W Syrii wkrótce może dojść do prowokacji chemicznej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wygląda na to, że w Syrii już trwają przygotowania do wielkiej prowokacji, dzięki której Stany Zjednoczone będą miały pretekst dla zbombardowania pozycji wojsk syryjskich. Całkiem niedawno, USA zaalarmowały, że Syria przygotowuje się do ataku na pozycje islamskiej „opozycji” i może użyć broni chemicznej. Dziwnym zbiegiem okoliczności, niedługo potem, tzw. umiarkowani rebelianci ogłosili, że wojsko już przewozi chemikalia, którymi zamierza zagazować ludzi.

 

Ewentualny atak chemiczny byłby pozbawiony sensu. Zrzucając gazy bojowe na muhafazę Idlib przy zbliżającej się ofensywie, Syria narażałaby się na potępienie i atak Stanów Zjednoczonych oraz innych państw zachodnich. Niemniej jednak islamiści zaczęli oskarżać rząd o przygotowania do ataku chemicznego, a Stany Zjednoczone już pogroziły palcem.

 

Dowiadujemy się również, że w poniedziałek 27 sierpnia, Rosja przekazała stronie amerykańskiej dane wywiadowcze, które mają wskazywać na zbliżającą się prowokację chemiczną ze strony tzw. opozycji. Zgodnie z tymi informacjami, rebelianci z Idlib przewożą chemikalia, aby użyć ich przeciwko ludności cywilnej i zarzucić syryjskiej armii gazowanie ludzi.

Napięcie w Syrii już zaczęło rosnąć, choć ofensywa nawet się nie rozpoczęła. Należy odnotować, że na Morzu Śródziemnym trwają manewry morskie, w których bierze udział 25 rosyjskich okrętów i 30 samolotów wojennych, w tym bombowce strategiczne Tu-160. Rosja będzie uczestniczyć w ataku na pozycje islamskich bojowników w Idlib i kto wie, czy tym razem zareaguje na ewentualny atak ze strony Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika clojzy

Ciekawe ile prowokacji

Ciekawe ile prowokacji zostało udaremnionych ze względu na to, że info o ich możliwości rozeszło się po świecie w ciągu kilku godzin. Ciekawe ile milionów $ poszło w błoto, bo nawet niewielki przeciek internet rozprowadził na cały świat. Ile planów poszło na nic, ile więcej prochów od bólu głowy musieli łyknąć panowie z mosadu, cia czy innego ścieku, ile pieniędzy utopiono w masowe media przygotowując propagandę, która do niczego się nie przydała...
No proszę państwa! Tak dalej być nie może! To przecież marnotrawienie pieniędzy podatników! - zamykamy internet.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Skomentuj