Brytyjski rząd apeluje, by gromadzić leki!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Brytyjska umowa wyjścia z Unii Europejskiej wygląda coraz mniej zachęcająco, a kolejni zwolennicy Brexitu rezygnują z poparcia. Niestety, tym razem konsekwencje mogą mocno uderzyć w zwykłych ludzi. Rząd Wielkiej Brytanii zaapelował do firm farmaceutycznych, żeby przygotowali dodatkowe zapasy leków na wypadek ich braku, gdy umowa nie zostanie sfinalizowana!

Matthew Hancock, brytyjski minister zdrowia, przygotował list do przedstawicieli sektora zdrowotnego w kraju. Według przedstawionej w nim analizy, firmy farmaceutyczne powinny rozszerzyć swoje zapasy leków aż o 6 tygodni. Oprócz tego muszą być gotowi na szybki, lotniczy transport łatwo psujących się medykamentów. Dodatkowy margines ma zostać zużyty na wypadek problemów z importem, który pojawi się, jeśli umowa Theresy May nie zostanie zrealizowana.

Co ciekawe, bardzo mocno podkreślony jest to, że magazynować leków nie muszą szpitale, kliniki i inne placówki medyczne. Martwić nie powinni się również zwykli obywatele, a wszystkie przypadki nadmiarowego przepisywania recept mają być bardzo surowo karane.

 

Minister zapowiedział też kontynuację współpracy w europejskich programach, jak na przykład Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Z pozoru więc, nawet na wypadek porażki negocjacyjnej, komfort życia Brytyjczyków nie powinien się zmienić.

 

Zastanawia fakt, dlaczego rząd zniechęca szarych Brytyjczyków do samodzielnego dbania o siebie i przygotowania zapasów leków? Plany władzy mogą też mieć drugie dno. Sfinansowanie Brexitu może wymagać wielu dodatkowych środków, a jednym z nich mogą być duże podwyżki cen leków, argumentowane "zwiększonym kosztem importu", w praktyce będące kolejnym sposobem na wyciąganie pieniędzy od ciężko pracujących obywateli.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika Zdzisław Zasadniczo

Brexit będzie ekonomiczną

Brexit będzie ekonomiczną tragedią dla UK. Już jest. Firmy uciekają z UK, wartość funta spada na łeb, na szyję, rozwój kraju stanął w miejscu 2 lata temu, różnice społeczne narastają... UK nie posiada umów handlowych poza UE, zatem dla każdego ekonomisty jest logicznym, że trzeba zgromadzić zapasy na pierwsze pół roku po Brexicie. Przy tak nieudolnym rządzie Torysów jak rząd T. May niewiele można zdziałać. UK znalazło się w politycznym limbo, paraliżu. Wewnętrzna walka o władzę w UK wciąż trwa i nic nie wskazuje na jej wyklarowanie się.
Wybór pomiędzy Brexitem a UE to wybór pomiędzy dżumą a cholerą. I tak źle i tak niedobrze.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Zdzisław Zasadniczo

Użyteczny idiota czy

Użyteczny idiota czy bezmyślny? Na jedno wychodzi. Społeczeństwo brytyjskie w 48% wyborców, którzy w ogóle wzięli udział w referendum, nie chce Brexitu. Ta cyfra znacznie wzrosła przez ostatnie 2 lata, gdyż nawet głosujący za wyjściem z UE nie głosowali na  Brexit bez umów handlowych. Brexit z umowami handlowymi a Brexit bez umów handlowych to dwie różne opcje Brexitu. Jeśli ktoś nie rozumie tego to nie powinien wypisywać bzdur w necie. Wyborcom obiecano Brexit z umowami handlowymi. Czyli okłamano ich i zwiedziono. I to jest właśnie oszukiwanie społeczeństwa i manipulacja nim.
Jeśli ktoś myśli że wyborcy w UK są mądrzejsi niż w każdym innym kraju, to się bardzo, ale to bardzo myli. Zostali zmanipulowani tak samo jak wszyscy wyborcy w każdym innym kraju przed wyborami, przed referendum etc.

