Rosja przetestowała egzoszkielet, który zapewni żołnierzom nadludzką siłę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Rosyjska armia wejdzie w posiadanie zaawansowanego egzoszkieletu, który opracował Centralny Naukowo-Badawczy Instytut Budowy Maszyn (TsNIIMasz). Ten niezwykły kostium bojowy, jeśli wierzyć jego twórcom, zamieni każdego żołnierza w maszynę do zabijania.

 

Prace nad futurystycznym egzoszkieletem trwają od 2017 roku. Rosyjskie media piszą o przeprowadzonych testach, które odbyły się w warunkach bojowych. Instytut TsNIIMasz opracował również drugą pasywną wersję egzoszkieletu, którą zaprezentowano na targach wojskowych Army 2018.

Przyszłościowy aktywny egzoszkielet zwiększa wydolność fizyczną, poprawia wytrzymałość i zwiększa siłę. Z jego pomocą, żołnierze będą mogli szybciej biegać i przenosić nawet 50 kg broni, amunicji lub dowolnego sprzętu. Główną przeszkodą, która uniemożliwia wprowadzenie go do służby, jest brak baterii o odpowiednich właściwościach, ale rosyjscy naukowcy próbują rozwiązać ten problem.

Twórcy mówią o bardzo ciekawych możliwościach, jakie zapewni ten futurystyczny kostium bojowy. Rosyjscy żołnierze będą mogli np. strzelać z karabinów maszynowych jedną ręką i bez problemu trafiać w cel. W ten właśnie sposób filmowy „Rambo” stanie się rzeczywistością.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika N. Korczakowski

Insttut, ktory ten sprzet

Insttut, ktory ten sprzet opracowal nie nazywa sie TsNIIMasz. Ten panstwowy instytut nazywa sie CNIIMasz czyli CNItoczMasz czyli Centralnyj Nauczno-Issliedowatelnyj Institut Tocznowo Maszinostrojenia (Центральный научно-исследовательский институт точного машиностроения). Centralny Naukowo-badawczy Instytut Budowy Maszyn Precyzyjnych.
(vpk.name/library/cniitochmash.html) (tass.ru/armiya-i-opk/5492601).

Portret użytkownika Cień

Sam projekt egzoszkieletu

Sam projekt egzoszkieletu wydaję się być ciekawym pomysłem ale strzelanie jedną ręką?

Tylko na filmach z Rambo da się kogoś ubić w taki sposób z broni, sprawdzaliśmy kiedyś to tak for fun na strzelnicy przy użyciu tzw. cyklopa czyli kamerki podpiętej pod broń i monitor. Na 100m nie ma takiej możliwości żeby trafić w tarcze a nawet jeśli to nie w sensownym czasie bo zwyczajnie nie ma możliwości celowania bronią. 

Na 15m to może jeszcze ma jakiś sens ale tylko w sytuacji awaryjnej(postrzelenie jednej ręki) po to żeby przykryć wroga bezrozumnie ogniem niecelowanym modląc się przy tym żeby nikt w tym czasie nas nie postrzelił, bo trzeba przyjąć postawę typowo stojącą.

W tym hełmie musiał by być pokazany celownik który odbiera obraz z czujnika broni gdzie w danym momencie celuje lufa broni żeby to miało jakiś sens.

Do tego na razie to wszystko wygląda topornie, niby taki egzoszkielet ma pomagać się poruszać, ale jak widać na razie przeszkadza w tym. Gdyby opracowano coś takiego jak nanokombinezon z gier z serii Crysis.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika Joker

Tylko jeszcze nie ma

Tylko jeszcze nie ma odpowiednich baterii Smile duracell? Albo jakiś 50 kg Power bank na plecy Smile do tego 50 kg broni na plecy i ogólnie żołnierz pada na twarz Smile i już się nie podnosi. Nie wiem ale jakoś nie przekonał mnie ten film gdzie żołnierz sobie chodził w tym czymś. Jakby mu to trochę ograniczało ruchy raczej niż pomagało w czym kolwiek. Ale kim ja jestem żeby miało mnie to przekonywać heh. Oby działało. Fajna sprawa. 

Portret użytkownika clojzy

No proszę, jak ten świat

No proszę, jak ten świat idzie do przodu! Teraz to już nie tylko każdy będzie miał możliwość dotępu do najnowocześniejszych technologii, a wręcz technologia sama dotrze do każdego:
- fizyka jądrowa sama nadleci z różnego typu rakietami,
- el. kwantowa będzie się sama pchała w oczy,
- technologie kosmiczne same znajdą człowieka choćby nie chciał mieć z nimi nic wspólnego,
- biochemia sama nadejdzie z wiatrem i pogodą,
...ba! - będzie można nawet samemu przetestować relatywistykę podczas prób ucieczki przed mikrofalami!
Dlatego ten egzoszkielet wypada trochę blado, bo pozwoli ludziom na kontakt jedynie z elektryką, balistyką i mechaniką ... no, ale niegrzecznie tak wybrzydzać.

Portret użytkownika Mojeimię44

Baron tylko jak przeciętny

Baron tylko jak przeciętny mężczyzna weźmie na siebie 50 kg to długo nie pobiega a tu chodzi o warunki bojowe czyli dźwiganie 50 kg praktycznie przez cały dzień. Moim zdaniem to dobrze że Rosjanie kombinują i co jakiś czas im coś wychodzi. Świat powinien być wielobiegunowy. Monopolizm jeszcze nie przyniósł nic dobrego. Weźmy takie google praktycznie rozprzestrzenione na całym świecie. Właściciel może uprawiać taką cenzurę, że się w głowie nie mieści. Dlatego każda myśl techniczna która w mniejszym lub większym stopniu przyczynia sie do wielobiegunowości i równowagi jest godna uwagi. 

Strony

Skomentuj