Międzynarodowy Fundusz Walutowy poparł plany wywłaszczenia ziemi w RPA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wypowiedział się w sprawie planowanej przez rząd RPA grabieży ziemi, która w większości należy do białych rolników. Ta międzynarodowa organizacja wyraziła pełne poparcie dla tej inicjatywy, określając ją po prostu jako „reformę rolną”.

 

Ekonomista Montfort Mlachila, który reprezentuje MFW w Republice Południowej Afryki powiedział w czwartek, że organizacja popiera „reformę”, która rozwiąże problemy „nierówności”. Chodzi o to, że większość ziemi w RPA należy do białych rolników. Tamtejszy rząd uważa, że to jest wysoce niesprawiedliwe i dlatego chce skonfiskować ich własność, aby tak po prostu przekazać ją w ręce murzynów.

Dowiadujemy się, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy popiera te działania pod warunkiem, że nie osłabi to produkcji rolnej i bezpieczeństwa żywnościowego. Montfort Mlachila powiedział, że cały proces musi być transparentny, zgodny z prawem i konstytucją. Trudno właściwie powiedzieć, co miał na myśli, ponieważ władze RPA chcą zmienić konstytucję, aby można było odbierać ziemie białym rolnikom bez wypłacania odszkodowań. Przedstawiciel Międzynarodowego Funduszu Walutowego w RPA nawet nie skomentował tych dwóch istotnych kwestii.

Co ciekawe, premier Wielkiej Brytanii Theresa May również poparła „reformę lądową”. Przy okazji żadna instytucja, ani żaden rząd nawet nie skomentował regularnych napaści na białych rolników, czy nawet groźby eksterminacji białych, którą wystosował czarny rasista Julius Malema, przywódca partii Wojowników o Wolność Ekonomiczną. Do wyjątków można zaliczyć Australię i Rosję, które mogą przyjąć do siebie prześladowanych rolników, oraz Stany Zjednoczone, które zaczęły bliżej przyglądać się tej niebezpiecznej sytuacji.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Międzynarodowy fundusz

Międzynarodowy fundusz walutowy poparł ideę wywłaszczenia gdyż nowi właściciele to nowe kredyty. Co więcej jak murzyni ich nie spłacą ziemie przejmą banki. Cóż za wspaniała idea najpierw okraść białych osadników, żeby okraść czarnych i przejąć ich ziemie dla gospodarzy z Izraela z pełnoprawnymi aktami własności już bez podważania prawa do ziemi. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Q

Ty - Angelus, to pi:#$zda

Ty - Angelus, to pi:#$zda jestes a nie wieszcz. Idz do psychiatry, bo na schizofrenika wygladasz, po tym co piszesz. Je#$%bany, narcystyczny glabie. Ch&#$uja wiesz, w du#$%pie byles. Siedzisz tylko w necie, na forumku i pierd38olisz o twoim wielkim rozumku. Oswiadczam - jestes blaznem i skoncz medrkowac, bo ci to nie wychodzi, osmieszasz sie ...

Portret użytkownika last_starfighter

"Zgodne z prawem" - wytrych

"Zgodne z prawem" - wytrych dla bandytyzmu, wymówka do zatykania ust oponentom. Jesteśmy w towarzystwie, dyskusja gorąca i nagle ktoś rzuca: "ale to jest zgodne z prawem". Koniec, głowy zwieszone, emocje wygaszone. Żadnej refleksji, że to "prawo" może być stworzone przez podłych ludzi i być nieludzkie, w istocie - bezprawne. Masy są wytresowane w zabobonnym szacunku do prawa, tak jakby brało się ono znikąd, pewnie z "energii próżni" albo Jahwe je wyrył w granicie, mamy jak małpy bez żadnej refleksji akceptować tyranię pod płaszczykiem prawa.

Portret użytkownika Ractaros96

Mało kto bierze pod uwagę

Mało kto bierze pod uwagę fakt, że prawo jest ustanawiane przez popełniających błędy ludzi. Ja używam stwierdzenia, że coś jest zgodne lub niezgodne z prawem wtedy, gdy uważam, że ustanowione prawo jest dobrym prawem i chciałbym, aby było przestrzegane w tym konkretnym przypadku.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj