Autonomiczna ciężarówka Tesli przejechała pierwszą samodzielną trasę

Kategorie: 

Źródło: tesla.com

W minioną sobotę na Twitterze pojawiło się zdjęcie jednego z autonomicznych prototypów Tesli w głównej siedzibie firmy transportowej J. B. Hunt. Fotografię skomentował sam Elon Musk słowami: „Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że ciężarówka przejechała samodzielnie przez cały kraj”.

Jak się okazuje, podczas długiej trasy pojazdu niektórzy świadkowie zdołali zobaczyć proces jego ładowania. Informują oni, że podczas trasy ciężarówka korzystała z punktów szybkiego ładowania Tesla Supercharger. Nie jest to ostateczne rozwiązanie Muska, który planuje stworzyć tzw. „megachargery”, znacznie wydłużające zasilanie pojazdu.

 

Autonomiczne ciężarówki Tesli mają potencjał do radykalnego przekształcenia transportu ciężarowego. Według doniesień producenta pojazdy mają kosztować mniej niż ich dotychczasowe odpowiedniki wyposażone w silniki wysokoprężne, a jednocześnie być lepszą alternatywą dla środowiska.

Źródło: twitter.com

Ciężarówka przejechała rzekomo 3000 km, będąc zasilana jedynie prądem. Jeśli prototyp autonomicznej ciężarówki rzeczywiście przejechał samodzielnie tak dużą odległość, jak deklaruje Elon Musk na Twitterze, być może rewolucja w transporcie jest bliżej, niż dotychczas sądzono.

Źródło: tesla.com

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika locutus79

Wszystko fajnie i pięknie

Wszystko fajnie i pięknie szkoda tylko że większość ludzi słysząc Tesla myśli o elektrycznych i autonomicznych pojazdach a nie o władcy piorunów ,mistrzu i geniuszu wszechczasów Nikoli Tesli. A prawda jest taka że te elektryczne zabaweczki to jest kropla w morzu patentów ,wynalazków i pomysłów Mistrza Nikoli. Dla mnie osobiście to jest profanacja nazwiska wielkiego geniusza. A może taki jest plan ,w szkołach będą pytać kto to był Nikola Tesla a dzieci na to że to taki pan co wymyślł elektryczny samochód i że był wujkiem Elona Muska. A wszystko po to żeby ludzkość nie miała świadomości ,że już ponad sto lat temu mogliśmy mieć darmowy prąd i elektryczne samochody. Ludzi jak Elon Musk określa się mianem geniuszy ,gdzie oni tylko powielają i dopasowują istnejące od dawna pomysły i wynalazki mając za sobą sztab pomagierów wykonujących ich polecenia. Jak dla mnie to wypuszczanie na rynek nowych edycji tej samej zabaweczki dla idiotów jak to robił Steve Jobs to nie oznaka geniuszu tylko traktowanie ludzi jak dojne krowy.

Skomentuj