Portret użytkownika Mojeimię44

Czytasz czy udajesz, że

Czytasz czy udajesz, że czytasz? Czy ja coś pisałem o warunkach brexitu? Nie. To o co chodzi? Ja pisze o ogólnym kształtowaniu opinii publicznej na zasadzie fałszywej flagi. Jeśli coś jest nie pomyśli władzy bedą tak długo sterować opinią publiczną aż będzie po myśli władzy bardzo często kształtując fałszywe wydarzenia. Teraz fałszywymi wydarzeniami są te, które wmawiają opini publicznej, że jednak wyjście wielkiej Brytanii z UE będzie zbyt kosztowne. Wiesz czemu? Chodzi o stołki w parlamencie europejskim i instytucjach powiązanych. Pretekstów żeby nie wyjść z Unii Europejskiej znajdzie się setki fałszywych. Fałszywe flagi i fałszywe eventy to standardy światowej polityki czy ci sie podoba czy nie i nie ważne czy jesteś pożytecznym idiotą czy politycznym intelektualistą powinieneś to wiedzieć. Mało masz przykładów? Jeśli ich nie widzisz to jesteś ślepy. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Pilgrim

Wyjscie z EU bedzie zbyt

Wyjscie z EU bedzie zbyt kosztowne.Jak Ty sobie to w ogole wyobrazasz? Kraj po tylu latach po prostu zakancza czlonkowstwo i tak sobie wychodzi jak z klubu? Ty wiesz ile juz gospodarka brytyjska stracila z powodu spadku wartosci funta? Nic Ci to nie mowi slowo 'Inflacja'? http://www.polishexpress.co.uk/kurs-funta-nadal-spada
Jak tak chcesz Brexitu to moze powalcz o Polexit co? Wtedy pogadamy gdy kurs zlotego poleci w dol na leb,na szyje.
Nic tak skutecznie nie leczy z kazdej 'idee fixe' jak solidne uderzenie po kieszeni.
Falszywe Flagi to jedno,a ekonomia to drugie.Widac jak na dloni,ze o tym drugim nie masz bladego pojecia.
Zatem czekam kolego na odpowiedz,jak KONKRETNIE wyobrazasz sobie wyjscie Polski z EU? Bo widze,ze w kwestii Brexitu prowadzisz lansik na eksperta,zatem Polexit nie powinien sprawic Ci zadnego problemu.

Do myślenia potrzebny jest mózg, nie mówiąc już o człowieku...

Portret użytkownika Zdzisław Zasadniczo

A wpadło CI do makówki, że

A wpadło CI do makówki, że KAŻDĄ opinię publiczną kształtuje się w jakiś sposób? Twoją również? Nie rozumiesz, że Brexit a UE to wybór pomiędzy dżumą a cholerą? Ni tak, ni siak. 
Odwracasz kota ogonem, bo wyszło na to, że napisałeś 'kupę'. 
Wyjście z Unii oczywiście, że będzie kosztowne, to było jasne od samego początku dla ludzi mających chociaż podstawowe wykształcenie ekonomiczne. Jak mi nie wierzysz to przyjrzyj się co się stało po rozpadzie Związku Radzieckiego, chętnie Ci wytłumaczę. Bo ja wiem na bank co się stanie po rozpadzie UE. Ta Wasza obiecana utopijna 'wolność' i tak nie nadejdzie. Za to nadejdzie jeszcze cięższe chomąto...

Fałszywą Flagą nie błyskaj mi po oczach, to temat oblatany w necie jak morda psa po talerzu. Za to zapoznaj się z teorią 'powolnego gotowania żaby', bo widzę, że jesteś już na wpół ugotowany. Żabie udka będą smaczne !

Skomentuj