Wiceprezydent USA ogłosił plan utworzenia wojskowej jednostki kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com, [email protected]

Wiceprezydent USA, Mike Pence, ogłosił plany utworzenia nowego oddziału służby wojskowej – American Space Force. Kosmiczna jednostka wojenna ma powstać do 2020 roku.

Pence powiedział, że utworzenie American Space Force jest konieczne, aby zapewnić dominację Ameryki w kosmosie w obliczu zagrożenia ze strony Chin i Rosji. Wiceprezydent dodał, że obecnie przestrzeń kosmiczna staje się zatłoczona, co rodzi pewne konflikty. Stąd pomysł stworzenia specjalnej jednostki.

 

Amerykański sekretarz obrony Jim Mattis poparł plany reorganizacji wojsk kosmicznych i stworzenia nowego dowództwa, mimo że wcześniej sprzeciwiał się planowi, ponieważ niósł za sobą duże koszta.

Mike Pence powiedział w oświadczeniu: „Nadszedł czas, aby napisać kolejny wielki rozdział w historii naszych sił zbrojnych, aby przygotować się na kolejne pole bitwy, na którym najlepsi i najodważniejsi Amerykanie wezwani będą do odstraszania i pokonywania nowej generacji zagrożeń dla naszego narodu. Nadszedł czas, aby ustanowić siły kosmiczne Stanów Zjednoczonych.”

 

Amerykańskie agencje wywiadowcze doniosły na początku tego roku, że Rosja i Chiny wprowadzają „destrukcyjną” broń anty-satelitarną, która mogłaby zostać użyta podczas kolejnej wojny. Pojawiają się też rosnące obawy o ataki cybernetyczne, które mogą wiązać się z technologią satelitarną i pozostawić żołnierzy w walce bez możliwości komunikacji i nawigacji.

Wiceprezydent podkreślił, że administracja amerykańska będzie współpracować z kongresem w sprawie planu i nakreśli budżet w przyszłym roku. Nowa gałąź wojska wymagałaby warstw biurokracji, pracowników wojskowych i cywilnych, mundurów, wyposażenia itp.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Blojzy

Jeszcze tam tego robactwa nie

Jeszcze tam tego robactwa nie było w takich ilościach. Tak samo jak kilkaset lat temu z Ameryką: pierw pojawiają się niewinni zwiadowcy, a za nimi zawsze nadciągną (prędzej czy później) pozostałe ścierwojady, tylko uzbrojone. Niech się na Słońce wystrzelą te ćpuny uzależnione od władzy i przemocy.
Mam tylko nadzieję, że to wszystko widzą ci co mają widzieć i odpowiednio szybko wdrożą masową dezynsekcję i deratyzację - zanim syf rozniesie się po kosmosie.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Jest wiele zakazow o

Jest wiele zakazow o rozprzestrzenianiu broni w przestrzeni kosmicznej. Tworzac jednostkę wojskowa w przestrzeni nad ziemią Amerykanie złamią je wszystkie. To już nie pierwszy raz kiedy Amerykanie łamią przepisy międzynarodowe i nic sobie z tego nie robią. Trump i jego zespół doradcow to najgorsze co mogło się trafic światu. Zauważcie że oni prowadza teraz największą wojne handlowo-gospodarczą świata. Walczą gospodarczo z Rosja, UE, Chinami, Turcją i nie wiadomo z kim jeszcze. Oby Ławrow miał racje z tym wyparciem dolara z rynków międzynarodowych na rzecz walut narodowych bo może doprowadzic to do sytuacji w której cały świat będzie za grosze tyrał na pana tyrana jakim jest USA. Dlaczego za grosze? Podczas gdy wzmacnia sie dolar inne waluty staja się słabsze i mniej można za nie kupić. Cały świat zaczyna naprawde obawiać sie nieprzewidywalnego Trumpa i jego zespołu żydo- masonskiego. Jeżeli mamy wojnę gospodarczą i hybrydową oraz spowrotem zimną wojne to do konfliktu militarnego- globalnego już niedaleko może dlatego Amerykanie buduja ten oddział kosmiczny w takim tempie?

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika SurvivorMan

Nawiązując do łamania prawa

Nawiązując do łamania prawa międzynarodowego... Byłem teraz w czerwcu na 28-dniowym szkoleniu rezerwy... Oprócz zajęć w terenie, mieliśmy też sporo teorii w salce, niczym w szkole... Jedna z lekcji dotyczyła zasad prowadzenia działań wojennych w świetle obowiązującego prawa międzynarodowego...
I bardzo utkwił mi w pamięci jeden zapis... Mianowicie chodzi mi o coś takiego jak PROPORCJA SIŁY. Każda ze stron konfliktu zbrojnego, zobowiązana jest do użycia siły proporcjonalnej do siły przeciwnika... Jednym słowem: Koszenie bombami z powietrza, kolesi w sandałach, mających w ręku AK-47, to łamanie prawa! Nie pamiętam jednak żeby USA i inni cżłonkowie NATO, byli karani za nieproporcjonalne użycie siły na Bliskim Wschodzie... To obnaża obłudę Zachodu... Cokolwiek zrobią rywale Zachodu, sankcje lecą strumieniem! Gdy Zachód dopuszcza się czegoś podobnego, albo nawet gorszego, wrzuca się do mediów bajeczkę dla skończonych debili, pt. "TAK TRZEBA, BO TO JEST WALKA O WOLNOŚĆ I DEMOKRACJĘ" i po problemie!!! Słyszał kto kiedy o sankcjach nałożonych na USA??? To najlepszy dowód na to że są równi i równiejsi... Jedni mogą inni nie mają prawa! I dlatego takie organizacje jak zeszmacone dziwkarskie, NWOskie ONZ, to zwyczajny śmiech na sali!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika sq9uu

Papier to tylko papier  mało

Papier to tylko papier  mało to w historii narodów podpisywali  układy czy pakty a potem je łamano  np nie tak dawno pakt Budapesztański  poczytajcie co zapewniał i co gwarantował  gdyby to o de mnie zależało  nie podpisał bym bezwartościowego paktu Budapesztańskiego  a za to miał broń atomową  a tak to oddali całą broń atomową za jeden świstek papieru  obecnie nic nie wartego ha ha  Stalin takich nazywał pożyteczni idioci  ha ha 

Strony

Skomentuj