tak, Nie nie aby ludzie nie zbłądzili. "

Ale farmazony Smile Każdy kto potrafi używać własnego rozumu nie pójdzie za żadnym ,,papieżem", mitycznie nieomylnym, nikt nie jest nieomylny, to tylko człowiek, a nie jakiś wybraniec boski Biggrin

Biblia pisana prostym językiem ?? Liczne kody, skrypty, związki frazeologiczne, znaczenia symboliczne, synonimy itd. To mi wygląda na lekturę dla bardziej wtajemniczonych, być może rządzących tym światem...

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

''Nazywanie Chrześcijaństwa

''Nazywanie Chrześcijaństwa demonicznym jest nieprawdą bo szatan nie niszczyłby swojego dzieła o czym mówi p. Jezus w Ewangelii.'' Szacunek. Nic dodać nic ująć. 

Smile

Ten twój Wilber był w poprzednim wcieleniu psem. Każdy znany mi widzący - widzi to samo - specjalnie pojechałem nawet to takich widzących ukrywających się przed szatanami ''w krzakach'' żeby sprawdzić czy widzą to samo co ja. Wychodzi na to, że Wilber to pies - on tylko powtarza to co go szatany wyuczyły.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jeśli to prawda, oznacza to,

Jeśli to prawda, oznacza to, że kościół będzie się unowocześniał starymi sprawdzonymi metodami: schizmy + rewolucje = oznaczają cierpienie i stosy trupów baranków bożych zarżniętych tradycyjnie w imię nowoczesnych postępowych idei. (Przykład: Rewolucja Francuska.) Ja się nie dziwie ludziom, którzy oczekują ''końca świata'' - oni czują, że lepszy byle jaki koniec świata od rzeźni owieczek w wykonaniu narodu wybranego przez szatana.

Portret użytkownika yan

jakiś ból dupy? a kto ciągle

jakiś ból dupy? a kto ciągle bajał, jaki to papcio nieomylny? zapomiało się? azaliż to nie duch święty wybiera Papieża? olejecie wybór Ducha świętego, w trójcy jedynego, współistotnego Ojcu? wszak przez niego wszystko się stało.

Portret użytkownika 3plabc

Największa beka, że ludzie

Największa beka, że ludzie którzy nigdy nie przeczytali Pisma Świętego... nie czytają na codzień Ewangeli wypowiadają się na temat Chrześcijaństwa, czy Kościoła i to z przekonaniem, że oni by to zrobili lepiej..... a jak czytam artykuły atakujące papieża to zawsze mam wrażenie, że to diabeł szatan belzebub i lucyfer razem wzięci przemawiają przez autora. Bóg chciał, żeby Franciszek sprawował swą posługę i tyle... a jak komuś się wydaje, że Bóg nie ma wpływu na nic co się dzieje na świecie, albo na kluczowe sprawy kościoła to jest idiotom i niech lepiej może zacznie chodzić na jakieś rekolekcje.... może Słowo Boże wywieje tę głupotę i zawiść z przyciasnej główki.

Portret użytkownika MiamiVibe

Aha... to kim dla Ciebie jest

Aha... to kim dla Ciebie jest ten wielki, nieomylny papież ? Pytam poważnie... bo dla mnie to tylko człowiek, ma takie same wady, przywary, umiera, krwawi itd. jak wszyscy inni, tylko WY katolicy i chrześcijanie zrobiliście z niego boga, albo lepiej bożka i modlicie się do niego i klękacie, choć powinniście to robić przed bożkiem biblijnym, tym waszym najwyższym... Dekalog ! Mówi Ci to coś > 1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną Smile A papieża lepiej traktujecie jak waszego boga Smile Nawet to zrypaliście Smile

Strony

Skomentuj