Terroryści w Syrii nie planują ataku chemicznego, bo „tak twierdzi Rosja”

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Zachód zaczął otwarcie grozić Syrii za to, że próbuje odzyskać terytoria, które opanowali terroryści z al-Kaidy. Wyobraźmy sobie co by było, gdyby nieznani uzbrojeni ludzie przejęli kontrolę nad jakimś amerykańskim czy brytyjskim miastem. Oczywiście na miejscu natychmiast pojawiłyby się siły zbrojne i nastąpiłaby bezwzględna pacyfikacja rebeliantów. Jednak syryjskiej armii nie wolno zniszczyć terrorystów, a Zachód cały czas ingeruje w sprawy obcego państwa.

 

Syria we współpracy z Iranem i Rosją przygotowuje się do ofensywy na muhafazę Idlib, gdzie znajduje się ostatni bastion islamskich terrorystów. Niemal natychmiast zaczęły pojawiać się zarzuty, że władza będzie chciała mordować zwykłych ludzi bronią chemiczną. Stany Zjednoczone już groziły interwencją wojskową, do której zamierzają przyłączyć się Francja i Wielka Brytania.

 

Rosja wskazała, że terroryści z pewnością zechcą wykorzystać tę okazję, aby dokonać ataku chemicznego i zrzucić winę na rząd. USA otrzymały nawet informacje wywiadowcze, które podobno potwierdzają przygotowania do tej prowokacji. Jednak Wielka Brytania oficjalnie stanęła po stronie terrorystów, których Zachód nazywa „umiarkowaną opozycją”.

 

Karen Pierce, brytyjska ambasador przy ONZ, podczas konferencji prasowej otrzymała niewygodne pytanie od jednego z dziennikarzy. Stwierdził on, że w Idlib znajduje się wiele organizacji terrorystycznych, po czym zapytał, dlaczego Karen Pierce jest przekonana, że islamiści nie planują ataku chemicznego. Jej odpowiedź była powalająca – terroryści nie planują żadnej prowokacji, bo tak twierdzi Rosja i z pewnością jest to tylko zasłona dymna, aby Syria mogła zagazować ludzi i zrzucić winę na terrorystów.

Powyższa wypowiedź jest totalnie pozbawiona logiki. Jakie korzyści odniosłaby Syria gazując swoich własnych mieszkańców? Oczywiście żadne, czego nie można powiedzieć o terrorystach, wśród których jest wielu najemników z innych krajów. Islamiści wiedzą przecież, że ich czas dobiega końca, więc zrobią wszystko, aby zyskać wsparcie z zagranicy. Syria ma zresztą pełne prawo do odzyskania terenów, które znajdują się pod kontrolą terrorystów.

 

Donald Trump napisał wczoraj na Twitterze, że Syria wraz z Iranem i Rosją może wywołać katastrofę humanitarną i powinna zrezygnować z planowanej ofensywy, która może doprowadzić do śmierci setek tysięcy ludzi. Mówi to prezydent Stanów Zjednoczonych, które nielegalnie okupują część Syrii w ramach walki z terroryzmem, ale zabraniają Syrii atakowania terrorystów. Gdzie tu logika?

W zeszłym tygodniu, gazeta Washington Post zacytowała anonimowego urzędnika, który powiedział, że w chwili obecnej, zadaniem USA jest „robienie bagna” Syrii i Rosji do czasu, aż Amerykanie osiągną swój cel. Podobna wypowiedź padła już w 2013 roku za czasów Baracka Obamy – anonimowi urzędnicy stwierdzili wtedy, że polityka Stanów Zjednoczonych wobec Syrii polega na przedłużaniu wojny.

 

Początkowo USA liczyły na obalenie rządu w Damaszku. Teraz, gdy pierwotny cel stał się niemożliwy do zrealizowania, Amerykanie chcą komplikować sytuację. Ich obecnym celem jest zdobycie wpływów na wydarzenia w powojennej Syrii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika yaro

Miśku, jeśli kłamiesz celowo

Miśku, jeśli kłamiesz celowo bo za to ci płacą to jeszcze ujdzie ale jeśli z niewiedzy i głupoty to bardzo żle o tobie świadczy. Ale do rzeczy. Bashar al Assad nie został wybrany na prezydenta w żadnych demokratycznych wyborach. Władze odziedziczył po śmierci ojca, który zdobył władze w wyniku przewrotu wojskowego. Stary Assad - Hafiz, sprawował urząd jak prawdziwy dyktator. to on jest odpowiedzialny za wojne Jom Kipur ale też miedzy innymi za masakrę 25 tyś cywili w mieście Hims, główie sunnitów. Jego syn Bashar to krwawy łotr znany z licznych rzezi na ludności cywilnej swojego kraju. Jeszcze przed obecnym konfliktem w Syrii w 2011r  rozkazał armii strzelać z cięzkiej artylerii i zrzucać bomby na ludność cywilną w Darze. Najkrwawsze lata jego dyktatury przypadają na lata 2011 - 2013 (a więc długo przed obecnym konfliktem) i pochłoneły dziesiątki tysięcy ludności cywilnejw Syrii.
iśku, pochyl się czasami nad książką albo choć pogooglaj by zgłębić fakty historyczne, bo staniesz na równi w szeregu z tak wybitnym kłamcą i fałszerzem historii jak zwyrodnialec upadlina.
Podpowiadam:
https://www.salon24.pl/u/polishallied/769679,zbrodniarz-baszar-al-asad
 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Tę swoją bander-uSSmańską

Tę swoją bander-uSSmańską zwyrodniałą propagandę głoś sobie u siebie na majdanie w nazi-kijowie trollu. Popatrz na poparcie, jakie Assad ma w Syrii. To wszystko mówi o tym, jaki stosunek do niego mają obywatele tego państwa. Krwawe reżimy zaś zwyrodnialcu to masz u siebie w banderowskim nazi-kijowe albo w krainie krowopasów, która finansuje albo osobiście prowadzi od dekad wszystkie zbrodnicze agresje na tej planecie. Nie fałszuj więc rzeczywistości i historii zwyrodnialcu, bo każdy widzi, jak jest.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Na tej zasadzie możesz

Na tej zasadzie możesz podważać wszystko trollu, co ci nie odpowiada. Uważasz, że Syryjczycy wolą morderców z uSSmańskiego i ssaudyjskiego isis, niż Assada? Walnij się w baniak. Popatrz na radosnych ludzi w Syrii, którzy cieszą się, że Assad z pomocą Iranu i Rosji odzyskał dla nich ich kraj. I naprawdę zostaw tę swoją prymitywną bander-propagandę dla znajomych z majdanu w nazi-kijowie, bo tu w Polsce IQ jest na tyle wysoki, że nikt nie łyknie tego szamba, które próbujesz tu sprzedać.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj