Niemcy oficjalnie wprowadzają trzecią płeć - odmienną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Po orzeczeniu niemieckiego Sądu Najwyższego u naszych sąsiadów, oficjalnie zatwierdzono możliwość wprowadzenia tzw. „trzeciej płci” do dokumentów stwierdzających tożsamość obywateli Niemiec.  

 

W środę, rząd Niemiec ostatecznie zatwierdził projekt budzącej kontrowersję ustawy, która umożliwia wprowadzenie opcji trzeciej płci do oficjalnych dokumentów tożsamości. Pod koniec tego roku, Niemcy będą mieli więc do wyboru płeć męską, żeńską oraz „inną”  - odmienną. Nie jest to jednak wielka zmiana, ponieważ do tej pory osoby nie identyfikujące się z jakąkolwiek płcią mogły nie wpisywać nic do swojego dowodu osobistego. Mimo tego, poprzednie rozwiązanie zostało uznane za dyskryminujące i odmienna opcja płci ma rozwiązać ten problem.

Podobno punktem zapalnym do stworzenia nowej ustawy był przypadek, w którym powód z jednym chromosomem X, bez drugiego chromosomu płciowego, bezskutecznie próbował zmienić płeć z kobiety na „inną”. Sędziowie stwierdzili więc, że władze powinny albo całkowicie zrezygnować z identyfikacji płciowej, albo pozwolić na wprowadzenie trzeciej alternatywy dla tego rodzaju przypadków.

Choć do całkowitego zatwierdzenia nowego prawa potrzebna jest jeszcze zgoda parlamentu, nastroje wskazują na to, że sprawa jest już przesądzona. Niemieckie Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało również, że wkrótce pojawią się kolejne przepisy, które mają na celu pozbyć się dyskryminacji osób interseksualnych, czyli takich, które nie są ani mężczyznami ani kobietami. Szacuje się, że w Niemczech żyje od 80 do 120 tysięcy takich obywateli. Statycznie podczas 1:1500-12000 porodów na świat przychodzi dziecko interseksualne.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Zrozumiesz kiedyś że leczenie

Zrozumiesz kiedyś że leczenie homoseksualisty np z gejostwa to tak jakby ciebie leczyć z heteroseksualności?Wyobraź sobie że nagle przenosisz się na jakąś inną planete gdzie to ci homo stanowią 95% populacji i mówią ci jesteś chory ,powinieneś całować się z facetem!!!Myślisz że jakaś terapia by sprawiła że nagle podneicał bys się owłosionymi męskimi tyłkami?Homoseksualista patrzy na kobiete tak jak ty na faceta i nic tego nie zmieni.Czy to choroba czy nie to inna sprawa ,ale póki nikogo tym nie krzywdzą to po co o jakimś leczeniu mówić??Dla mnie każdy kto się tatuuje (zwłaszcza kobiety)to dziwak, ale nie mam ochoty leczyć tych ludzi niech robią ze swoim ciałem co chcą, póki mnie z igłą nie ganiają to jest ok.

A co do trzeciej płci to jest to jakieś zaburzenie swojej tożsamości płuciowej, ale jeśli dzięki takim małym gesta jak specjalne oznaczenie w dowodzie będzie się tym ludziom łatwiej żyło, to niech im będzie.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Ogoniasty

Raz: Krótko, zupełnie

Raz: Krótko, zupełnie nietrafiony argument, bo mnie nikt z heteroseksualności leczyć nie musi.

Dwa: Żaden homogenizowany onanista nie będzie mi wmawiał że białe jest czarne, a czarne - białe. Pragnę zaznaczyć, że mówie to ogólnie, aby nie było potem jakichś niedomówień pod jakimkolwiek adresem.

Trzy: Żyjemy w świecie, gdzie (jeszcze) normalnym zachowaniem jest zachowanie heteroseksualne, czy to sie komuś podoba czy nie (aczkolwiek powoli granica zostaje przesuwana). I chce powiedzieć że to co napisałeś to tylko gdybanie. No chyba że chodzi Ci o to, że w przyszłości to nas homosie będą chcieli "wyleczyć" z tego heteroseksualizmu bo uznają że to oni mają racje. Nie jest to wcale niemożliwe, biorąc pod uwage co sie dzieje. Tylko że wtedy byłaby niezła paranoja bo chorobe uznanoby za zdrowy stan (a narazie tylko ją wykreślono z listy chorób, z tego co wiem) i odwrotnie no ale nie zagłębiajmy sie akurat w ten temat, bo to póki co gdybanie (troche przerażające, ale jednak gdybanie)

Cztery: Kontynuując, jak już wspomniałem homoseksualizm był uznawany do niedawna jeszcze za chorobe i to jest fakt, a czy to leczono prochami czy jakimiś innymi bardziej wyrafinowanymi technikami to mnie już mało interesuje. Nie słyszałem natomiast o tym, żeby jakaś osoba chcąca sobie zrobić tatuaż była na cokolwiek chora, jedynie chyba na przeziębienie, i jakieś inne mniej lub bardziej inwazyjne choroby. I dalej, mnie też wali to, co kto robi w swoim łóźku i z kim. Tylko czemu wychodzą z tym na ulice? Odwróćmy sytuacje i wyobraźmy sobie, jak pary "kobiet i mężczyzn" razem nagle wychodzą na ulice aby zademonstrować swoją normalność, blablabla, prawa etc itd... przecież wszyscy by wtedy pomyśleli że oni są jacyś nienormalni... no bo po co mają wychodzić i demonstrować coś co jest tak oczywiste że głupi by to ogarnął.

No, niech se żyją, nie ja będę za nich rozliczany później, byle tylko nie narzucali innym, w tym wypadku większości normalnego społeczeństwa swoich dziwactw, jak na przykład chęci adopcji dzieci. Czemu? Nie będe sie rozpisywał ale powiem tylko, że dziecko bierze przykład z rodziców. Nie biore tu przypadków odchyłów od normy w normalnych rodzinach, ktore sie zdarzają (i są chyba w tym prawdopodobieństwie uwzględnione) ale zaryzykuje stwierdzenie że są na tyle marginalne w stosunku do całej reszty, że można spokojnie je pominąć.

Portret użytkownika Blojzy

Takie historie to wypadkowa

Takie historie to wypadkowa łajdactwa i sprzedajności wszystkich ludzi. Może i tego nie widać na pierwszy rzut oka, ale przyczyną tych (i następnych, które będą coraz bardziej brutalne) zmian są główne grzechy ludzi: pycha, chęć władzy, sprzedajność, służalczość, brak zasad opartych na równowadze itp. Winni są wszyscy bez wyjątku, którzy wzięli jakąkolwiek łapówkę, którzy kogoś okłamali dla zysku, złodzieje, mordercy, urzędnicy, służby, wojsko, najdrobniejsi oszuści.

Mechanizm działa tak: ci którzy są u włądzy to mają pieniądze, a ci którzy ich nie mają - gotowi są sprzedać duszę swoją i własnych dzieci za władzę i kasę, a rządzącym zrobią loda stojąc na rękach. W efekcie rządzący są oderwani od jakiejkolwiek rzeczywistości: po jaką cholerę nowy wodociąg skoro mój służący za kilka dolarów podłączył krany tak, że nie tylko leci woda mineralna ale i łiski. Służący się zesra z głodu, a swoim dzieciom da gnojówkę do picia, ale ukryje to przed swoim panem, żeby mu "zaimponować" i złapać kilka dolarów więcej.
Taki mechanizm przetacza się przez wszystkie warstwy społeczne: od samych szczytów władzy bankierkich ścierw do najdobniejszego menela z Pcimia, a każda z tych warstw jest podstawą kolejnej warstwy: od dołów do samej góry. I w taki to sposób ostatni menel, łajdak - złodziej, drobny oszust itp mają wpływ na decyzje jakie spływają ze szczytów rżądów w postaci popierdzielionych uregulowań (oczywiście potrzebna jest znacząca liczba tych indywiduów, ale na ich brak nie można narzekać).
Można powiedzieć, że to jest to co mówią religie, ale religie to prymitywne bajki dla prymitywnych palantów, żeby im nie odbiło i żeby nie zaczęli gwałcić i mordować, jak "boga nie będzie". To są podstawowe prawa natury i świata, genialne w swoje prostocie, skuteczności, nieuchronności, niezawodności, ale przede wszystkim są absolutnie sprawiedliwe (choć widać to dopiero w okresie dłuższym niż obecna długość ludzkiego życia, ale niby dlaczego świat musiałby swoje działania dopasowywać do percepcji jakiegoś agresywnego gluta z Ziemi).
Na takie bezsensowne zarządzenia proponuję patrzeć jak na efekt łajdactwa, który powraca tysiąckrotnie zwielokrotniony do swojego właściciela. Takie działania rżądów są jak lustro powiększające wszystkie wady i zalety każdego z osobna, więc można z tego wyciągać wnioski i korygować. A jeśli się nie skoryguje - to  natura sama kiedyś zrobi z ludźmi co trzeba i to rękami ludzi Smile

Strony

Skomentuj